BIBLIOTECZKA

Najpiękniejsze książki dla dzieci o mamie

Dzień Matki już za chwilę. Z tej okazji przygotowałam dla Was zestawienie najpiękniejszych książek o mamie i macierzyństwie z naszej biblioteczki. Ponad połowa z nich to fantastyczne nowości, a pozostałe to perełki z TOP10 wszechczasów!

Najpiękniejsze książki dla dzieci o mamie

1. Mama, H.Delforge, Q.Greban

Absolutnie przepiękna książka dla każdej mamy i każdego dziecka.

Momentami zabawna i lekka, częściej wzruszająca i skłaniająca do przemyśleń, mądra, ciepła i pełna emocji. Niesamowite ilustracje odpowiadają wyznaniom mam z różnych czasów, środowisk i kultur. Każda mama jest inna, ma inny bagaż doświadczeń i przekonań, ale łączy je jedno – pragnienie zapewnienia swoim dzieciom bezpieczeństwa, czułości i bliskości.

W słowie „mama” zawiera się tak wiele, a książka pokazuje zarówno tą różnorodność, jak i to, co scala mamy na wszystkich kontynentach.

Wydawnictwo Media Rodzina

Do kupienia TUTAJ

2. Super M, D.Ryski

Dzieci uwielbiają superbohaterów. A co jakby im pokazać i udowodnić, że mają jednego we własnym domu? A właściwie Superbohaterkę, Super M – super mamę! Bo przecież każda z nas jest superbohaterką – potrafimy być w wielu miejscach naraz, wszystko naprawić, nauczyć magicznych sztuczek, zawsze pomóc! Wieczorami poskramiamy złe moce, które czają się pod łóżeczkiem, a w dzień pędzimy z prędkością światła, by wszystko ogarnąć :)

Tak, Super M to mama!

Wydawnictwo Babaryba

Do kupienia TUTAJ

3. Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie, R.D.Reguera

Pamiętacie Babcie od A do Z i Dziadkowie od A do Z? Teraz przyszła pora na mamy! Nowość wydawnictwa Debit to zabawny katalog przeróżnych typów matek, oczywiście z duuużym przymrużeniem oka do przeglądania, kartkowania, czytania i na poprawę humoru. Czego tu nie ma! Oprócz takich perełek jak Mama Może się Przyda, Mama Kwoka, Mama Cztery Posiłki Dziennie, Mama Pogromczyni Smutków, czy Mama Minimum Trojaczki, pobuszujemy w torebkach i lodówkach każdej z nich, sprawdzimy w jakiej dyscyplinie olimpijskiej należy nam się złoty medal, będziemy podziwiać najlepsze mamine wynalazki.

A na końcu… specjalny test nam powie jakim typem matki jesteśmy my! A wiecie co jest najfajniejsze? Tu nie ma złych odpowiedzi, bo każda mama jest najlepsza dla swojego dziecka!

Wydawnictwo Debit

Do kupienia TUTAJ

4. Moja mama, M. Itoïz

Urocza historia mamy i synka oraz ich wieczornego rytuału. Maluch paluszkiem „zabiera” kolory z kołderki i „maluje” swoją mamusię, która raz jest lampartem, raz Indianką, lwicą, a nawet gwiazdą rocka :) Pełna czułości zabawa ich zbliża, jednocześnie pobudzając wyobraźnię i kreatywność dziecka. Książka jest idealna do wieczornego usypiania dzieciaczków. Przetestowane!

Wydawnictwo Babaryba

Do kupienia TUTAJ

A teraz trzy książki z naszej biblioteczki, które mamy i kochamy już od dłuższego czasu. Dlatego też o nich napiszę Wam tylko kilka słów, dłuższe recenzje podlinkuję.

5. Miłość, A.Desbordes, P.Martin

Cudowna, przepiękna, wzruszająca opowieść o sile matczynej miłości. Gdybym miała stworzyć TOP 10 książek dla dzieci w naszej biblioteczce – „Miłość” Astrid Desbordes miałaby zapewnione miejsce bez cienia wahania. Perełka, must have, cuuudo!

Recenzja książki „Miłość” A. Desbordes, P. Martin

Wydawnictwo Entliczek

Do kupienia TUTAJ

Najpiękniejsze książki dla dzieci o mamie – kolejne perełki!

6. Uśmiech dla żabki” P.Wechterowicz, E.Dziubak

A to druga książka, którą bez zastanowienia natychmiast dodałabym do TOP 10 naszych naj-naj-najwspanialszych książek dla dzieci. Ciekawa, niezwykle oryginalna opowieść o mamie żabce, która poprzez przyjaznych mieszkańców lasu przesyła czuły, matczyny uśmiech swojej zasmuconej córeczce. Ciągle wracamy do tej wyjątkowej historii i nigdy nie mamy dosyć. Uwielbiam!

Recenzja książki „Uśmiech dla żabki” P. Wechterowicz, E. Dziubak

Wydawnictwo Ezop

Do kupienia TUTAJ

7. Jak mama została Indianką” U.Stark, M.Lepp

Zabawna, lekka, ale i wzruszająca, mądra książka o marzeniach, wolności, beztrosce i o tym, że mama jest nie tylko od smażenia kotletów ;) Mama może być też wspaniałym kompanem, przyjacielem, towarzyszem zwariowanych wypraw, po prostu „klawą babką”! :)

Recenzja książki „Jak mama została Indianką”

Wydawnictwo Zakamarki

Do kupienia TUTAJ

Moje propozycje najpiękniejszych książek dla dzieci o mamie – która najbardziej Ci się podoba?


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

Zostaw komentarz