BIBLIOTECZKA

A kuku! 4 książki, które opowie Ci Twoje dziecko

Na pewno znacie Hervé Tulleta, a przede wszystkim jego niezrównaną książkę “Naciśnij mnie” (KLIK). Niedawno przyszły do nas jego kolejne książki, które koniecznie muszę Wam pokazać, bo są świetne. Dziś 4 wyjątkowe książeczki, niby podobnie wykonane, ale tak naprawdę całkiem różne. To seria “A kuku!”

I tym razem Tullet nie zawodzi. Książki rozbudzają wyobraźnię i nie tylko – nie polecam czytać przed snem 😉 Każda z nich zachęca dziecko do aktywności i interakcji. Podoba mi się to, że tym razem nie dostajemy żadnych instrukcji, możemy je wykorzystywać na wiele sposobów – zadawać dziecku pytania, prosić o opowiedzenie historii, a najlepiej je po prostu dać dziecku i zobaczyć co się stanie 🙂 Dziecięca wyobraźnia i logika nie znają granic i zaskakują mnie na każdym kroku.
Niebanalne wykonanie książek i oprawa graficzna są dodatkowymi plusami, a dzięki kartonowym stronom będą odpowiednie nawet dla małych niszczycieli 😉

 

Już jadę!

Naszą ulubioną pozycją jest aktualnie “Już jadę!” To prosta historia z zaskakującym i zabawnym zakończeniem, którego Wam nie będę zdradzać, żeby nie psuć zabawy 🙂 Mama wraca do domu, z pozoru ma prostą drogę do pokonania, która jednak z każdą stroną staje się coraz bardziej skomplikowana… Jakie przeszkody musi pokonać samochodzik mamy? Kto jej pomoże?

 

Super tata

“Super tata” to pozycja obowiązkowa do czytania razem z tatą. To zabawna historia o tacie, który spełnia marzenia swojej rodzinki – od tych codziennych, po zupełnie abstrakcyjne.

 

Duży czy mały?

“Duży czy mały?” można przeglądać na wiele sposobów. Wraz z Tosią porównujemy wielkość rybek, przekonując się, że jedna i ta sama może być raz większa, a raz mniejsza. Szukamy też skarbów na dnie morza i opowiadamy historyjki o celu podróży czerwonej rybki.

 

UFO kuku!

“UFO kuku!” to zupełnie inna propozycja. Co robić, gdy ktoś nas zaczepia, gdy narusza naszą strefę komfortu? Książka pokazuje, że należy być stanowczym w takich sytuacjach i nie zgadzać się na zachowania, których nie akceptujemy. Dodatkowo pokazuje jakich komunikatów możemy użyć, żeby się im przeciwstawić.

Cały zestaw możecie kupić w promocyjnej cenie na stronie wydawnictwa Babaryba –> KLIKYou Might Also Like