POLECANE ZDROWIE

Jak wybrać inhalator dla dziecka? Ranking inhalatorów

inhalator dla dziecka

Inahalator dla dziecka – jak wybrać idealny? A może powinnam napisać: nebulizator dla dziecka? W poszukiwaniu idealnego inhalatora dla dziecka zwiedziłam pół internetu, kilka sklepów stacjonarnych i odbyłam parę rozmów telefonicznych. Matka perfekcjonistka.

Przynajmniej w sprawie zakupów. Poświęciłam na to kilkanaście godzin i po dokonaniu wyboru stwierdziłam, że moje doświadczenie może Wam się przydać. Na co zwrócić uwagę przy zakupie inhalatora dla dziecka?

Zacznijmy od początku.

Nebulizacja czy inhalacja?

Znacie różnicę? W dużym uproszczeniu nebulizacja jest metodą inhalacji, w której nie jest konieczna synchronizacja oddechu z podaniem leku, jak w klasycznej inhalacji. Przykładem typowych inhalatorów są te małe urządzenia stosowane przez astmatyków. W tym poście piszę o nebulizatorach, czyli inhalatorach do nebulizacji. Ogólnie zwykło się jednak w uproszczeniu nazywać je inhalatorami – każdy wie, o co chodzi. Nazw będę zatem używać zamiennie.

Skupię się tutaj na inhalatorach pneumatycznych (tłokowych), gdyż są one zdecydowanie popularniejsze i bardziej uniwersalne niż ultradźwiękowe.

Po co w ogóle kupować inhalator dla dziecka?

Nebulizator, to urządzenie, które rozprasza w powietrzu substancję płynną (sól fizjologiczną lub lek) w postaci malutkich cząsteczek, które łatwo przedostają się do dróg oddechowych. Dzięki temu leczenie jest szybsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze. Inhalator przyda się całej rodzinie w przypadku przeziębienia, kataru, kaszlu. Takie inhalacje można przeprowadzać nawet u niemowlaka. Polecam oczywiście najpierw konsultację lekarską.

No dobrze. Warto. Ale jaki?

Inhalator dla dziecka – jaki wybrać?

I tu zaczynają się schody. Powiem Wam, jakimi głównymi parametrami się kierowałam przy wyborze inhalatora:

  1. Wielkość cząsteczek
  2. Czas nebulizacji
  3. Praca ciągła
  4. Głośność
  5. Wygląd przyjazny dla dziecka

1. Wielkość cząsteczek na jakie rozpraszany jest lek lub sól fizjologiczna. Od wielkości zależy to, dokąd te cząsteczki trafią i się wchłoną. I tak:

powyżej 8 µm – górne drogi oddechowe

8 µm – 5 µm – tchawica i duże oskrzela

2 µm – 5 µm – oskrzela i oskrzeliki

0,5 µm – 3 µm – pęcherzyki płucne 

Parametr ten nazywa się MMAD.

2. Czas nebulizacji – i tu trzeba znaleźć kompromis, bo z jednej strony krótszy czas zabiegu jest łatwiejszy do zniesienia, ale z drugiej dla małych dzieci zalecane jest wolniejsze tempo inhalacji. Dobrym rozwiązaniem może być inhalator z zaworem umożliwiającym regulację tempa zabiegu.

3. Praca ciągła – część inhalatorów może pracować tylko 20 minut, po czym potrzebuje 40 minut „odpoczynku”. Warto na to zwrócić uwagę, jeśli myślimy o sprzęcie dla całej rodziny, choć zwykle inhalacja trwa kilka minut, w porywach do 10, więc dla mnie nie był to parametr decydujący.

4. Głośność – kompresor inhalatora emituje jednostajny szum, który może albo dziecko uspokoić, albo wystraszyć, dlatego też warto wybrać taki, który ma poziom głośności do 60 dBA. Ewentualnie możemy się ratować długim przewodem, dzięki któremu możemy kompresor oddalić od dziecka.

5. Wygląd. W swoich poszukiwaniach skupiłam się na nebulizatorach dedykowanych dzieciom, czyli tych w kształcie zwierzątek, kolorowych i z pluszakami. Poniżej kilka przykładów.

Akcesoria dodatkowe do inhalatorów dla dzieci

Zwróćcie przede wszystkim uwagę na maseczki – w naszym są niby dwie – dla dorosłych i dzieci, jednak ta dla dzieci jest idealna… dla mnie. Dla kilkunastomiesięcznego dziecka będzie na pewno za duża. Radzę od razu dokupić maseczkę dla niemowląt, o ile nie ma jej w zestawie.

Możecie sobie odpuścić maseczki dla dorosłych – dużo lepszym i efektywniejszym medycznie rozwiązaniem jest zastosowanie ustnika.

Ustnik-smoczek – tak, nawet takie cuda wymyślają! Szybko jednak doczytałam, że jest to kompletnie chybione rozwiązanie, bo mgiełka z powodu odruchu ssania malucha trafia głównie do jamy nosowej i oczu oraz żołądka, wywołując podrażnienia.

Fajnym dodatkiem jest torba na inhalator i akcesoria.

Ważna rzecz, o której często się zapomina przy nebulizacji!!!

Jeśli (z zalecenia lekarza) wykonujecie dziecku inhalację lekiem sterydowym, koniecznie pamiętajcie o tym, żeby każdorazowo po inhalacji wypłukać mu buzię w środku oraz przemyć z zewnątrz. Jeśli nie uda się dziecku wypłukać buzi, dajcie mu przynajmniej wodę do picia bezpośrednio po inhalacji, żeby choć trochę oczyścić ząbki z pozostałości leku.


Zajrzyjcie też tutaj:

10 DOMOWYCH SPOSOBÓW NA KATAR U DZIECI

JAK ZROBIĆ DZIECKU INHALACJĘ BEZ PŁACZU? A CO JEŚLI SIĘ NIE DA?

MÓJ SPOSÓB NA BUDOWANIE ODPORNOŚCI DZIECKA JESIENIĄ

ZOSTAJĘ Z DZIEĆMI W DOMU PRZY “BYLE KATARZE”


A oto inhalatory dla dzieci, na których się skupiłam:

1. Inhalator dla dziecka

MrCarrot od PiC Solution

mrcarrot

MMAD – 3 µm

Szybkość – 0,29 ml/min

Praca ciągła – nie, 20 min on, 40 min off

Głośność – 68 dBA (wg informacji od pracownika PiC Solution)

Cena: Inhalator MrCarrot

inhalator dla dziecka krówka

 

 

2. Krówka od Care Life

MMAD – 4 µm

Szybkość – od 0,42 do 0,48 ml/min

Praca ciągła – tak

Głośność – 50-55 dBA

Cena: Inhalator Care Life krówka

3. Omron Comp Air C-801

nebulizator dla dziecka omron

MMAD – 3 µm

Szybkość – od 0,3 ml/min

Praca ciągła – ??

Głośność – 46 dBA

Cena: Inhalator dla dzieci Omron Comp Air C-801

Bardzo lekki i mały. W zestawie ma 2 zabawki do nałożenia na inhalator.

4. Mr Hippo od PiC Solution

najlepsze nebulizatory dla dzieci

MMAD – 3,41 µm

Szybkość – ? ml/min (nigdzie nie znalazłam informacji)

Praca ciągła -nie, 20 min on, 40 min off

Głośność -68 dBA (wg informacji od pracownika PiC Solution)

Cena – Inhalator Mr Hippo

Hipcio  ma schowki, w których mieszczą się wszystkie akcesoria.

5. Inhalator dla dziecka Biedronka Lella

nebulizator dla dziecka biedronka

MMAD – 3,6 µm

Szybkość – 0,32 – 0,42 ml/min

Praca ciągła – tak

Głośność – 57 dBA

Cena – Inhalator Biedronka Lella

Te Biedronki ponoć są często spotykane w szpitalach na oddziałach pediatrycznych.

6. Inhalator dla rodziny Novama Familino najlepszy inhalator dla dziecka

MMAD – regulowana: 3,74 μm i 4,48 μm (certyfikowana)

Średni czas nebulizacji 2 ml leku –  5 minut w trybie „większe cząsteczki” i niecałe 7 minut w trybie „mniejsze cząsteczki”

Szybkość nebulizacji/podawania – 0,3 ml tryb „mniejsze cząsteczki”, 0,4 ml tryb „większe cząsteczki”

Praca ciągła – tak

Głośność – 54 dBA

Cena – Inhalator Novama Familino

Maseczka dziecięca w komplecie, regulowana wielkość cząsteczek, system oszczędzania leku, dzięki któremu mgiełka mniej drażni oczy i skórę, dożywotnia gwarancja. Więcej o tym inhalatorze przeczytacie w tym wpisie: inhalator dla dzieci Novama Familino.

Inhalator dla dziecka – co warto jeszcze wiedzieć?

Nie zwlekajcie z kupnem inhalatora do momentu, gdy będzie on niezbędny. Ja za pierwszym razem tak zrobiłam i niestety, nie dość, że nie kupiłam dokładnie tego modelu, który chciałam, to jeszcze przepłaciłam. Nie od dziś wiadomo, że w sklepach internetowych jest większy wybór i zazwyczaj lepsze ceny. Poza tym wybór inhalatora do nebulizacji naprawdę nie jest prosty i warto się w ten temat na spokojnie zagłębić. Mam nadzieję, że choć trochę Wam w tym pomogłam :)

Aktualizacja. Kilka lat temu zdecydowałam się na inhalator dla dziecka nebulizator Omron, głównie ze względu na zaufanie do marki oraz bardzo dobre parametry techniczne. Niestety, inhalator był mi potrzebny na już-teraz-NATYCHMIAST i nie znalazłam go w żadnym sklepie w piątkowe popołudnie. Kupiłam inny model Omron, o taki jak poniżej.

Natomiast w tym roku postawiłam na nebulizator Novama Familino, o którym wcześniej krótko wspomniałam. Sprawdza się świetnie i jestem bardzo zadowolona z wyboru.

Omron C28P

inhalator dla dzieci omron

MMAD – 3 µm

Szybkość – 0,5 ml/min

Praca ciągła – tak

Głośność – 60 dBA

Cena – Inhalator Omron C28P

Taaak, wiem, ten inhalator dla dziecka nie ma kształtu słodkiego zwierzątka do schrupania, ale gdy liczy się czas takie rzeczy przestają mieć znaczenie. Grunt, że ma dobre parametry i był dostępny od ręki. Musiałam zamówić dodatkowo maseczkę niemowlęcą, bo ta dla dzieci jest stanowczo za duża i inhalacja jest przez to mniej efektywna.

Poczytajcie też o najważniejszych rzeczach, o których trzeba pamiętać kupując nawilżacz powietrza do pokoju dziecka (KLIK)!


Mogą Ci się spodobać

37 komentarzy

  • Reply
    Mama na wyspie
    5 października 2015 at 10:26

    My mamy pingwinka z firmy intec, Oskar tak go lubi że nawet ostatnio chciał z nim spać ☺

    • Reply
      Carla
      5 października 2015 at 11:02

      Oooch, uroczo! :)

  • Reply
    jagna
    19 października 2015 at 19:02

    A co myślisz właśnie o tym Pingwinku z Inteca? Z tego co widzę to parametry ma całkiem dobre.Właśnie szukam jakiegoś i robię rozeznanie:)

    • Reply
      Carla
      19 października 2015 at 21:04

      Ma niezłe parametry, sympatyczny wygląd. Myślę, że to całkiem dobry wybór :)

  • Reply
    Monika
    27 października 2015 at 17:16

    Obecnie wielu producentów oferuje bajkowe kształty inhalatorów, ale sam wygląd inhalatora nie powinien być głównym wyznacznikiem tego jaki model wybierzemy. Warto zwrócić uwagę na parametry inhalatora. Wiele osób chwali inhalatory sanity – pro oraz simple, które można stosować w przypadku osób dorosłych jak również dzieci.

    • Reply
      Carla
      27 października 2015 at 23:04

      Zgadzam się, wygląd nie powinien być decydującym czynnikiem przy wyborze inhalatora.

  • Reply
    Karolina Kowalczyk
    25 stycznia 2016 at 20:04

    Każdemu polecam zestaw Andy Flow. Jest to nakładka na inhalator, która umożliwia nam kierowanie leku w odpowiednie miejsce. Żaden inny produkt ani inhalator tego nie umożliwia. Trafiłam jakiś czas temu na sklep medyczny http://www.medyczny-sklepik.pl Kupiłam u nich taki inhalator dla synka i jestem bardzo zadowolona. Zadzwoniłam do nich i bardzo przystępnie wszystko mi wytłumaczyli. Chodzi o to, że ta nakładka zmniejsza lub zwiększa rozmiar „kropelek” leku i dzięki temu organizm wchłania ten lek z różnych części układu oddechowego. Zamówienie zostało zrealizowane błyskawicznie i produkt był u mnie już następnego dnia.

  • Reply
    Marysiomarta
    7 kwietnia 2016 at 10:08

    Zachęcona recenzją kupiłam Omron Comp Air C801, jednak ku mojemu zdziwieniu w instrukcji jest informacja że po 20 minutach użytkowania należy zrobić 40 minut przerwy :/ to jak w końcu jest, on ma tryb pracy ciągłej czy nie? Coś się zmieniło?

    • Reply
      MamaCarla
      21 kwietnia 2016 at 22:07

      Ojej, to bardzo dziwne. Albo ja zostałam wprowadzona w błąd albo to jest jakaś nowsza wersja… Przykro mi, że przez mój artykuł dokonałaś nietrafionego zakupu, tym bardziej, że i dla mnie możliwość pracy ciągłej była bardzo istotna :( Spróbuję się skontaktować bezpośrednio z producentem i to ustalić.

  • Reply
    josku8
    18 maja 2016 at 17:27

    My przerobiliśmy już kilka inhalatorów ale mieliśmy też właśnie biedroneczkę http://novamed.pl/inhalator-dla-dzieci-flaem-coccinella-biedronka i byliśmy bardzo zadowoleni, tyle że dzieci rosną i w pewnej chwili było „mama nie wygłupiaj się” i kupiliśmy „dorosły” inhalator dla całej familii, z resztą też flaem tylko że nuova ghibli plus a biedroneczka poleciała do innego malucha, który jest zachwycony jej wyglądem a rodzice funkcjonalnością. Biedronka ma bardzo dobre parametry, można też czyścić nosek i zatoki, spełniła swoje zadanie, mogę Wam ją polecić.

  • Reply
    Deffo
    21 lipca 2016 at 23:31

    Firma diagnosis ma u siebie jeszcze taką super rybkę ( http://diagnosis.pl/ ), polecam poszukać w aptekach, sklepach medycznych, bo sprawdza się super u Stasia przynajmniej :)

    • Reply
      Turro
      18 sierpnia 2016 at 23:09

      Też ją polecam, model chyba bobo-neb o ile mnie pamięć nie myli, nie jest drogi, a dla dziecka taka rybka to super sprawa, łatwiej się mu przyzwyczaić

  • Reply
    lukaszkups
    24 lipca 2016 at 01:05

    Dzisiaj musiałem zakupić inhalator dla maluszka (prawie 2 latka) – niestety z racji godziny musiałem udać się do apteki dyżurnej gdzie dostępny był tylko Mr. Hippo – niby wszystko w porządku ale chodzi jak traktor – dziecko się boi nawet gdy nie ma nabulizatora na twarzy – jeżeli faktycznie inne są bardziej ciche – nie polecam niestety Mr. Hippo dla malutkich dzieci (starszaki pewnie nie będą się bały – w każdym razie nie chodzi tak jak na spotach reklamowych)

    • Reply
      MamaCarla
      28 lipca 2016 at 10:34

      Dzięki za cenną opinię!

      • Reply
        mrmnmly
        4 lutego 2018 at 12:34

        po 2 latach informuję, że Mr. Hippo wydał z siebie nieprzyjemny zapach spalenizny i postanowiliśmy oddać go na zasłużoną emeryturę. Przez te prawie 2 lata służył nam bardzo dobrze – poza wspomnianym tylko wcześniej hałasem, który na początku był uciążliwy dla maluszka, ale na szczęście po 2 tygodniach oswoił się z nim i „Hipcio” stał się jego kumplem. Hałas był uciążliwy nie tylko dla małego, ale niestety też dla sąsiadów (mieszkanie w bloku) – jego dźwięk w środku nocy jest porównywalny do głośnego odkurzacza lub cichej wiertarki ;)

        Mimo wszystko jednakże, zdecydowaliśmy się na ponowny zakup Mr. Hippo (o dziwo podrożał – ok. 130zł kiedyś a 170zł teraz) – głównie z tego względu, że jest „sprawdzony w bojach” ;) Dodatkowym plusem jest to, że można cały osprzęt wraz ze środkami do nebulizacji schować w jego pyszczku, dzięki czemu podczas podróży wszystko jest w jednym miejscu. Zamierzamy także na przyszłość zakupić smoczek do nebulizacji – mamy nadzieję, że będzie pasował – dodam komentarzy, gdy tylko sprawdzimy ;)

  • Reply
    Wyprzedaży nadszedł czas - ruszamy! - MamaCarla.pl
    22 sierpnia 2016 at 12:48

    […] przyjemnościach kolej na obowiązki. Kilka miesięcy temu opowiadałam Wam o trudnym wyborze inhalatora dla dziecka. Teraz nadszedł czas na kupno nawilżacza powietrza do naszej sypialni, będącej również […]

  • Reply
    MamaKa
    2 września 2016 at 00:24

    My korzystamy z biedroneczki od kilku miesięcy, nie było problemu z zaadaptowaniem samego urządzenia, dziecko spokojnie i miarowo oddycha, w trakcie inhalacji „czytamy” książeczkę. Na szczęście nie jest za głośny ( to już przerobiłam na innym inhalatorze). Kilka razy użyliśmy też oczyszczacza zatok rhino, też się sprawdził ( był w zestawie). Generalnie te urządzenia działają fajnie i bez większych problemów, wszystko jest wygodne np. maseczka ale też łatwe w wyczyszczeniu. Nasza biedronka ma na imię Stefan ;-) Polecamy

  • Reply
    Sebastian Pazurek
    14 września 2016 at 19:38

    Przez pewien czas szukaliśmy z żoną odpowiedniego inhalatora dla naszej pociechy ale udało nam się nareszcie znaleźć odpowiedni sprzęt, znajomi polecili nam zajrzenie na stronkę http://medyczny-rzeszow.pl/c/63/inhalatory-oraz-akcesoria.html, i faktycznie opłaciło się, kupiliśmy Med2000 CX Aerokid i jesteśmy z tego zakupy bardzo zadowoleni, a nasz Maksiu też szybko przyzwyczaił się i dostosował do tego urządzenia, cicha praca oraz ten zestaw naklejek który jest na urządzeniu pomógł z pewnością w zaprzyjaźnieniu Maksia z urządzeniem. Polecam każdemu kto szuka inhalatora kontakt z Panem z tego sklepu medycznego, pełny profesjonalizm i wiedza medyczna

  • Reply
    mietulka
    29 listopada 2016 at 11:04

    Ten inhalator 3 z kaczuszką widziałam w sklepie KREDOS (kupuję u nich sprzęt do dezynfekcji dla taty do gabinetu masażu) – https://kredos.pl/inhalatory/inhalator-omron-c801-comp-air-dla-dzieci-specyfikacja. Nie wiem czy to dobra cena, ale wiem, że tam jest :-) Pozdrawiam!

  • Reply
    Cabernet
    8 stycznia 2017 at 14:27

    Ja bym jeszcze do tego rankingu dodała tego pingwinka http://sklep.cezal.com.pl/index.php?id_product=335&controller=product – nasz ostatni nabytek, dobrze się sprawdza i wygląda uroczo ;).
    Też polecałabym takie rzeczy kupować w internecie, stacjonarnie nie znalazłam inhalatorów w takich kształtach.

  • Reply
    Marta Be
    17 stycznia 2017 at 14:21

    Ogólnie
    jestem zdania, że warto sobie różne modele inhalatorów sprawdzić,
    bo to jednak dość indywidualna sprawa. Zanim ja trafiłem na Pro
    Sanity który mi się
    rzeczywiście sprawdza, jest dla mnie optymalny to chyba miałem
    wcześniej 3 różne…Ten od Sanity jest dobry bo sprawnie podaje
    lek, cała inhalacja nie trwa długo, a jest rzeczywiście efektywna,
    nie ma strat leku.

  • Reply
    Karolek
    18 stycznia 2017 at 14:37

    Ja korzystam z Biedronki i inhalacja córki przebiega bardzo gładko. Fajny jest też ten dołączony oczyszczacz do zatok. Jak ktoś ma chronicznie zatkany nos, to przynosi dużą ulgę.

    • Reply
      Katarzynn
      22 stycznia 2017 at 17:28

      Też korzystamy z biedroneczki i jest szybciutko i cichutko :))

  • Reply
    Jared Letti
    23 stycznia 2017 at 20:27

    Nam żona do domu kupiła jakoś ze
    dwa tygodnie temu aparat Baby Sanity. Działa okej, nie widzę żeby
    coś tam nawalało. Niestety nasze dzieci często łapią infekcję i
    to właśnie urządzenie jest z myślą o nich kupowane głównie. Ja
    raz na razie korzystałem jak mnie gardło zaczęło drapać i
    pomogło. Ból odszedł praktycznie od ręki.

  • Reply
    Ola Kwiatkowska
    3 lutego 2017 at 09:46

    Do inhalacji to się przekonałam niedawno, ale widzę że warto. Bezpieczniejsza i skuteczniejsza metoda, lek trafia od razu do miejsca gdzie jest źródło bólu. W kwestii urządzeń do takiej domowej terapii to używamy Baby Sanity. Marka jest polska, gwarancję mamy 3 lata. Komfortowe rozwiązanie dla dzieci, gdzie jednak często gęsto maluchy mają dużo strachu przed inhalacją. Dlatego tutaj urządzenie wygląda trochę jak zabawka, żeby ten stres był u malucha mniejszy.

  • Reply
    amir
    5 kwietnia 2017 at 11:54

    No właśnie ja tak niedawno miałam, że synkowi lekarz przepisał nebulizacje benodilem przeciwzapalnym i na gwałt szukałam nebulizatora. Pożyczyłam od koleżanki, żeby szybko podać lek i żeby stan zapalny zaczął ustępować. A teraz na spokojnie szukam czegoś solidnego o dobrych parametrach

  • Reply
    kejtiryba (kejtiryba)
    19 kwietnia 2017 at 16:45

    Natrafiłam dziś na inhalator PIESIO od Mesmed. Co o nim myślisz?

    • Reply
      Marta
      16 października 2017 at 12:56

      Ja posiadam właśnie ten inhalator i jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobrze pracuje, nie jest głośny a dzięki kształtowi dziecko nie ucieka a wręcz chętnie korzysta z inhalacji. Polecam

  • Reply
    Paulina Gieża
    24 maja 2017 at 14:12

    A posiada ktoś Krówke od Care Life? Szukam inhalatora dla 2-miesięcznego niemowlaka, co doradzicie?

  • Reply
    sebo arti
    19 czerwca 2017 at 09:22

    Cześć. O nebulizatorze ja wiem tyle, że jest to
    urządzenie zamontowane do inhalatora. Musi być nebulizator żeby z
    cieczy powstała mgiełka która może doprowadzić lek do dróg
    oddechowych. Ale z drugiej strony sam nebulizator to za mało, musi
    być dołączone całe oprzyrządowanie żeby ten aerozol był
    dostarczony.

  • Reply
    eve_lajna
    15 lipca 2017 at 10:14

    ooo ale fajne! a my mamy taki w kształcie pingwinka, akurat ten
    http://sklep.cezal.com.pl/gazetka-promocyjna/335-inhalator-medical-pingwin-cn-02wf.html
    wiadomo że funkcje są najważniejsze przy wyborze inhalatora, no ale jak to ma być dla maluszka to jednak to jak wygląda ma też znaczenie żeby dziecku się ze szpitalem nie kojarzyło…
    a ten co mamy jest nie tylko ładny ale fajny w użyciu, sprawdza się bardzo dobrze, mogę go polecić spokojnie

  • Reply
    Bobiczek
    23 listopada 2017 at 15:32

    Bardzo ciekawe zestawienie inhalatorów. Super, że napisałaś o tym, jakie znaczenie ma wielkość cząsteczek. Dużo ciekawych wzorów inhalatorów dla dziecka widziałam też tutaj: http://babyonline.pl/inhalator-dla-dzieci-przeglad-inhalatorow-dla-dzieci,zakupy-dla-niemowlaka-galeria,4209,r3p1.html. Naprawdę ciekawe, choć nie to jest przecież najważniejsze.

  • Reply
    10 domowych sposobów na katar u dzieci - MamaCarla.pl
    26 czerwca 2018 at 12:09

    […] Podstawa nr 2. Wszystkim rodzicom małych dzieci polecam kupić inhalator (a w zasadzie nebulizator) jak najszybciej – nie ma co czekać do pierwszej choroby. Lekarze zawsze zalecają inhalacje i dobrze być na to przygotowanym, niż potem na łapu capu pędzić do najbliższej apteki i przepłacać za sprzęt. Jak kupić porządny nebulizator dla dziecka i co ja polecam, możecie się dowiedzieć w tym wpisie: KLIK. […]

  • Reply
    Zostaję z dziećmi w domu przy "byle katarze" - MamaCarla.pl
    5 listopada 2018 at 15:39

    […] Jak wybrać inhalator dla dziecka? […]

  • Reply
    Jak zrobić dziecku inhalację bez płaczu? A co jeśli się nie da? - MamaCarla.pl
    29 listopada 2018 at 12:12

    […] Nebulizator bardzo przydaje się przy katarze, zapaleniu oskrzeli, płuc i innych problemach z drogami oddechowymi. Oczywiście niepokojące objawy zawsze należy skonsultować z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie. W praktyce u nas wygląda to tak, że gdy pojawia się u dziecka katar, wyjmuję inhalator. Zazwyczaj stosuję sól fizjologiczną, jednak czasem lekarz przepisuje też leki w formie kropli, które dodaje się do takiej inhalacji. Nebulizator rozprasza w powietrzu wlany do niego płyn, który w formie malutkich cząsteczek przedostaje się łatwo do dróg oddechowych. Dzięki temu proces leczenia jest szybszy i skuteczniejszy. Jak wybrać inhalator dla dziecka? KLIK! […]

  • Reply
    10 domowych sposobów na katar u dzieci - MamaCarla.pl
    14 listopada 2019 at 11:07

    […] Podstawa nr 2. Wszystkim rodzicom małych dzieci polecam kupić inhalator (a w zasadzie nebulizator) jak najszybciej – nie ma co czekać do pierwszej choroby. Lekarze zawsze zalecają inhalacje i dobrze być na to przygotowanym, niż potem na łapu capu pędzić do najbliższej apteki i przepłacać za sprzęt. Jak kupić porządny nebulizator dla dziecka i co ja polecam, możecie się dowiedzieć w tym wpisie: jak wybrać inhalator dla dziecka. […]

  • Reply
    Malwina Mazgaj
    13 lipca 2022 at 14:53

    Odnoszę wrażenie, że ten ranking robiony jest na podstawie wyglądu inhalatora, a tym rodzice akurat niekoniecznie powinni się kierować. Najważniejsza to cicha praca, wysoka frakcja respirabilna, możliwośc pracy bez kabla, czyli bezprzewodowo, małe gabaryty. W domu mam NEB mesh od Genexo i uważam, że trudno o lepszy wybor inhalatora do 200zł.

Zostaw komentarz