BIBLIOTECZKA

Książki dla przedszkolaków – nie czytaj przed snem!

Po ostatnim wpisie o książkach, które polecam do czytania na dobranoc, dostałam sporo pytań o książki, które czytamy w dzień. Takie do zabawy, ciekawej nauki, interaktywne. A że mnie długo nie trzeba namawiać do pisania o książkach dla dzieci, już dziś mam dla Ciebie nowe propozycje książek dla przedszkolaków. Idealne na wakacje!

Prawie wszystkie dzisiejsze książki mają grube, kartonowe strony.

PRZEKROJE. Owoce i warzywa, A.Sowińska

Najpiękniejsza książka w dzisiejszym zestawieniu. Jak tylko ją zobaczyłam, od razu wiedziałam, że będzie u nas hitem. Tosia bardzo lubi wszelkie książki z przekrojami, a poza tym interesuje się witaminami i zdrowiem człowieka – i tu mamy to wszystko. Na pierwszej stronie poznajemy bohaterów książki – różne witaminy i składniki odżywcze, które występują w owocach i warzywach. I to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o czytanie – na następnych stronach przedstawione są przekroje różnych warzyw i owoców wraz z występującymi w nich składnikami.

Tosia bardzo uważnie słuchała, jak czytałam o witaminach, minerałach i innych składnikach. Często sama sięga po Przekroje i sobie ogląda, kartkuje, sprawdza, jakie witaminy znajdują się w jej ulubionych owocach, opowiada Helence o różnych składnikach zamieszkujących warzywa. Rewelacja!

Książka posiada grube, kartonowe strony.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: PRZEKROJE. Owoce i warzywa

Jestem leworęczny… i co mi zrobisz? M.Piquemal

Rewelacyjna książka, must have w każdym domu, w którym jest leworęczne dziecko. Moje dzieci są praworęczne, jednak przeczytałam tę książkę z ogromną ciekawością i przyjemnością. Niektóre strony, pytania, ciekawostki czytałam Tosi – jej najlepsza koleżanka jest leworęczna, więc i ją ciekawi ten temat.

Nasz świat został zaprojektowany przez i dla osób praworęcznych. Dlatego mnóstwo sprzętów, rozwiązań, przestrzeni jest zwyczajnie niewygodnych dla osób leworęcznych. Co więcej, kiedyś ludzie leworęczni doznawali wielu nieprzyjemności, wielu z nich zostało „przeorientowanych”, zmuszonych do posługiwania się głównie prawą ręką.

Książka bardzo przystępnie wyjaśnia różne zagadnienia, również te trudne, ale skupia się głównie na pozytywach, budowaniu pewności siebie u dzieci. Poznamy sławnych leworęcznych artystów, naukowców i sportowców.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Jestem leworęczny… i co mi zrobisz?

Muminki i morze oraz Muminki w lesie. Seria Szukaj i znajdź

Świetne kartonowe książki dla dzieci, idealne na pierwsze spotkanie z Muminkami już dla 3-latków. Duże ilustracje, proste, niedługie fragmenty opowieści na każdej stronie i zadania na spostrzegawczość – to chyba gwarancja sukcesu :) Moja Helenka bardzo lubi te książki, choć i Tosia chętnie do nich zagląda.

Bardzo polecam!

Wydawnictwo HarperCollins Polska

Dostępne tutaj:

Muminki i morze

Muminki w lesie

Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw. Disney i Pixar

A to coś dla starszaków. Mapy i labirynty ze sceneriami znanymi z ulubionych bajek Disneya i studia Pixar. Labirynty nie są wcale takie łatwe do przejścia! Niejednokrotnie trzeba się mocno zastanowić, wrócić, poszukać innej drogi. Książki trenują skupienie i koncentrację, podejmowanie decyzji i wytrwałość.

Mają grube kartonowe strony i duży format (identyczny jak Muminki z poprzednich zdjęć).

Wydawnictwo HarperCollins Polska

Disney. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw

Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw

Książka do wyklejania. Dzień, w którym Heniś poznał…

A teraz coś w sam raz na wakacyjny wyjazd! Wielorazowe naklejki z książeczką o Henisiu zapewnią wiele spokojnych chwil :) W środku znajdziemy 8 różnorodnych scen, znanych z bajki „Dzień, w którym Heniś poznał…” oraz 2 strony z naklejkami, które można wiele razy naklejać i odklejać, tworząc różne historie.

Wydawnictwo HarperCollins Polska

Dostępna tutaj: Książka do wyklejania. Dzień, w którym Heniś poznał…


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz