MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE

Tężnia Konstancin i Park Zdrojowy – świetna miejscówka na upały

Podczas upałów zwykle kierujemy się tam, gdzie jest woda – dużo wody, w której można się ochłodzić. A co jeśli nie chcemy się kąpać? Znalazłam świetne rozwiązanie w podwarszawskim Konstancinie Jeziornie, zaledwie 20 km na południe od centrum Warszawy.

Konstancin Jeziorna jest wyjątkowym miejscem – to najbliższe Warszawie uzdrowisko, ze wspaniałym klimatem i spokojną atmosferą. Za każdym razem gdy tu jesteśmy, podziwiamy przepiękne wille, ogromne drzewa, które dają mnóstwo cienia, spacerujemy, a czas jakby płynie wolniej. Ach, jak chciałabym tu zamieszkać!

Park Zdrojowy w Konstancinie

Zawsze też odwiedzamy rozłożysty, zacieniony Park Zdrojowy oraz Tężnię przy głównej alei parku (ul. Sienkiewicza). Można tu spacerować, urządzić piknik, pograć w badmintona, spokojnie spędzić czas z rodziną. Często odbywają się tutaj też różne wydarzenia dla dzieci i dorosłych, w amfiteatrze organizowane są przedstawienia dla dzieci. Ale nawet wtedy park nie jest zatłoczony, a do atrakcji i punktów gastronomicznych nie czeka się w godzinnych kolejkach. Oczywiście na dzieci czeka też plac zabaw.

Kiedyś nawet na terenie parku widzieliśmy dziki!

Wyjątkowa Tężnia solankowa

Największą atrakcją Konstancina i Parku Zdrojowego jest oczywiście Tężnia Solankowa, która działa od 70-tych XX w. Wstęp jest płatny, ale nie jest to duży wydatek – rodzinny bilet (2+1) bez ograniczeń czasowych kosztuje 25 zł. Dzieci do 2. roku życia wchodzą bezpłatnie.

W tężni rozpylana jest naturalna solanka z odwiertu o głębokości 1600 m. Mgiełka daje wytchnienie w upał oraz oczywiście ma działanie prozdrowotne. Można tu stać tuż obok „grzybka-inhalatora”, odpocząć na ławce, spacerować niespiesznie (albo ganiać dzieciaki) w koło pierścienia tężni. To idealne miejsce na upalny dzień, dlatego często tu przyjeżdżamy :)

Na terenie parku działa Konstancińskie Centrum Hydroterapii z pakietami hotelowymi i SPA, mnie zachwyca basen solankowy, który tak cudnie komponuje się z zielenią parku. Na basen można się wybrać „z ulicy”, choć nie jest to tania wyprawa (rodzinne wejście w weekend to koszt rzędu 250 zł).

Park Zdrojowy i Tężnia solankowa w Konstancinie to świetny pomysł na letni, gorący dzień, w dodatku blisko Warszawy. Bardzo polecam!

A po wycieczce koniecznie wstąpcie na lody do lodziarni Igga – najlepsze w Konstancinie!

Zgadnij, który dla Heli? ;)

Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz