BIBLIOTECZKA

Książki dla przedszkolaków – nasze nowości

Po ostatnim wpisie z książkami kartonowymi dla maluchów i książkami z okienkami dla dzieci właściwie w każdym wieku nadszedł czas na przegląd naszych nowości dla przedszkolaków. 

Dziś polecam Wam zarówno kontynuacje popularnych serii (takich jak Rok w/na, czy Pucio), jak i zupełne nowości, które skradły nasze serca. 

 

„Czujemisie” A. Królak

Znacie „Robimisie” i „Różnimisie”? „Czujemisie” to następna część tej świetnej serii. Tym razem poczytamy i porozmawiamy o emocjach, także tych bardzo trudnych. Prawdziwy hit dla przedszkolaków!

Książka jest też idealna dla rodzeństwa z kilkuletnią różnicą wieku. Niemowlaka zainteresują kolorowe ilustracje i urocze misie, przydatne też będą niezniszczalne, kartonowe strony. Przedszkolak odnajdzie wiele sytuacji znanych z codzienności. Strach, zazdrość, smutek, duma, złość, frustracja – zadaniem dziecka jest nazwanie uczuć, których doświadczają misie. Ważna lekcja i rewelacyjny trening rozpoznawania emocji. Na końcu książki znajdziemy wiele różnych nazw uczuć i emocji, o których możemy porozmawiać z dzieckiem i spróbować przyporządkować do każdego misia. Znajduje się tam też bardzo ważne pytanie o to, jak czuje się dziecko.

„Czujemisie” to książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego przedszkolaka, stanowi świetny punkt wyjścia do wartościowej rozmowy podczas wieczornego wyciszania, pomaga poznać i nazwać emocje, a w dodatku jest przepięknie zilustrowana.

Wydawnictwo Dwie Siostry

Do kupienia TUTAJ

 

„Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków” M. Galewska-Kustra

Nie mogłam się doczekać tej książki! Jak tylko w naszym domu zagościł Pucio dla maluchów, miałam nadzieję na wydanie Pucia w wersji dla starszych dzieci. I jest :) „Pucio na wakacjach” dedykowany jest 3, 4 i 5-latkom i jak zwykle opracowany niezwykle starannie. Na każdej stronie znajdziemy fragment opowiadania o sympatycznej rodzince, która spędza wakacje na Kaszubach, a także ćwiczenia wymowy trudniejszych słów. Również kilka ostatnich stron książki poświęconych jest dodatkowym ćwiczeniom logopedycznym, podczas których zachęcamy dziecko do głośnego cmokania, parskania jak konik, robienia balonika z buzi i wielu innych. Taki trening jest świetnym dopełnieniem terapii logopedycznej, ale również profilaktyki i po prostu dobrej, wartościowej zabawy z dzieckiem.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

 

„Siedem księżniczek” S. Coh

„Siedem księżniczek” Smiljany Coh to ostatnio jedna z ulubionych książek Tosi do usypiania, przyznam, że mi też się podoba ta historia. W wielkim pałacu mieszka wyjątkowa rodzina – tata król, mama królowa i siedem córek księżniczek. Każda z nich posiada wyjątkowy talent – uzdolnienia plastyczne, matematyczne, sportowe, muzyczne, zainteresowania ogrodnictwem, modą, zwierzętami. Bardzo się kochają i uwielbiają spędzać ze sobą czas. Jednak pewnego dnia siostry tak bardzo się kłócą, że przestają ze sobą rozmawiać, ba! każą wybudować sobie osobne wieże, żeby się nie spotykać w pałacu. Z początku pomysł wydaje się świetny i dziewczynki są upojone niezależnością, jednak już po kilku dniach tęsknota zaczyna przeważać, a cisza staje się najgorszym dźwiękiem. Jak się pogodzić po wielkiej kłótni? Czy księżniczkom uda się wypracować kompromis? I kto wyciągnie pierwszy rękę na zgodę?

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Do kupienia TUTAJ

 

„Chłopiec, balonik i miś” na podstawie filmu „Krzysiu, gdzie jesteś?” B. Rubiano

Oglądałyście film „Krzysiu, gdzie jesteś?”? Jeśli Waszym dzieciom spodobała się ta historia, to ta książka będzie strzałem w dziesiątkę :) Pewnego dnia w Stumilowym lesie zjawia się gość i to nie byle jaki gość, bo… dorosły! Okazuje się, że upłynęło już wiele lat od czasów klasycznych opowieści o Kubusiu Puchatku i gościem tym jest Krzyś. Jest nie tylko duży, ale również poważny i trochę smutny. Czy dorosły Krzyś odnajdzie w sobie dziecko, wyobraźnię, radość i beztroskę? Czy Hefalumpy naprawdę istnieją? Piękna, dynamiczna opowieść o dorastaniu.

Wydawnictwo Egmont

Do kupienia TUTAJ

 

„100 angielskich słówek. Mój dom” N. Kucharska

Niedawno pokazywałam Wam książki dla maluchów z serii „100 pierwszych słówek” (KLIK). Dziś mam propozycję dla nieco starszych dzieci, choć w zasadzie przygodę z nauką języków można zacząć w dowolnym momencie, a książkę możemy potraktować jako 2 w 1 – 100 słówek związanych z domem, zabawkami, jedzeniem, ubraniami i zwierzakami w dwóch językach – polskim i angielskim. To też kartonówka, więc spokojnie możemy się nią bawić z maluszkami. Bardzo podobają mi się rozkładówki, na których z jednej strony przedstawione jest wybrane pomieszczenie, np. kuchnia, a z drugiej wyróżnione przedmioty. Dzięki temu dzieci uczą się nie tylko samych słówek w oderwaniu, ale i wzrokowo zapamiętują kontekst każdego z nich.

Czekamy na kontynuację tej świetnej serii!

Kapitan Nauka, wydawnictwo Edgard

Do kupienia TUTAJ

 

„Nauka liczenia” A. Łubkowska

Re-we-la-cy-jna książka o matematyce dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mnóstwo praktycznych ćwiczeń ułatwiających zrozumienie takich działań matematycznych jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, a także wprowadzenie do ułamków i przeróżne ciekawostki ze świata liczb. Książka jest dedykowana dzieciom z trudnościami w uczeniu się matematyki i przeznaczona do wspólnej pracy rodzica z dzieckiem. Myślę, że rozmaite ćwiczenia w niej zawarte, a właściwie zabawy z liczeniem będą interesujące i przydatne dla każdego dziecka. Perełka! Warto mieć, choćby na zaś.

Ilustracje wykonała Joanna Kłos, której kreskę na pewno świetnie znacie z serii książek o Puciu.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

 

Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole „A jak antylopa”, „E jaki eklerki”

Nowa seria mini książeczek w mini cenach. „Literkowe przedszkole” to krótkie opowiadania z życia przedszkolaków, pełne ciekawych słów i sytuacji. W każdej z nich dziecko na początku poznaje tytułową literkę, a oprócz historii czeka na nie również kilka zadań do wykonania, które utrwalają rozpoznawanie liter.

„A jak antylopa” to opowiadanie o ciekawym dniu w przedszkolu, w czasie którego pani zaproponowała dzieciom poszukiwania przedmiotów na literę „A” w ogródku. Antek znalazł amorka, agrafkę, aluminiową śrubkę i… coś jeszcze, co sprawi nauczycielce prawdziwą radość. Jakie przedmioty znalazły inne dzieci?

„E jak eklerki” porusza ważny temat tolerancji. Do grupy dołącza Edzio – chłopiec o ciemniejszej skórze, którego tata jest emigrantem z Etiopii. Edzio opowiada dzieciom emocjonującą bajkę o biednym chłopcu, który chciał zostać królem. Oczywiście pełną wyrazów na literę „E”.

Wydawnictwo Egmont

Do kupienia tutaj:

„A jak antylopa”

„E jak eklerki”

Pozostałe książeczki z serii Literkowe Przedszkole znajdziecie TUTAJ.

 

„Rok na targu” J. Richter-Magnuszewska

Kolejna odsłona doskonale wszystkim znanej serii obrazkowej „Rok w/na”. Tym razem przyjrzymy się bliżej niezwykle interesującej przestrzeni targowej pełnej wyjątkowych bohaterów, takich jak Dyniowy Baron, Strojnisia, Pani Słodziutka, czy dość kontrowersyjnych, choć dla mnie po prostu zabawnych, Janusza i Grażynę, którzy kombinują jak mogą, co i rusz handlują czym innym i marzą o wakacjach w Egipcie. Poznamy zarówno sprzedawców, klientów, jak i zwierzęta odwiedzające targowisko. Zobaczymy jak zmienią się ich losy na przestrzeni całego roku, miesiąc po miesiącu.

Struktura książki jest identyczna jak w pozostałych tomach z tej serii – na początku opisani są najważniejsi bohaterowie, później dwanaście miesięcznych rozkładówek, a na końcu ciekawe zadania z poznanymi postaciami.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

 

Znajdź różnice! Na podwórku, Zwierzaki, Baśnie

Trzy książeczki dla przedszkolaka pełne obrazków do porównywania. Każdą parę różnią trzy detale – pierwszy z nich łatwo znaleźć, drugi nieco trudniej, trzeci zaś jest już dla prawdziwych bystrzaków i trzeba się nieźle wysilić, żeby go dostrzec. Obrazki z tomu „Zwierzaki” znamy z zestawu memory Kapitana Nauki.

Kapitan Nauka, wydawnictwo Edgard

Do kupienia tutaj:

„Znajdź różnice. Na podwórku”

„Znajdź różnice. Zwierzaki”

„Znajdź różnice. Baśnie”

 

„Pociągiem. Historia bez słów” V. Bourgeau

Bardzo ciekawa książka, nie do czytania, a do wymyślania, opowiadania, zabawy! Jak sama nazwa wskazuje, nie znajdziemy tu ani jednego słowa, historia jednak jest i to całkiem ciekawa, bo tylko od naszej lub dziecka wyobraźni zależy jak się będzie rozwijać i czego dokładnie dotyczyć. Na początku widzimy zmierzający do tunelu pociąg z maszynistą, dzieckiem, słoniem i pieskiem, trzymającym w łapce balonik. Każda strona przedstawia naszych bohaterów w nieco innej sytuacji, raz wesołej, raz smutnej, często zaskakującej. I nigdy nie wiadomo, jaki będzie ciąg dalszy, bo każdy tunel zmienia scenerię i kontekst. Bardzo interesująca rzecz!

Wydawnictwo Zakamarki

Do kupienia TUTAJ


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

Zostaw komentarz