BIBLIOTECZKA

Książki dla maluchów i przedszkolaków – gorrrące nowości!

Mam wrażenie, że w wakacje czytamy dzieciom jeszcze więcej niż zwykle. Codziennie obowiązkowo na dobranoc, ale też często rano, w południe i przed wieczorem ;) Na szczęście wydawnictwa nie próżnują latem i na rynku pojawia się sporo fajnych książek dla dzieci :) Dziś pokażę Ci super nowości dla maluchów i przedszkolaków.

W dzisiejszym wpisie skupiłam się na książkach dla młodszych dzieci, choć prawdę mówiąc dwie pozycje nadają się też dla starszaków ;) Czasem naprawdę nie jest łatwo podzielić książki wiekowo – ale to w sumie plus, bo książka będzie się podobać dzieciom przez dłuższy czas.

A już niedługo wpis z porcją książkowych inspiracji dla starszaków :)

Wielka podróż dziadka Eustachego

Rewelacyjna książka-komiks twórców bestsellerowych Map i Daj gryza – Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Tę pozycję wyróżniają nie tylko genialne ilustracje, ale i świetny pomysł. Jest to bardzo ciekawy komiks bez słów dla dzieci od 3. roku życia, ale spodoba się też 6-7 latkom.

Głównym bohaterem jest dziadek Eustachy, który pewnego dnia porzuca swój ulubiony fotel i ciepłe kapcie i rusza w wielką, pełną niebezpieczeństw podróż. Ma mnóstwo przygód, czy uda mu się wypełnić swoją tajemniczą misję i dotrzeć na czas do celu?

Komiks jest bardzo klarownie skonstruowany, przygody są ciekawe i zabawne, ale też proste, więc nawet 3-4 latek ogarnie. U nas Helenka uwielbia opowiadać go po swojemu, udaje wtedy, że nam czyta :)

A. i D. Mizielińscy, wydawnictwo Dwie Siostry

Dostępna tutaj: Wielka podróż dziadka Eustachego

Wydaje mi się, że widziałem… dinozaura! i Wydaje mi się, że widziałem… krokodyla!

Dwie nowe części rewelacyjnej serii książek aktywnościowych dla maluchów. Wygląda na to, że na budowie schował się krokodyl, a na budowie… dinozaur! Musimy koniecznie sprawdzić, gdzie te rozrabiaki znalazły swoje kryjówki ;) W tym celu będziemy przesuwać, wysuwać i odsuwać różne elementy w książeczkach. Świetny trening małych paluszków, a jednocześnie super zabawa :)

Książeczki z tej serii były ulubionymi lekturami Helenki, gdy była maluszkiem. Bardzo polecam!

L. Nichols, wydawnictwo Mamania

Dostępne tutaj:

Wydaje mi się, że widziałem… dinozaura!

Wydaje mi się, że widziałem… krokodyla!

Królowa kolorów

Bardzo ciekawa, nietypowa książka o emocjach dla starszych przedszkolaków. Mazalda jest królową kolorów, na jej wezwanie stawiają się po kolei niebieski, czerwony, żółty. Każdy z nich ma inną naturę i temperament. W pewnym momencie wybuchła kłótnia i wszystko zrobiło się… szare. Czy Mazaldzie uda się na nowo wprowadzić ład w królestwie? Jak przegonić wszechobecną smutną szarość?

Piękna, baśniowa książka o różnorodności, akceptowaniu innych takimi jakimi są i rozumieniu emocji. Ale to nie tylko książka do czytania i oglądania, ale też do rysowania, wymyślania i tworzenia własnych historii.

J. Bauer, wydawnictwo Dwie Siostry

Dostępna tutaj: Królowa kolorów

Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu

Ciekawa i prosta gra dla dzieci na spostrzegawczość. Zadaniem graczy jest odnalezienie określonego koloru lub kształtu na danej ilustracji. Komu się uda pierwszemu, ten zdobywa kartę. Wygrywa osoba z największą ilością zebranych kart. Czasem trzeba troszkę pokombinować, bo ilustracje są pełne szczegółów. Jeśli znacie i kochacie rewelacyjną książkę obrazkową „Rok w przedszkolu”, na pewno rozpoznacie bohaterów.

Polecam dla dzieci w wieku 2-4 lat i przyznam szczerze, że nie rozumiem skąd oznaczenie 5+ na pudełku ;)

P. Liput, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Rok w przedszkolu. Wytęż wzrok


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Reply
    Aneta
    28 lipca 2021 at 21:18

    Teraz tyle jest pięknych książeczek dla małych dzieci, że nie sposób jest mieć je wszystkie. Kolejne do kolekcji maluszka :-)

Zostaw komentarz