DLA DZIECI NETFLIX POLECANE

Najlepsze bajki na Netflixie dla dzieci #1

Najlepsze bajki na Netflixie, czyli bajki, które najchętniej oglądają moje dzieci, i które włączam im bez obaw. Przygotowałam zestawienie bajek dla dzieci w różnym wieku – znajdziesz tu bajki spokojne, pozytywne, które uczą, bawią i przekazują pozytywne wartości.

Wybrałam najlepszą dziesiątkę, śmiało mogę polecić każdą z nich. Oczywiście, Tosia też bardzo lubi Psi Patrol, a Hela Świnkę Peppę, jednak na Netflixie można znaleźć dużo lepsze bajki. Zobacz sama!

>>> A w tym wpisie znajdziesz najlepsze bajki dla dzieci na HBO GO <<<

Najlepsze bajki na Netflixie dla dzieci TOP 10

Bajki na Netflixie dla młodszych dzieci:

1. Agi Bagi – najlepsza bajka dla przedszkolaków

Nowość na Netflixie i z miejsca nasz nr 1 (aż musiałam uzupełnić ten wpis!) – ulubiona bajka zarówno Helenki jak i starszej Tosi. Rewelacyjna polska animacja, która zachwyca muzyką, spokojną, ale ciekawą akcją, poczuciem humoru. Wprowadza bardzo pozytywny klimat, ogląda się ją z uśmiechem na ustach. Ma też walory edukacyjne, sporo przewija się tu wątków ekologicznych. Bardzo, bardzo polecam!

2. Przytul mnie

Nowość na Netflixie i z miejsca mój nr 1 dla najmłodszych dzieci – moja młodsza córka uwielbia tę bajkę. Ja też chętnie na nią zerkam. Odcinki są krótkie – trwają po kilka minut, są pełne humoru i pozytywnych emocji. Animacja jest piękna, spokojna, akcja nie jest bardzo szybka.

Pierwowzorem bajki jest wspaniała książka dla dzieci „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza, zilustrowana przez niezrównaną Emilię Dziubak (dostępna TUTAJ).

3. Detektywi z domku na drzewie

Ciekawa, pozytywna bajka o dwóch misiach, które rozwiązują różne zagadki związane z przyrodą. Akcja toczy się w spokojnym tempie, a dzieci dowiadują się wielu interesujących rzeczy z życia mieszkańców lasu. Dlaczego węże zmieniają skórę? Jak pomóc rannemu ptaszkowi? Czy drzewo, które traci liście, jest chore?

4. Puffin Rock

Wspaniała bajka dla dzieci, którą polecałam już wiele razy. Przepiękna wizualnie, pełna ciepła, dobrej muzyki, pozytywnych treści. Dzieci poznają zwyczaje maskonurów, ryjówek, krabów i innych zwierząt. Bohaterowie pomagają sobie i bardzo cenią rodzinne wartości.

5. Pan Toti (aktualnie niedostępna)

Pan Toti mieszka w pniu drzewa, wykopuje spod ziemi ukryte skarby i natrafia na magiczne znaleziska. Dzięki nim pomaga innym stworzeniom. Prosta animacja, ale ze świetnym klimatem. Polsko-słowacka produkcja, postała na podstawie serii książek o tym samym tytule. Odcinki trwają po 8 minut.

6. Tygrysek Daniel

Tygrysek Daniel to sympatyczny przedszkolak, który przeżywa wiele sytuacji i trudnych emocji charakterystycznych dla dzieci w tym wieku. Odcinki pomagają nazwać emocje i znaleźć sposoby na uporanie się z nimi.

To jest bajka edukacyjna z jasną konstrukcją i prostym przekazem. Każdy temat rozpisany jest na dwa odcinki – w pierwszym z nich zostaje przedstawiony, w drugim utrwalony za pomocą m.in. piosenek. Nauka dzielenia, poradzenie sobie z rozczarowaniem, frustracją, złością, tolerancja, zachęcenie do jedzenia warzyw i owoców, różne zawody, nocowanie u kolegi – to tak na początek, tematów jest znacznie więcej.

7. Noddy w Krainie Zabawek

Fabuła trochę przypomina Detektywów z domku na drzewie, ale tym razem akcja toczy się w świecie zabawek. Noddy rozwiązuje różne zagadki, choć raczej dotyczą one relacji między postaciami, niż konkretnych zjawisk. Polecam ją, bo bardzo podoba się dzieciom, jest pozytywna i nie za szybka.

8. Wanda i Zielony Ludek (aktualnie niedostępna)

Wesołe przygody króliczki Wandy i Kosmitka, który z ciekawością poznaje nowy dla siebie świat. Bajka jest spokojna, pozytywna, bohaterowie są otwarci i przyjaźni. Animacja „Wanda i Zielony Ludek” to ekranizacja książek Sue Hendry – jeszcze nieprzetłumaczonych na polski, a szkoda!

Bajki na Netflixie dla starszych dzieci:

9. Było sobie życie (aktualnie niedostępna)

Tej bajki nikomu nie trzeba przedstawiać. Genialna animacja dla starszych dzieci, które uczą się jak funkcjonuje ludzkie ciało. „Było sobie życie” oglądam z 5,5-letnią Tosią i serio, obie ją uwielbiamy. Tosia zawsze ogląda w skupieniu, dopytuje o niektóre rzeczy, potem zaskakuje swoją wiedzą dziadków. Rewelacja!

10. Spytaj Mądroboty

Mądroboty, ciekawskie małe stworzenia z komputera, odpowiadają na przeróżne pytania dzieci – jak działają telefony, skąd się wzięły planety, dlaczego zapada noc, opowiadają o wulkanach, muzyce, recyklingu. To jest edukacyjna bajka, ale nie brak tu zabawnych dialogów, piosenek i żartów. Polecam!

11. Justin Time i Nowe podróże Justina

Justin razem z paczką przyjaciół podróżuje w czasie i przestrzeni, poznając wiele ciekawych miejsc, takich jak starożytny Egipt, Japonia, wyspy Galapagos, czy dno oceanu. Trafia nawet do epoki lodowcowej. Bohaterowie dowiadują się wielu interesujących rzeczy i przeżywają szalone przygody.

Jakie bajki na Netflixie polecasz? Albo na HBO GO? Albo w ogóle bajki dla dzieci? ;)


Mogą Ci się spodobać

6 komentarzy

Zostaw komentarz