GRY POLECANE

Najlepsze gry podróżne dla dzieci – ponad 20 gier!

Najlepsze gry podróżne dla dzieci – mały format, dużo zabawy! Na wakacje, wycieczkę i weekendowe wypady zabieramy planszówki i gry karciane w wersji mini, w małych pudełkach, poręcznych rozmiarach. No i takie, których wytłumaczenie zasad trwa 5 minut!

Gry podróżne dla dzieci

Ponad 20 fajnych gier dla całej rodziny!

1. Gry z serii The Purple Cow

Gry podróżne w zamykanym metalowym pudełku z magnetycznymi pionkami i innymi elementami. Wybór jest spory – my mamy warcaby, węże i drabiny, doodle i klasyczne gry planszowe z wyścigiem do mety. Nasza kolekcja stale się powiększa! Zawsze mam w plecaku lub torebce którąś z nich i często gramy np. w restauracji.

Wiek i ilość osób: w zależności od konkretnej gry:

Węże i drabiny – dynamiczna planszówka, w której szybko możemy się zbliżyć do mety, ale i cofnąć się niemal do początku. W zestawie magnetyczne pionki i mini kostka. Gra dla 2-4 osób od 3 rż.

Wyspa skarbów – prosta planszówka, w której wcielamy się w rolę piratów i ścigamy się do mety. W zestawie magnetyczne pionki i mini kostka. Gra dla 2-4 dzieci w wieku 3+.

Misja kosmiczna – klasyczny wyścig do mety. W zestawie magnetyczne pionki i mini kostka. Gra od 5. rż dla 2-4 osób.

Szkicuj i zgaduj (Doodle a doodle) – kreatywna zabawa w rysownie. W zestawie 30 magnesów i suchościeralny mazak. Dla 1-3 dzieci od 5 rż.

Warcaby – klasyczna gra w podróżnym wydaniu. W pudełku znajdziemy 24 magnesy w dwóch kolorach. Dla 2 osób od 4 rż.

Wyścig dookoła świata – fajna gra planszowa dla dzieci połączona z quizem wiedzy o świecie. Po stanięciu na kolorowe pole kręcimy kołowrotkiem i wymieniamy zwierzę/walutę/sport/kraj/stolicę/potrawę z kontynentu, na którym się aktualnie znajdujemy. Dla 2-4 dzieci od 6 rż. W zestawie kostka, 4 magnesy-pionki i magnetyczna tarcza losująca.

The Purple Cow

Dostępne tutaj: Podróżne gry magnetyczne

2. Smart Games: Koty i pudełka

A to coś w sam raz dla fanów kotków :) W opakowaniu znajdziemy 5 figurek kotów i 4 kafelki z pudełkami (na jednym z nich są dwa pudełka). Zadaniem gracza jest umieszczenie wszystkich kotów w pudełkach. Na początku ustawiamy figurki kotków i kafelki z pudełkami zgodnie z instrukcją. Następnie po kolei przesuwamy je, aby zakryć wszystkie kotki. Zadań jest aż 60, więc sporo mądrej rozrywki przed nami!

Gra mieści się w poręcznym opakowaniu z pokrywką, więc świetnie sprawdzi się właśnie jako gra podróżna.

Gra dla 1 osoby

Wiek: 7+

Dostępna tutaj: Koty i pudełka

3. Gra karciana Punto

Celem gry jest ułożenie pionowej, poziomej lub ukośnej linii z kart w swoim kolorze. Nie jest to takie łatwe, ponieważ gramy tylko na obszarze kart 6×6 i oczywiście przeszkadzamy sobie na potęgę ;)

Szybka i niedroga gra, którą można zabrać ze sobą wszędzie, po skończonej rozgrywce karty zamykamy w metalowym opakowaniu.

Gra dla 2-4 osób

Wiek: 7+

Rebel

Dostępna tutaj: gra Punto

punto
najlepsze gry karciane dla dzieci

4. Kółko i krzyżyk w woreczku

Klasyczna gra w nowym wydaniu :) Drewniane krążki do gry w kółko i krzyżyk sprytnie chowają się do bawełnianego woreczka, który jest jednocześnie planszą. Bardzo fajny pomysł i świetne wykonanie.

Dla dzieci 4+ (moim zdaniem 2+)

Small Foot

Dostępna tutaj: Kółko i krzyżyk w woreczku

5. Gra zręcznościowa Pinball

Super gra trenująca zręczność i skupienie. Wystarczy naciągnąć sprężynę i puszczać kulki tak, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Przy okazji dzieci ćwiczą dodawanie ;)

Scratch

Dostępna tutaj: Pinball (różne wzory)

6. Smart Games: IQ Fit

Rewelacyjna gra, która trenuje koncentrację, logiczne i przestrzenne myślenie, kombinowanie. Jest świetnie zaprojektowana i wykonana, wszystkie elementy, łącznie z książeczką z zadaniami, mieszczą się w zamykanym pudełku. Nie zajmuje dużo miejsca i można ją wszędzie wziąć ze sobą.

W zestawie znajduje się pudełko, które jednocześnie jest planszą, przestrzenne bryły i książeczka z aż 120 zadaniami, posegregowanymi od najprostszych po najtrudniejsze.

Gra dla 1 osoby

Wiek: 6+

Smart Games

Dostępna tutaj: gra logiczna IQ Fit

7. Mini memory tematyczne

Memory to doskonały trening pamięci, skupienia i koncentracji. Taka prosta gra, a tak wciągająca :) Mamy sporo różnych wersji, dziewczynki najbardziej lubią wersję z kotami. Ten zestaw jest pakowany w solidne i małe pudełeczko, idealne do zabierania ze sobą na wycieczki i wyjazdy :) Dostępne są też różne inne wzory, które można dobrać do zainteresowań dziecka.

Wiek: 2+

Dostępne tutaj: Memory – różne rodzaje

8. gry Odgadnij moje imię i Zgadywanki

Bardzo fajne gry podróżne i nie tylko. Pierwsza z nich, Odgadnij moje imię (w fioletowym pudełku) to taka mobilna wersja gry, w której odgaduje się imię wybranej postaci poprzez zadawanie pytań zamkniętych i eliminację niepasujących obrazków. W zestawie są też 2 ołówki, więc zabawę można zacząć od razu. Po wykorzystaniu wszystkich plansz ścieramy ślady ołówka i bawimy się od nowa :)

Druga gra (w zielonym opakowaniu) to Zgadywanki. W pudełku znajduje się 60 kart z dwoma obrazkami. Zadaniem graczy jest odgadywanie przedmiotów na wylosowanych kartach, zadając tylko pytania na tak/nie. My często w tę grę gramy w samochodzie, do tej pory po prostu wymyślaliśmy przedmioty, a teraz mamy fajne uzupełnienie i uatrakcyjnienie zabawy. Polecam! Zwłaszcza jeśli Twoje dzieci też wymyślają przedmioty w rodzaju „ten karton, który widziałam przy drodze” albo „tamten słupek obok bloku” ;) I weź to zgadnij!

Dostępne tutaj: Gry podróżne

9. gra logiczna Cat Stax

Łamigłówka i gra przestrzenna w jednym. Zadaniem gracza jest wypełnienie dostępnej przestrzeni na karcie odpowiednimi kotkami, które mają różne wielkości i kształty. Do rozwiązania są 44 zadania o czterech stopniach trudności. Przy trudniejszych trzeba się nieźle nagłowić!

Gra dla 1 osoby

Wiek: 7+

Rebel

Dostępna tutaj: gra Cat Stax

10. Smart Games: Rafa koralowa

Rafa koralowa to gra magnetyczna od Smart Games, którą zabieramy na wszystkie wyjazdy i wycieczki. Jest mała i poręczna, ma tylko kilka elementów, w dodatku magnetycznych, więc nie trzeba się obawiać pogubienia części. Gracz stara się tak ułożyć magnetyczne elementy, aby pozostały odkryte tylko rybki przedstawione na obrazku. Pierwsze zadania są łatwe, jednak przy kolejnych trzeba już nieźle pogłówkować.

Super gra dla 6-latków i 7-latków, choć można też próbować z 5-latkami :) W każdym razie – serdecznie polecam!

Gra dla 1 osoby

Wiek: 4+ (moim zdaniem min. 5+)

Smart Games

Dostępna tutaj: gra Rafa koralowa

11. Bits travel

Bits travel to taki tetris bez prądu :) Każdy z graczy dostaje swoją planszę-tackę oraz zestaw kafelków, które układamy w sposób przypominający właśnie kultowy tetris. Fajna gra logiczna, dzięki małym rozmiarom można ją wszędzie zabrać ze sobą, sprawdzi się więc jako gra podróżna dla dzieci i nie tylko.

Gra dla 1-4 osób

Wiek: 8+

Egmont

Dostępna tutaj: gra Bits travel

12. Smart Games: Autko

Wersja mini popularnej gry od Smart Games dla starszaków. Zadaniem dziecka jest tak ułożyć kolorowe klocki na autku, aby odwzorować układ z dołączonej książeczki. To wcale nie jest takie proste, zwłaszcza w późniejszych zadaniach!

Gra dla 1 osoby

Wiek: 6+

Smart Games

Dostępna tutaj: gra logiczna Autko

13. Dobble

Dobble idealnie sprawdzi się jako gra podróżna. Karty znajdują się w metalowej, zamykanej puszce, która nie zajmuje dużo miejsca. Zabawa polega na jak najszybszym odnajdywaniu powtarzających się symboli (każda karta ma 1 wspólny symbol z dowolną inną kartą). Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ symboli jest sporo i mają różną wielkość. Gra trenuje koncentrację, skupienie, spostrzegawczość i refleks.

Dostępne są przeróżne tematyczne wersje gry Dobble :) Dla każdego znajdzie się coś fajnego!

Dla dzieci 4+ (niektóre zestawy mają na pudełku 6+, ale spokojnie poradzą sobie z nimi też młodsze dzieci)

Rebel

Dostępne tutaj: Dobble – różne rodzaje

14. Sudoku dla dzieci

Bardzo polecam też wszelkie łamigłówki, zabawy z kodowaniem, zagadki i… sudoku! Tak, jest też sudoku dla dzieci :) Ten zestaw zamówiłam kiedyś dla Helenki – dzięki temu, że operuje się na kolorowych kształtach-naklejkach, a nie cyfrach, można śmiało wciągnąć do zabawy już 3-4 letnie dzieci. Starsza siostra wytłumaczyła zasady i Helenka załapała. Bardzo pomocne jest oznaczenie trudności zadań. Polecam!

Dla dzieci 3+

Apli Kids

Dostępne tutaj: Sudoku dla dzieci

15. Smart Games: Parada Pingwinów

Gra składa się z magnetycznej planszy i 6 kafelków różnego kształtu (na 4 z nich są obrazki pingwinów). Zadaniem dziecka jest ułożenie czterech pingwinów w rzędzie poziomym, pionowym lub ukośnym, bazując na wstępnym ułożeniu kilku kafelków. Z planszy na planszę staje się to coraz trudniejsze, ale satysfakcja z rozwiązania łamigłówki sprawia, że trudno się oderwać od gry. Bardzo fajna gra w dobrej cenie dla 5-7 latków.

W środku instrukcja w j. polskim.

Gra dla 1 osoby

Wiek: 5+

Smart Games

Dostępna tutaj: gra Parada Pingwinów

Więcej gier znajdziecie w tych wpisach:

Najlepsze gry planszowe dla dzieci do 120 zł

Najlepsze gry planszowe dla dzieci do 50 zł

Najlepsze gry karciane dla dzieci

Smart Games – najlepsze gry logiczne dla dzieci


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz