BIBLIOTECZKA

A kuku! 4 książki, które opowie Ci Twoje dziecko

Na pewno znacie książki Tulleta, a przede wszystkim jego niezrównaną książkę „Naciśnij mnie” (KLIK). Niedawno przyszły do nas jego kolejne książki, które koniecznie muszę Wam pokazać, bo są świetne. Dziś 4 wyjątkowe książeczki, niby podobnie wykonane, ale tak naprawdę całkiem różne. To seria „A kuku!”

I tym razem Tullet nie zawodzi. Książki rozbudzają wyobraźnię i nie tylko – nie polecam czytać przed snem ;) Każda z nich zachęca dziecko do aktywności i interakcji. Podoba mi się to, że tym razem nie dostajemy żadnych instrukcji, możemy je wykorzystywać na wiele sposobów – zadawać dziecku pytania, prosić o opowiedzenie historii, a najlepiej je po prostu dać dziecku i zobaczyć co się stanie :) Dziecięca wyobraźnia i logika nie znają granic i zaskakują mnie na każdym kroku.
Niebanalne wykonanie książek i oprawa graficzna są dodatkowymi plusami, a dzięki kartonowym stronom będą odpowiednie nawet dla małych niszczycieli ;)

A Kuku! Już jadę!

Naszą ulubioną pozycją jest aktualnie „Już jadę!” To prosta historia z zaskakującym i zabawnym zakończeniem, którego Wam nie będę zdradzać, żeby nie psuć zabawy :) Mama wraca do domu, z pozoru ma prostą drogę do pokonania, która jednak z każdą stroną staje się coraz bardziej skomplikowana… Jakie przeszkody musi pokonać samochodzik mamy? Kto jej pomoże?

Dostępna tutaj: A Kuku! Już jadę!

A Kuku! Super Tata

„Super Tata” to pozycja obowiązkowa do czytania razem z tatą. To zabawna historia o tacie, który spełnia marzenia swojej rodzinki – od tych codziennych, po zupełnie abstrakcyjne.

Dostępna tutaj: A Kuku! Super Tata

A Kuku! Duży czy mały?

„Duży czy mały?” można przeglądać na wiele sposobów. Wraz z Tosią porównujemy wielkość rybek, przekonując się, że jedna i ta sama może być raz większa, a raz mniejsza. Szukamy też skarbów na dnie morza i opowiadamy historyjki o celu podróży czerwonej rybki.

Dostępna tutaj: A Kuku! Duży czy mały?

A Kuku! UFO kuku!

„UFO kuku!” to zupełnie inna propozycja. Co robić, gdy ktoś nas zaczepia, gdy narusza naszą strefę komfortu? Książka pokazuje, że należy być stanowczym w takich sytuacjach i nie zgadzać się na zachowania, których nie akceptujemy. Dodatkowo pokazuje jakich komunikatów możemy użyć, żeby się im przeciwstawić.

Dostępna tutaj: A Kuku! UFO kuku!


Mogą Ci się spodobać

5 komentarzy

 • Reply
  Świat Toli
  4 lipca 2017 at 14:23

  Fajne książeczki :). Lubimy takie :).

 • Reply
  Budująca Mama
  4 lipca 2017 at 20:55

  Świetne, ale mimo wszystko na poranki. Nasi przed snem mają nie gadać 😂

  • Reply
   MamaCarla
   4 lipca 2017 at 23:28

   Zgadzam się, to zdecydowanie nie są książki na wieczór 😁

 • Reply
  Katarzyna Mirek
  4 lipca 2017 at 23:51

  bardzo fajne te cztery książeczki. Moi chłopcy uwielbiają takie wymagające aktywności i wciągające czytającego (w tym wypadku bardziej oglądającego).

 • Reply
  Monia
  5 lipca 2017 at 08:09

  Super są te książecZki:) już chciałabym usłysZeć, jaką historyjkę wymyśliłaby moja 4 letnia siostrzenica. Bardzo pomysłowe i bardzo rozwijające:)

Zostaw komentarz