KSIĄŻKI KARTONOWE

Kartonowe książki dla dzieci – 12 nowości!

1

Ach, ile fantastycznych książek dla maluchów mam Ci dziś do pokazania! Świetne kartonowe książki dla dzieci z interaktywnymi elementami, okienkami, przesuwankami oraz coś, czego już od dawna szukałam…

Niedawno opublikowałam wpis z propozycjami fajnych książek dla nieco starszych dzieci, znajdziesz go tutaj: Książki, które czytamy teraz na okrągło. Dziś skupię się na książkach dla młodszych dzieci – tak do 3-4. roku życia. Wszystkie mają grube, kartonowe strony.

Zobacz aż 12 nowości!

seria Legendy polskie

Długo szukałam fajnego wydania legend dla dzieci z pięknymi ilustracjami i ciekawą treścią. Mamy zbiór klasycznych legend, ale chciałam znaleźć coś bardziej „z jajem” :) I udało się. Wydawnictwo Mamania rozpoczęło właśnie serię kartonowych książek dla dzieci inspirowanych polskimi legendami (głównie dla przedszkolaków, ale można kupić już wcześniej ze względu na grubość stron). W jej ramach ukazały się w tym miesiącu: „Toruńskie pierniki”, „Syrenka warszawska”, Bałtycka flądra” i „Poznańskie koziołki” i planowane są kolejne części.

1

Legendy są rymowane, napisane z przymrużeniem oka żywym, pełnym emocji językiem, nie brak tu humoru i nawiązań do naszych czasów. Nie wszystkie detale zgadzają się z oryginalnymi legendami, warto wiedzieć, że są to raczej swobodne interpretacje, ale to moim zdaniem tylko dodaje im uroku :)

A. Frączek, M. Jakubowska, wydawnictwo Mamania

Dostępne tutaj:

Syrenka warszawska

Poznańskie koziołki

Bałtycka flądra

Toruńskie pierniki

1
1
1
1
1
1
1

Dzień dobry, pingwinku! i Dzień dobry, szczeniaczku!

A teraz coś dla maluchów :) Te książki polecam zwłaszcza dla 1-2 latków, choć i nieco starsze je bardzo lubią. Mnóstwo tu elementów do przesuwania, wysuwania, przekręcania, dzięki czemu sympatyczne zwierzątka się poruszają, a dziecko dowiaduje się co nieco o ich zwyczajach. Bardzo polecam!

seria Pierwsze bajeczki, Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Dzień dobry, pingwinku!

Dzień dobry, szczeniaczku!

Pierwsze zagadki: Mój świat i Smakołyki

Bardzo ciekawa nowa podseria „Pierwsze zagadki”, którą polecam dla 2-4 latków, ze względu na rozkładane strony (roczne dzieci mogą je porwać). W każdej książeczce dziecko znajdzie kilka ciekawych zagadek tematycznych – rozkładając coraz bardziej stronę widać kolejne fragmenty danego przedmiotu oraz dalsze podpowiedzi. Świetna zabawa!

Dodatkowo na ostatniej stronie znajduje się mała kieszonka z mini puzzlami przedstawiającymi jedną z ilustracji w książce.

seria Pierwsze zagadki, Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Pierwsze zagadki. Mój świat

Pierwsze zagadki. Smakołyki

Zwyczaje zwierząt: Chcę jeść! i Chcę spać!

Kolejna nowość to książeczki z rozkładanymi stronami, na których kryją się minizagadki – nie wszystko jest tym, czym się wydaje na pierwszy rzut oka :) Po rozłożeniu ilustracji nie tylko poznajemy odpowiedź, ale też dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o zwyczajach zwierząt. Bardzo pomysłowe!

seria Zwyczaje zwierząt, Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Zwyczaje zwierząt. Chcę jeść!

Zwyczaje zwierząt. Chcę spać!

Niezwykłe zwierzęta: Budynki i Ubrania

A to już ostatnie z dzisiejszych nowości – rewelacyjne książki w nieco większym formacie, dzięki którym odkryjemy wraz z dziećmi niezwykłe powiązania i podobieństwa między światem zwierząt i światem ludzi. Czy wiesz, że kask zaprojektowano na wzór głowy dzięcioła, żabie nogi stały się inspiracją do stworzenia płetw do nurkowania, a Teatr Narodowy w Pekinie zaprojektowano na wzór skorupki jaja?

seria Niezwykłe zwierzęta, Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Niezwykłe zwierzęta. Budynki

Niezwykłe zwierzęta. Ubrania


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz