MAMA I GADŻETY POLECANE

Gadżety na plażę – 5 rzeczy, bez których nie idę z dziećmi na plażę ;)

Jakie gadżety zabieramy na plażę? Co nam się przydaje, a co… mam nadzieję, że się jednak nigdy NIE przyda? Zapraszam na drugą część plażowego niezbędnika! :) W pierwszym wpisie zrobiłam mega przegląd zabawek do piasku i wody, które zawsze zabieramy na plażę. Koniecznie zajrzyj!

A dziś nie o zabawkach, a o gadżetach i przydatnych rzeczach, które zawsze pakuję do plażowej torby. Pozwól, że pominę takie oczywiste rzeczy jak kremy z filtrem, ręczniki plażowe, okulary przeciwsłoneczne i czapki z daszkiem. Zawsze też bierzemy bidony z wodą, ale tu niestety naszych nie mogę polecić, bo się nie sprawdziły.

Gadżety na plażę – nasze pewniaki

1. Worek-mata na zabawki

O ten worek zawsze dostaję mnóstwo pytań :D To taka wodoodporna mata, którą w kilka sekund zamieniamy w worek – cyk i zabawki spakowane. Właściwie to nie tylko zabawki. Worek jest bardzo pojemny i spokojnie można do niego spakować też ręczniki i przeróżne gadżety na plażę ;) Na środku ma otwór, przez który wysypuje się piasek z zabawek. Dzięki temu nie mamy w domu drugiej piaskownicy po powrocie ;) Worek spina się klamrą i wygodnie przenosi.

Worek-mata na zabawki plażowe służy nam już drugi sezon i wciąż jest jak nowy. Świetna jakość, bardzo polecam!

Dostępny tutaj:

Worek-mata na zabawki plażowe

1
1
1
1

2. Opaski informacyjne dla dzieci

Na plaży i różnych zatłoczonych miejscach zawsze zakładam dzieciom opaski informacyjne z moim numerem telefonu. Nie zwalnia to oczywiście z konieczności pilnowania dzieci. Jednak w razie czego pomaga w sprawnym i szybkim nawiązaniu kontaktu z rodzicem zgubionego dziecka. W tym roku odkryłam silikonowe opaski Scrunch, które pasują na każdą rączkę, są wygodne, ładne i dostępne w kilku kolorach (to akurat było ważne dla moich dzieci).

Dostępne tutaj:

Opaski informacyjne dla dzieci

1

3. Składany nocnik 2w1

Must have na plaży i na wycieczkach! Składany nocnik Pottete Plus składa się do niewielkich rozmiarów, jest lekki, ale i solidny. Maksymalne obciążenie to aż 25 kg. W startowym zestawie otrzymujemy 3 jednorazowe woreczki z wkładem absorbującym ciecz i nieprzyjemne zapachy. Polecam od razu dokupić kolejne wkłady.

Potette plus może też służyć jako nakładka na sedes, co bardzo się przydaje w publicznych toaletach. Po złożeniu zajmuje mało miejsca.

Dostępny tutaj:

Składany nocnik 2w1

Dodatkowe wkłady do nocnika

i po złożeniu:

4. Przezroczysta kosmetyczka-apteczka

Na plaży i w podróży jest ze mną też zawsze mała apteczka, do której pakuję rzeczy, które mogą się przydać w razie nagłego zdarzania i nie wymagają przechowywania w niskiej/pokojowej temperaturze. Dzięki przezroczystej kosmetyczce (Joissy) od razu wiem co gdzie jest i nie muszę szukać. Co pakuję do kosmetyczki-apteczki?

  • materiały opatrunkowe (plastry zwykłe i wodoodporne, paski do zamykania ran, bandaż)
  • nożyczki, pęsetę
  • kleszczołapki i/lub lasso do wyciągania kleszczy
  • płyn do dezynfekcji

Oczywiście mam nadzieję, że paski do zamykania ran czy kleszczołapki mi się nigdy na plaży nie przydadzą, ale… przezorny zawsze ubezpieczony.

Kosmetyczka dostępna tutaj: Przezroczysta kosmetyczka

5. Zestaw pojemników na przekąski

To, czego nie może zabraknąć na plaży z dziećmi to przekąski :) Zabieram zwykle jakieś ciasteczka, orzechy, owoce. Czasem wafelki, warzywa pokrojone w słupki (jeśli wiem, że szybko je zjemy). Oczywiście z umiarem, nie wszystko na raz. Bardzo nam się sprawdza zestaw pojemniczków na przekąski Done by Dear, które po opróżnieniu można włożyć jeden w drugi i oszczędzić miejsce w torbie. Wszystko pakuję do dużej torby termicznej.

Dostępne tutaj: Zestaw pojemników na przekąski

+ Mata plażowa i namiot plażowy

Zawsze na plażę zabieramy też matę i namiot plażowy, które kupiliśmy lata temu w Decathlonie. Parawan może być albo może go nie być (nie mamy swojego), ale namiot to must have. Zapewnia ochronę przed słońcem, wiatrem i niedużym deszczem. Szybko się rozkłada i składa, zajmuje niewiele miejsca i jest lekki. Mata zwija się to malutkich rozmiarów, jest lekka i szybko wysycha.

A jakie są Twoje ulubione gadżety na plażę? Co zawsze zabierasz ze sobą?

Zajrzyj też tutaj: Najlepsze zabawki do piasku i wody – 15 inspiracji na plażę

1
1
1
1

Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz