KSIĄŻKI KARTONOWE POLECANE

3 serie kartonówek, które pokocha Twój maluszek

Jednym z plusów posiadania spokojnego niemowlaczka w domu jest to, że znów mogę bezkarnie przeglądać i zamawiać nowości książkowe dla maluszków. I strasznie się z tego cieszę, bo znalazłam sporo perełek :)

Te trzy serie kartonówek przetrwają atak małych ząbków i niewprawnych paluszków, zabawią i pomogą tworzyć rodzinne tradycje i więzi.

Czytanie książek jest bardzo ważne w naszym domu. Tosi czytałam od samego urodzenia i podobnie jest z Helenką. Kilka razy dziennie pokazuję jej czarno-białe karty obrazkowe z naszej bogatej kolekcji (pisałam o nich TUTAJ), które mała uwielbia. Gdy starsza córka wraca z przedszkola, wyjmuję książeczki z tekstem i czytam obu. Wierzę, że ten czas zaprocentuje i umocni więzi między dziewczynkami.

 

„Mamusie z dziećmi” i „Tatusiowie z dziećmi” G. van Genechten

Dwie przepiękne książeczki jednego z moich ulubionych ilustratorów. Z każdej z nich uśmiechają się do nas urocze zwierzątka wraz ze swoimi pociechami – mama ślimak z małym ślimaczkiem, mama pingwin z pingwinkiem, tata ptak z ptaszkiem, tata krokodyl z krokodylkiem i wiele więcej.

Zwierzątka przedstawione są w bardzo oryginalny sposób, nie tylko z użyciem białego i czarnego koloru, ale też szarości i  wizualnie „gazetowej” faktury, co sprawia bardzo ciekawe wrażenie. Tosia chętnie pokazuje młodszej siostrze obrazki, a Helenka piszczy wesoło do małych bohaterów.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia tutaj:

Tatusiowie z dziećmi – KLIK

Mamusie z dziećmi – KLIK

 

„Co wokoło” L. Olsson, Ch. Ramel

W skład szwedzkiej serii „Co wokoło” wchodzą cztery kartonowe książeczki – „Auto robi brum”, „Bardzo wielki nos”, „Mały, mały smyk” i „Sweter włóż i już”. Jak wszystkie książki wydane przez Zakamarki, i ta seria jest naprawdę oryginalna i wyjątkowa. Książeczki zrobiły u nas furorę – Helenka chętnie słucha pełnego wyrazów dźwiękonaśladowczych, rymowanego tekstu, Tosia chwyta humor wierszyków, a ja zachwycam się ilustracjami. Perełki!

„Auto robi brum” naszpikowane jest wyrazami dźwiękonaśladowczymi – co robi auto, tygrys, a nawet pupa? Helenka w skupieniu słucha, a my świetnie się bawimy.

„Sweter włóż i już” wprowadza terminy związane z ubraniami i zachęca dzieci do samodzielnego ubierania się (działa na Tosię!)

 

„Mały, mały smyk”, czyli rozkład dnia maluszka. Śniadanko, zabawa, spacer, plac zabaw… a nawet brudna pieluszka :)

„Bardzo wielki nos” w zabawny sposób przedstawia części ciała, opozycje mały-duży i zachęca do gilgotania :) Ulubiona książeczka Helenki! (I moja też ;))

 

Wydawnictwo Zakamarki

Do kupienia tutaj:

Auto robi brum  – KLIK

Bardzo wielki nos – KLIK

Mały, mały smyk – KLIK

Sweter włóż i już – KLIK

 

seria „Akademia mądrego dziecka” Z. Dmitroca

Chyba każdy rodzic małego dziecka zna tę serię i nic dziwnego, bo jest naprawdę wartościowa. Połączenie ciekawych tematów, elementów dotykowych, kolorowych, przyciągających wzrok ilustracji i wesołych wierszyków to gwarancja sukcesu. „Akademia mądrego dziecka” jest skierowana przede wszystkim do przedszkolaków, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby książki z tej serii czytać już niemowlakom. Helenka potwierdza :)

O „Jeden, dwa, trzy…”, czyli książeczce o liczeniu pewnie już słyszeliście. Jest to jedna z niewielu „maluszkowych” książek Tosi, która nadal cieszy się jej uznaniem. Kupiłam ją Tosi kiedy zaczęła się interesować liczbami i do tej pory często do niej wracamy i liczymy, liczymy, liczymy :)

W zeszłym miesiącu nakładem wydawnictwa Egmont ukazały się dwie kolejne książki z tej serii – „Czyj to nocnik?” oraz „Lisek i przyjaciele”.

„Czyj to nocnik?” będzie idealna dla dziecka, które powoli żegna się z pieluszkami, choć i u nas jest ona ostatnio często czytana, mimo że odpieluchowanie już dawno za nami. Ale wiecie, tematy siku, kupy, nocnika są zawsze na topie u przedszkolaków.

„Lisek i przyjaciele” to historia małego liska, który w poszukiwaniu krokodyla zaprzyjaźnia się z wieloma innymi zwierzętami. Zdradzę Wam zakończenie, bo bez niego treść może się wydawać banalna. Otóż na końcu dowiadujemy się, że mały lisek nie spotkał krokodyla, co daje nam szansę na ciekawą rozmowę z dzieckiem o tym, że nie zawsze wszystko nam się udaje, mimo że bardzo, bardzo chcemy. Droga do celu może się okazać ważniejsza niż jego osiągnięcie.

Wydawnictwo Egmont

Wszystkie książki i kolorowanki z serii „Akademia mądrego dziecka” znajdziecie TUTAJ.


Mogą Ci się spodobać