BIBLIOTECZKA

Które dziecko nie lubi dinozaurów?

Ten rok jest naprawdę genialny pod względem jakości wydawanych książek. Miesiąc w miesiąc wychodzą takie perełki, że aż strach wchodzić na strony wydawnictw i do księgarni. Ciągle mamroczę: – Muszę to mieć! , a mąż patrzy na mnie jak na wariatkę.  – Yyyyy… to znaczy Tosia musi to mieć ;)

Niedawno pokazywałam Wam pierwszą książkową wyprawkę Helenki, jak przystało na niemowlaka w kontrastowej bieli i czerni –> Kontrasty dla niemowlaka KLIK. Biblioteczka starszej córki też wzbogaciła się o kolejną świetną książkę, którą koniecznie muszę Wam pokazać.

Chodzi oczywiście o nowość wydawnictwa Nasza Księgarnia z serii „Opowiem ci, mamo, co robią…”. Tym razem na warsztat zostały wzięte ukochane chyba przez większość dzieci dinozaury. Już sam temat sprawił, że zaświeciły mi się oczy. Gdy dodatkowo zobaczyłam okładkę i charakterystyczną kreskę Emilii Dziubak, wiedziałam, że Tosia będzie zachwycona i Dinozaury na pewno pojawią się w jej biblioteczce.

Nie pomyliłam się. „Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” z miejsca stały się jedną z jej ulubionych książek do oglądania i czytania w dzień. Zresztą na dobranoc również, co jest trochę męczące, bo za każdym razem gdy przeglądamy tę książkę, Tosia zadaje mnóstwo pytań, kręci się, wpatruje w obrazki i rozbudza. No ale ostatnio to mąż ją usypia, więc niech sobie czytają co chcą ;)

W książce znajduje się mnóstwo ciekawostek i przydatnej wiedzy o dinozaurach, ale także zagadek i zadań do rozwiązywania dla dzieci. A to wszystko spięte fabularną klamrą – opowieścią o jaskiniowcu Kudłaczu, który pewnego dnia znajduje wielkie jajo i postanawia je zjeść. Niestety, a raczej stety!, jajo okazuje się prawdziwym wehikułem czasu, który zabiera Kudłacza, jego przyjaciela karalucha i nas w niesamowitą podróż poprzez epoki w dziejach historii ziemi. Tym sposobem poznajemy całą historię dinozaurów, ich różne gatunki i wiele, wieeeele więcej.

O grafice mogę powiedzieć tylko jedno – CUDO!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

Zostaw komentarz