BIBLIOTECZKA

9 książek, które odciągną dziecko od tabletu #2

Jak odciągnąć dziecko od tabletu? Jak ograniczyć ilość bajek, które oglądają dzieci? Jak zagonić je wieczorem do łóżka, gdy na dworze jest jeszcze jasno? W tym trudnym zadaniu pomogą książki, ale nie zwykłe książki. W zasadzie to zupełnie wyjątkowe – książki aktywizujące!

Każdego wieczoru, pomiędzy bajkami (obecnie rządzi niepodzielnie „Psi patrol”) a wskoczeniem w piżamkę i czytaniem spokojnych opowieści na dobranoc, zasiadamy wspólnie na kanapie lub dywanie i bawimy się książkami. To jest czas na zwariowane, zabawne, zaskakujące historie, na książki, które bawią, uczą i rozbudzają kreatywność.

Już kilka razy polecałam Wam książki aktywizujące, dziś nowości!

Więcej inspiracji znajdziecie w poprzednich wpisach z tej serii. Książki aktywnościowe:

9 KSIĄŻEK, KTÓRE ODCIĄGNĄ DZIECKO OD TABLETU

AKTYWNOŚCIOWE KSIĄŻKI DLA MALUCHÓW – NASZE HITY!

10 KSIĄŻEK AKTYWNOŚCIOWYCH, KTÓRE UCZĄ I BAWIĄ

10 KSIĄŻEK, KTÓRE BAWIĄ, UCZĄ I POMAGAJĄ OSWOIĆ PRZEDSZKOLE

JESZCZE RAZ MAMUSIU! CZYLI TULLET PO RAZ TRZECI :)

A KUKU! 4 KSIĄŻKI, KTÓRE OPOWIE CI TWOJE DZIECKO

6 KSIĄŻEK, KTÓRE ROZBUDZĄ CI DZIECKO (NIE CZYTAJ WIECZOREM!)

NACIŚNIJ, DMUCHNIJ, POTRZĄŚNIJ! NAJLEPSZE KSIĄŻKI AKTYWIZUJĄCE DLA DZIECI

NAJLEPSZE KSIĄŻKI OBRAZKOWE DLA DZIECI. WIELKI PRZEGLĄD

 

Sporo dobrego, prawda? A teraz nasze nowości!

 

„Co oni robią?” A Gulewicz

Pamiętacie taką kilkuosobową grę, w której każdy na podłużnym kawałku papieru wypisywał różne słowa z wybranej grupy, zawijał i podawał do dalszego uzupełnienia aż powstało całe zdanie? Efektem tego były totalnie odjechane historie, a bolące od śmiechu brzuchy :) „Co oni robią” ma podobny klimat. Książka podzielona jest na trzy części, które można przekładać, tworząc coraz zabawniejsze postaci i historyjki. Kelner Marek kręci piruety? Baletnica Zosia gra na gitarze na placu budowy? Możliwości jest mnóstwo, bo przecież każdy, bez względu na wykonywany zawód może robić to, czego pragnie :)

Książka jest bardzo porządnie wykonana, ma grube, kartonowe strony, mimo intensywnej zabawy wciąż wygląda jak nowa.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

 

„Rok w ogrodzie” P. Bartlikova, A. Zabkova

Fantastyczna nowość od Adamady! 4 pory roku, 12 miesięcy, mnóstwo ciekawostek o roślinach, zwierzętach i ptakach, zamieszkujących nasze ogrody. Do tego okienka i zadania do wykonania. Jak się rozwija żaba? Jak wykonać karmnik dla sikorek? Czym się różnią od siebie wroniec i gawron? Upieczmy wakacyjne ciasto, zasadźmy groszek, zbudujmy hotel dla owadów. Drugie tyle niespodzianek jest jeszcze do odkrycia!

Wydawnictwo Adamada

Do kupienia TUTAJ

 

„Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwostek” W. Benjamin, M. Monteiro

Świetna interaktywna książka dla starszych dzieci. W opowieści ukrytych jest 15 błędów, które trzeba znaleźć i 15 pytań, na które należy odpowiedzieć. Za każde z nich otrzymuje się punkty. Zagadki wcale nie są łatwe i trzeba czasem nieźle pogłówkować, żeby znaleźć błąd i wymyślić prawidłową odpowiedź.

Książka jest bardzo ciekawie wydana, nic dziwnego, skoro należy do serii ART Egmont :)

Wydawnictwo Egmont

Do kupienia TUTAJ

„Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig”

Oskar i Albert to dwaj naukowcy, którzy są o krok od zdobycia przyrodniczego Nobla. Właśnie zauważyli nowy gatunek motyla i… rozpoczęli karkołomny wyścig! Podczas pogoni za motylem poznamy wiele ciekawych zwierząt morskich, pustynnych, górskich, zwiedzimy dżunglę, ocean i Antarktydę, a także rozwiążemy zadania i zagadki, czyli to co dzieciaki lubią najbardziej!

Wydawnictwo Zielona Sowa

Do kupienia TUTAJ

 

„JEDŹ! JEDŹ! STÓJ!” Ch. M. Harper”

Książka, która zapewnia mnóstwo zabawy, uczy współdziałania i zapoznaje z zasadami sygnalizacji świetlnej. Mały Zielony potrafi powiedzieć tylko „jedź” i ta umiejętność bardzo mu się przydaje, gdy trafia na plac budowy mostu. Dzięki niemu praca nabiera tempa, a maszyny budowlane sprawnie wykonują swoje obowiązki. W pewnym momencie wszystko jednak dzieje się zbyt szybko, a katastrofa wisi w powietrzu. Na szczęście wtedy do akcji wkracza Mały Czerwony. Współpraca z początku była trudna, jednak z biegiem czasu Zielony i Czerwony się zgrali, a most został wybudowany.

Wydawnictwo Babaryba

Do kupienia TUTAJ

 

„Nie bój się i pocałuj mnie” N. Holtfreter

Świetna kartonowa książeczka dla najmłodszych, ale i starszych dzieciaczków. Czytam ją zarówno półrocznej Helence, jak i czteroletniej Tosi. Każdej się podoba! Helenka słucha jak zaczarowana rymowanego tekstu, ogląda kolorowe ilustracje i bawi się stronami (są grube, więc nie ma obawy, że zniszczy), a Tosia docenia humor opowieści i rozdaje buziaki zwierzątkom, aby odczarować księcia.

Ta interaktywna książka to przepis na świetną zabawę z dziećmi w różnym wieku!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

 

„Statki, łodzie, motorówki”, „Jedziemy na wycieczkę” D. Gobel, P. Knorr

Nowości obrazkowe od Babaryby! „Statki, łodzie, motorówki” to wielki przegląd pojazdów, miejsc i zawodów związanych z wodą. Wyruszymy w rejs łodzią, przyjrzymy się bliżej motorówce, żaglówce, pontonowi i promowi. Podejrzymy pracę nurków, policji rzecznej i rybaków na kutrze. Zwiedzimy stocznię, aquapark i port.

Przeglądając drugą nowość, „Jedziemy na wycieczkę”, znajdziemy mnóstwo sposobów na kreatywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wraz z sympatycznymi bohaterami pojedziemy na wieś, gdzie podejrzymy gospodarskie zwierzęta, obejrzymy zawody jeździeckie, odwiedzimy jezioro w lesie, połowimy ryby, rozpalimy ognisko, pogramy w piłkę, zajrzymy do stajni…

Ciekawe, pełne detalów ilustracje wypełniają grube, kartonowe strony książek.

Wydawnictwo Babaryba

Do kupienia tutaj: Statki, łodzie, motorówkiJedziemy na wycieczkę

 

„Smerfolimpiada”

Pierwsze spotkanie z komiksami mojego dziecka i od razu padło na moje kochane Smerfy! Nie wiem, kto ma większą frajdę z lektury – Tosia, dla której jest to nowa, fascynująca forma, czy ja, przypominająca sobie własne dzieciństwo. W tym zbiorze znajdziemy jeden dłuższy komiks – tytułową „Smerfolimpiadę” i dwa krótsze – „Wielkanoc u Smerfów” i „Plac zabaw dla Smerfów”.

Wydawnictwo Egmont

Do kupienia TUTAJ


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

Zostaw komentarz