KSIĄŻKI KARTONOWE

7 książek kartonowych dla dzieci – super nowości!

Hej, hej! Dziś mam dla Was aż 7 świetnych książek kartonowych dla dzieci. Znajdzie się coś i dla maluchów i dla przedszkolaków. Fajne kartonówki polecają się na początek jesieni :)

1. książki z serii Bluey

Poznaj Bluey i Poznaj Bingo

Lubicie bajkę Bluey? My bardzo! Oglądamy całą rodzinką :) Dziewczynki podłapują różne pomysły na rodzinne zabawy, które potem wprowadzają w życie. Powiedzonka też zapamiętują, oczywiście ;) Książki o Bluey i Bingo zawierają różne scenki z bajki związane z naszymi bohaterkami, ich powiedzonka, zabawne sytuacje i ciekawostki. Nie lada gratka dla małych fanów tej bajki :)

Książki mają ciekawą formę w kształcie piesków, bardzo mi się podoba troska o detale, choćby to, że książka o Bluey jest nieco większa od tej o Bingo, bo przecież Bluey jest starsza i wyższa od Bingo :)

da dzieci 1+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Bluey

2. Cześć, Bing!

Poznaj Binga i jego przyjaciół

A teraz coś dla fanów Binga! Nowa książeczka kartonowa, w której poznamy głównych bohaterów bajki – Binga, Flopa, Sulę, Ammę, Nicky’ego, Pando, Koko i Charliego. Dowiemy się, jakie są między nimi powiązania i w co lubią się bawić. Dodatkowo, na każdej stronie znajdziemy pytanie do dziecka o ulubiony kolor, zabawkę, piosenkę itp. Dzięki takiej interakcji zainteresujemy i zaangażujemy dziecko bardziej.

Każda strona ma inny kolor i ma wbudowaną „zakładkę” z symbolem przedstawiającym odpowiedniego bohatera – mali fani odszyfrują je w mig! :)

da dzieci 1+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Cześć, Bing!

3. Feluś i Gucio się nie nudzą

Kolejna książka z serii Feluś i Gucio – i kolejne polecanko! Tym razem zajmiemy się nudą i sposobami na to, by nudno nie było ;) Choć nuda nie jest wcale niczym złym. Wraz z Guciem odkryjemy, że nuda może być świetnym punktem wyjścia do wielu kreatywnych zabaw i wcale nie potrzebujemy do tego nowych zabawek. Wystarczy dobry pomysł albo towarzystwo innych dzieci. Wspólne gotowanie, zabawa w chowanego, wędrówki po parku, a czasem zwykły patyk, szczypta wyobraźni – i dzieje się magia :) A na nudę zwyczajnie brakuje czasu!

Dla dzieci 2+

K. Kozłowska, M. Schoett, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: seria Feluś i Gucio (wszystkie książki są bardzo fajne)

4. książki z serii Niesamowity spacer

Rzeka i Ogródek warzywny

Dwie nowości z bardzo fajnej serii książeczek aktywnościowych dla maluszków – sprawdzą się nawet przy roczniakach, bo nie mają klapek, tylko elementy przesuwane z wytłoczeniami, a strony są bardzo grube. Ja takie książki nazywam „dziecioodpornymi” ;) W dodatku przepięknie błyszczą w posrebrzanych wykończeniach (czego nie oddają zdjęcia) i to bardzo przykuwa wzrok malucha.

Tym razem do kolekcji dodano część o rzecze i jej mieszkańcach oraz o ogródku warzywnym. Poznamy ryby, żaby i kaczki, wykopiemy rzodkiewki z ziemi, zobaczymy jak psotny królik podgryza kapustę.

Dla dzieci 1+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Niesamowity spacer

5. Wyobraźnia i Kartezjusz

Wielkie idee dla małych filozofów

I na koniec książka kartonowa dla nieco starszych dzieci z bardzo ciekawej serii „Wielkie idee dla małych filozofów”. Dwie pierwsze części już Wam pokazywałam TUTAJ. Tym razem skupimy się na Kartezjuszu i tym, co miał do przekazania w temacie wyobraźni. A przecież jego słynne „Myślę, więc jestem” odnosi się właśnie do wyobrażania sobie różnych rzeczy, czyli do wyobraźni. To ona czyni nas mądrymi i wyjątkowymi, dlatego warto ją pielęgnować i używać jak najczęściej :)

Wartościowa treść, mądre przesłanie, świetne ilustracje i liczne pytania do małego odbiorcy – to wszystko sprawia, że bardzo polecam zarówno tę część, jak i całą serię.

Dla dzieci 3+

D. Armitage, M. McQuerry, R. Rosenthal, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: seria Wielkie idee dla małych filozofów

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz