BIBLIOTECZKA

5 książek dla dzieci, które czytamy teraz na okrągło

Halo, halo, mamy już końcówkę stycznia! A to znaczy, że czas uzupełnić biblioteczkę o świetne książki dla dzieci! Mamy kilka fajnych nowości, które czytamy teraz dzieciom na okrągło. Wam też się na pewno spodobają!

A już za kilka dni obiecane książeczki kartonowe dla maluchów :)

Opowiem ci, mamo, co robią konie

Nowość z bardzo lubianej przez nas serii „Opowiem ci, mamo”. Tym razem pod lupę zostały wzięte konie, a tekst w książce jest rymowany.  Dzieci dowiedzą się jak zbudowane są konie, jak nazywają się konie różnych maści, gdzie mieszkają i co jedzą konie, z czego składa się wyposażenie jeźdźca i wiele, wiele więcej. Bardzo nas zaciekawiły krzyżówki koni z innymi gatunkami (zwłaszcza z zebrą :) ) oraz jak konie służyły ludziom w przeszłości.

Na każdej stronie są również zadania dla dzieci – wyszukiwanie małych zwierzątek, odkrywanie różnic, labirynt i zagadki. Bardzo fajna książka z pięknymi ilustracjami dla wszystkich małych miłośników koni!

I. Mikrut, E. Poklewska-Koziełło, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Opowiem ci, mamo, co robią konie

Dlaczego nosimy maseczki?

Mamy w domu kilka książek o wirusach i bakteriach, jednak ich nakład jest już wyczerpany. Tym bardziej cieszę się, że na rynku pojawiła się nowość w tym temacie. „Dlaczego nosimy maseczki?” to niezwykle aktualna książka, która nie tylko odpowiada na zawarte w tytule pytanie, ale też pozwala zrozumieć dzieciom o co chodzi z tymi wszystkimi wirusami. Wyjaśnia, jak się rozprzestrzeniają, w jaki sposób się nimi zarażamy i jak tego uniknąć. Polecam!

Książka jest wydana w sposób bardzo atrakcyjny dla dzieci – kolorowe ilustracje, otwierane okienka i kartonowe strony.

I. Capua, wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Dlaczego nosimy maseczki?

Horror! czyli skąd się biorą dzieci

Nowe wydanie książki Grzegorza Kasdepke z serii o uczuciach i emocjach (wydanej kilka lat temu w ramach zbioru „Wielka księga uczuć”). Jakiś czas temu opowiadałam o pierwszej książce z tego cyklu „Tylko bez całowania” KLIK. „Horror! czyli skąd się biorą dzieci” to dalszy ciąg przygód dzieci z grupy przedszkolnej i pani Miłki, specjalistki od emocji i ciekawych dyskusji. Tym razem tematem przewodnim jest pytanie „Skąd się biorą dzieci?”. Książka jest napisana z dużym poczuciem humoru, lekko, ale nie omija najważniejszego. Jasno, prosto i bez zbędnych szczegółów wyjaśnia odpowiada na najważniejsze pytanie. A tytułowy „horror”? To tylko wyobraźnia dzieci, które zastanawiają się czy pani Miłka połknęła dziecko ;)

G. Kasdepke, P. Daniluk, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Horror! czyli skąd się biorą dzieci

KSIĄŻKI DLA STARSZYCH DZIECI

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy

Najnowsze wydanie z kolorowymi ilustracjami wspaniałej książki polskiej dziennikarki i pisarki Anny Dziewit-Meller. To 17 inspirujących historii o odważnych kobietach, Polkach, które na trwale zapisały się w naszej historii i udowodniły, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mamy tu opowieść o dziewczynie, która walczyła w powstaniu styczniowym, o pierwszej kobiecie chirurgu, o polskiej himalaistce, malarce, poetce, a nawet o kobiecie-szpiegu! 

Uwielbiam czytać Tosi takie historie przed snem, kiedy mamy czas o nich na spokojnie porozmawiać. Pod koniec rozdziałów znajdują się jeszcze ramki z dodatkowymi informacjami, pokazujące kontekst każdej opowieści. Warto też dodać, że książka napisana jest bardzo przystępnym, prostym językiem. Rewelacja!

A. Dziewit-Meller, J. Rusinek, wydawnictwo Znak

Dostępna tutaj: Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy

Misje Merlina. Zima z Lodowym Czarnoksiężnikiem

Najnowsza, czwarta już część przygód Jacka i Ani z serii dla starszych dzieci „Misje Merlina”. To jest cykl, który moja córka uwielbia i niecierpliwie wygląda nowych tomów! Jeśli znacie i lubicie serię „Magiczny domek na drzewie” to jest coś dla Was :) W „Misjach Merlina” Jacek i Ania mają kolejne superciekawe, trzymające w napięciu przygody, akcja jest bardzo szybka, jest też tu więcej treści i mniej obrazków. Polecam dla dzieci już od 6-7. roku życia. 

W najnowszej części dzieci wybiorą się do krainy lodu i śniegu, aby uratować czarodzieja Merlina i ich przyjaciółkę Morgan Le Fay. Nie będzie to łatwe zadanie, na Jacka i Anię czyha wiele zagrożeń i zagadek do rozwiązania.

M. Pope Osborne, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Misje Merlina. Zima z Lodowym Czarnoksiężnikiem


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz