NETFLIX POLECANE

Co nowego warto obejrzeć na Netflixie? (seriale, filmy, dokumenty)

W ostatnim czasie obejrzałam sporo nowych seriali, filmów i dokumentów na Netflixie. Większość z nich bardzo mi się spodobała, więc mogę Ci je śmiało polecić. Choć… na koniec wspomnę o produkcji, na którą szkoda Twojego czasu ;)

Ale zanim przejdę do seriali i filmów dla dorosłych, zostawię Ci linki do kilkunastu bajek dla dzieci na Netflixie, które są naprawdę godne polecenia:

NAJLEPSZE BAJKI NA NETFLIXIE DLA DZIECI

5 SPOKOJNYCH BAJEK DLA DZIECI NA NETFLIXIE

ŚWIĄTECZNE BAJKI NA NETFLIXIE – NIE TYLKO DLA DZIECI!

I jeszcze jedna informacja. Nie będzie drugiego sezonu Spinning Out, o którym pisałam TUTAJ. Szkoda, bo ten serial bardzo mi się spodobał.

Niebezpieczne produkty

Bardzo dobry, aktualny (z 2019 roku), rzetelnie przygotowany dokument o różnych produktach, które są/mogą być bardzo niebezpiecznie. Produkcja ma 4 odcinki, w których zostały poruszone tematy: podróbek kosmetyków, papierosów elektronicznych, recyklingu oraz komód.

Jeden odcinek – o śmiercionośnych komodach (przede wszystkim z IKEA) mnie nie przekonał. Od dawna wszystkim powtarzam, że komody, biblioteczki, szafy muszą być przykręcone do ściany, tak jest zresztą napisane na instrukcji. Pisałam o tym w TYM WPISIE. Argument pojawiający się filmie, że przykręcanie mebli do ścian może być za trudne dla kupujących, jest dla mnie absurdalny. Nie umiesz przykręcić mebla do ściany zgodnie z instrukcją? Poproś kogoś o pomoc lub go po prostu nie kupuj. To nie komody zabijają dzieci tylko głupota rodziców.

Dwóch papieży

Świetny film o kulisach wyboru dwóch papieży – Benedykta XVI i Franciszka oraz ich relacjach. Ogląda się doskonale i można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy – film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. W rolach głównych wystąpili Anthony Hopkins oraz Jonathan Pryce.

Plan na miłość

Francuski serial o perypetiach kilkorga przyjaciół w ciekawy i czasem bardzo zabawny sposób pokazuje ich relacje i codzienność. Wątkiem przewodnim jest związek Elsy z chłopakiem, który okazuje się… męską prostytutką, wynajętą przez jej przyjaciółki, aby zapomniała o byłym partnerze. Polecam jako przerywnik między innymi, ambitniejszymi filmami, serialami :) „Plan na miłość” ma dwa sezony, ale po pierwszym odcinku drugiego przestaliśmy oglądać, bo zachowanie głównej bohaterki stało się strasznie irytujące…

Ruchome piaski

Mocny, szwedzki serial, połączenie dramatu z trzymającym w napięciu thrillerem. „Po szkolnej tragedii, która wstrząsnęła zamożnymi przedmieściami Sztokholmu, z pozoru ułożona nastolatka staje przed sądem oskarżona o morderstwo.”

1 sezon, zamknięta historia

„Fyre: Najlepsza impreza, który się nigdy nie odbyła”

Jeśli chcesz się oderwać od wszystkiego i zobaczyć coś, czego jeszcze nie widziałaś, coś zupełnie innego, trochę absurdalnego, ten dokument jest dla Ciebie. To film na faktach o festiwalu, który… nigdy się nie odbył. Brzmi dziwnie? Wyobraź sobie niesamowicie rozreklamowany, najbardziej luksusowy festiwal muzyczny na świecie – prywatna wyspa, modelki, influencerzy, ogromne pieniądze – i ten dzień, gdy staje się jasne, że festiwal będzie spektakularną… klapą.

„Do wszystkich chłopców, których kochałam” i „Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham”

Lekkie, miłe i przyjemne, a w dodatku niegłupie. „Sekretne listy miłosne nastolatki Lary Jean zostają odkryte i zaczynają siać spustoszenie w jej życiu miłosnym.” Na podstawie bestsellerowych powieści Jenny Han.

„Bodyguard”

6-odcinkowy serial kryminalny o weteranie wojny w Afganistanie, który po powrocie do kraju przyjmuje posadę osobistego ochroniarza brytyjskiej minister spraw wewnętrznych. Sporo akcji, ale też spojrzenie na relacje żołnierzem a politykiem, ważne problemy społeczne. Dobrze się ogląda, polecam jako przerywnik między innymi serialami.

1 sezon

Przyjaciele z Uniwerku

Ciekawy serial trochę obyczajowy, trochę komediowy. „Przyjaciele z uniwersytetu spotykają się ponownie po 20 latach i odkrywają, że nie są wcale tak dojrzali, jak im się wydawało – zwłaszcza jeśli chodzi o życie uczuciowe.” Ogląda się bardzo szybko, bo odcinki mają tylko po 30 minut.

2 sezony, trzeciego nie będzie

Mesjasz

Niesamowicie wciągający serial, w którym z odcinka na odcinek przybywa pytań, wątpliwości, teorii… Ostrzegam, że trudno się zdyscyplinować i oglądać tylko po jednym odcinku ;) „Agentka CIA bada sprawę charyzmatycznego mężczyzny, który wywołuje niepokoje religijne i polityczne. Fikcyjna opowieść nieoparta na faktach”. Polecam!

1 sezon (niestety drugi sezon został anulowany)

Kolejne sezony świetnych seriali na Netflixie:

W ostatnim czasie obejrzałam też kilka nowych sezonów seriali, które już kiedyś polecałam na blogu:

  • Cudowna, pełna ciepła i uroku „Ania, nie Anna” (3. sezon)
  • Lekki serial (w sam raz do prasowania) o dwóch przedsiębiorczych kobietach po 80-ce „Grace i Frankie
  • Genialny drugi sezon serialu „Sex Education„, o pierwszym pisałam TUTAJ.

Co teraz jest na mojej Netflixowej liście filmów i seriali do obejrzenia?

  1. Wszystkie jasne miejsca (film)
  2. Pandemia (dokument)
  3. Dom z papieru – wyszedł właśnie IV sezon. Ja jestem na drugim
  4. Zaginione dziewczyny (film)

Czego nie polecam?

Sabrina (The Chilling Adventures of Sabrina)

Nowy serial o nastoletniej czarownicy Sabrinie ma bardzo dobre recenzje i wysokie oceny na portalach filmowych, więc postanowiłam dać mu szansę. Ale niee, to nie jest serial dla mnie, trochę straszny, trochę naiwny, choć na pewno klimatyczny i dobrze zrealizowany. Moim zdaniem jednak ,o ile nie kręcą Cię takie klimaty, śmiało możesz go odpuścić – po kilku odcinkach w sumie już niewiele Cię zaskoczy, przynajmniej w pierwszym sezonie. Kolejnych nie zamierzam oglądać.

3 sezony


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz