GRY POLECANE

Smart Games – najlepsze gry logiczne dla dzieci

Gry logiczne Smart Games znamy i lubimy już od kilku lat. Nasza kolekcja wciąż się powiększa, dziś pokażę Wam ulubione gry Smart Games moich dzieci! 11 świetnych gier logicznych dla dzieci 3+, 5+ i 7+. Wszystkie bardzo polecam!

Moje córki (i ja również) uwielbiają gry z serii Smart Games! Nie ma dnia, żeby w którąś z nich nie grały. Oprócz koncentracji trenują też myślenie przyczynowo-skutkowe, rozwiązywanie problemów i wytrwałość. Zadania zawsze są ułożone od najprostszych po najtrudniejsze – dzięki początkowym sukcesom dziecko się nie zniechęca, gdy zadania się komplikują i trzeba naprawdę pogłówkować, żeby znaleźć rozwiązanie.

Uwaga! Wszystkie gry są dla 1 osoby.

1. Zwierzaki na wsi

Ulubiona gra Helenki! Zadaniem gracza jest ustawić płotki w taki sposób, aby zwierzęta tego samego rodzaju były w jednej zagrodzie, w trudniejszych zadaniach – razem z wodopojem. Na początku ustawiamy zwierzęta zgodnie z obrazkiem z książeczki z zadaniami, potem szukamy sposobu na odpowiednie dołożenie płotków. Początkowe zadania są proste, jednak ze strony na stronę stają się one coraz trudniejsze, w końcu trzeba się już na nimi nieźle nagłowić. Na końcu książeczki znajdują się rozwiązania zagadek.

To jest bardzo fajna łamigłówka, a zwierzątkami można się też swobodnie bawić :) Bardzo sprytnie pomyślane!

Wiek: 5+

Dostępna tutaj: Zwierzaki na wsi

1

2. Hop do norki

Gra logiczna dla jednej osoby, która wymaga myślenia analitycznego, planowania i skupienia. Do wykonania jest aż 60 zadań, w których musimy doprowadzić króliki do norek. Za każdym razem mamy inny układ wyjściowy, niektóre norki zasłonięte są przez grzybki, czasem też w okolicy czają się lisy. Rozwiązań jest co najmniej kilka, ale czasem trzeba się nieźle wysilić, żeby rozwiązać łamigłówkę!

Wiek: 7+

Dostępna tutaj: Hop do norki

3. Safari Park Jr.

A to coś dla najmłodszych :) Urocza, bajecznie kolorowa i pomysłowa gra logiczna dla przedszkolaków. W pudełku znajdziemy karty z zadaniami o czterech stopniach trudności, trójwymiarową planszę i cztery figurki – dwie żyrafy, słonia i lwa. Każdą z nich możemy włożyć do planszy tylko w jednym miejscu, a żeby wypełnić zadanie trzeba umiejętnie manewrować zwierzątkami po torach. Niektóre trzeba cofnąć, inne przesunąć na boczny tor, aby odtworzyć układ figurek z obrazka.

Safari Park Jr. to tak naprawdę 2w1 – logiczna gra dla dzieci i zabawka, którą można się bawić na wiele sposobów, wykorzystując figurki i ciekawą planszę.

Wiek: 3+

Dostępna tutaj: Safari Park Jr.

1

4. Akademia jazdy konnej

Jeśli Wasze dziecko kocha konie i jazdę konną, ta gra będzie strzałem w 10! Tu już mamy trudniejsze łamigłówki, stąd sugerowany wiek to 7+. W dołączonej książeczce znajduje się aż 80 zadań o różnych stopniach trudności. Do ułożenia są tory trasy z przeszkodami, którymi będzie podążał nasz jeździec na koniu. Ważne jest, aby pokonywał przeszkody w ściśle określonej kolejności, startując i kończąc w wyznaczonym miejscu. Oj, nie jest to takie proste! Szczerze mówiąc, ja sama nieraz spoglądałam do pokazanych rozwiązań, gdy próbowałam rozwiązać kilka zadań. A wcale nie sięgnęłam po te trudniejsze.

Super gra na myślenie logiczne i przestrzenne, kombinowanie i.. wytrwałość. Wiele godzin mądrej zabawy i treningu szarych komórek.

Wiek: 7+

Dostępna tutaj: Akademia jazdy konnej

5. IQ fit

Rewelacyjna gra, która trenuje koncentrację, logiczne i przestrzenne myślenie, kombinowanie. Jest świetnie zaprojektowana i wykonana, wszystkie elementy, łącznie z książeczką z zadaniami, mieszczą się w zamykanym pudełku. Nie zajmuje dużo miejsca i można ją wszędzie wziąć ze sobą.

W zestawie znajduje się pudełko, które jednocześnie jest planszą, przestrzenne bryły i książeczka z aż 120 zadaniami, posegregowanymi od najprostszych po najtrudniejsze. Na początku odwzorowujemy układ z zadania, a następnie musimy tak ułożyć pozostałe bryły (można je obracać), aby wszystkie się zmieściły na planszy

Wiek: 6+

Dostępna tutaj: gra logiczna IQ Fit

6. Koty i pudełka

A to coś w sam raz dla fanów kotków :) W opakowaniu znajdziemy 5 figurek kotów i 4 kafelki z pudełkami (na jednym z nich są dwa pudełka). Zadaniem gracza jest umieszczenie wszystkich kotów w pudełkach. Na początku ustawiamy figurki kotków i kafelki z pudełkami zgodnie z instrukcją. Następnie po kolei przesuwamy je, aby zakryć wszystkie kotki. Zadań jest aż 60, więc sporo mądrej rozrywki przed nami!

Gra mieści się w poręcznym opakowaniu z pokrywką, więc świetnie sprawdzi się też jako gra podróżna.

Wiek: 7+

Dostępna tutaj: Koty i pudełka

7. Autko (Smartcar mini)

Wersja mini popularnej gry od Smart Games dla starszaków (6+). Zadaniem dziecka jest tak ułożyć kolorowe klocki na autku, aby odwzorować układ z dołączonej książeczki. To wcale nie jest takie proste!

Świetny trening koncentracji i wyobraźni przestrzennej.

Wiek: 6+

Dostępna tutaj: gra logiczna Autko

8. Parada pingwinów

Gra składa się z magnetycznej planszy i 6 kafelków różnego kształtu (na 4 z nich są obrazki pingwinów). Zadaniem dziecka jest ułożenie czterech pingwinów w rzędzie poziomym, pionowym lub ukośnym, bazując na wstępnym ułożeniu kilku kafelków. Z planszy na planszę staje się to coraz trudniejsze, ale satysfakcja z rozwiązania łamigłówki sprawia, że trudno się oderwać od gry. Bardzo fajna gra w dobrej cenie.

Wiek: 5+

Dostępna tutaj: Parada Pingwinów

9. Kamelot Jr

Genialna gra logiczna od Smart Games, którą już wiele razy polecałam :) Choć na opakowaniu widnieje wiek 4+, moim zdaniem ta gra jest idealnym prezentem już dla 3-latka.

Na początku zabawy odwzorujemy układ planszy z dołączonej książeczki (zadań jest aż 48 i są ułożone od łatwych przez średnie po naprawdę trudne). Zadaniem dziecka jest utworzenie drogi od rycerza do księżniczki, używając wyznaczonych drewnianych elementów. Świetna zabawa i trening szarych komórek!

Wiek: 4+ (moim zdaniem 3+)

Dostępna tutaj: Kamelot Jr

10. Rafa koralowa

Rafa koralowa to gra magnetyczna od Smart Games, którą zabieramy na wszystkie wyjazdy i wycieczki. Jest mała i poręczna, ma tylko kilka elementów, w dodatku magnetycznych, więc nie trzeba się obawiać pogubienia części. Gracz stara się tak ułożyć magnetyczne elementy, aby pozostały odkryte tylko rybki przedstawione na obrazku. Pierwsze zadania są łatwe, jednak przy kolejnych trzeba już nieźle pogłówkować.

Super gra dla 6-latków i 7-latków, choć można też próbować z 5-latkami :) W każdym razie – serdecznie polecam!

Wiek: 4+ (moim zdaniem 5+)

Dostępna tutaj: gra Rafa koralowa

11. Trzy małe świnki

Gra się w dwóch trybach – dziennym i nocnym. Na początku każdej rozgrywki ustawiamy świnki wg określonego schematu. Naszym celem jest tak ustawić elementy z domkami, żeby wszystkie zmieściły się na planszy i w dzień świnki były poza domkami, a w nocy schowane bezpiecznie w nich (bo wtedy grasuje wilk!). W razie problemów zawsze można sprawdzić rozwiązanie. Gra ma kilka poziomów trudności, dzięki czemu nie znudzi się szybko (nad najtrudniejszymi zadaniami trzeba nieco pogłówkować!).

Wiek: 3+

Dostępna tutaj: Trzy małe świnki


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz