BIBLIOTECZKA

A co dla przedszkolaków? Super nowości na jesień!

Po książkach dla starszaków i maluchów czas na kolejne propozycje na jesień – tym razem dla przedszkolaków!

Zaczynamy?

1. Matylda Odważna i Pralkowy Potwór

Nasz hit tej jesieni! Inspirująca książka o małej dziewczynce, która postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przekonać się, co się stało z zaginionymi skarpetkami. Czy opowieść o Pralkowym Potworze jest prawdziwa? Czy Matyldzie starczy odwagi, żeby pokonać własne lęki? I czy to możliwe, że jej starszy brat Tymon również czasem się czegoś boi?

Ważny temat, szacunek do emocji dziecka i mądre przesłanie – oby więcej takich książek dla przedszkolaków! I jest na to szansa, bo „Matylda Odważna” to pierwsza część nowej serii „Mogę wszystko”. Polecam!

Dla kogo? Polecam dla dzieci od 3-4 rż.

I. Kostecka, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Matylda Odważna i Pralkowy Potwór

2. Wesoła nauka dla przedszkolaków – Albikowa nowość!

Niedawno pojawiła się Albikowa nowość – świetna interaktywna książka dla przedszkolaków, z której można korzystać, używając mówiącego pióra Albik. Z Albikiem jest tak, że najpierw kupujesz zestaw pióro + książka (dostępne zestawy linkuję poniżej), a potem możesz dokupować przeróżne książki, książeczki, a nawet puzzle zgodnie z zainteresowaniami dziecka.

Tym razem do naszej Albikowej kolekcji dołączyła „Wesoła nauka” – książka dla dzieci w wieku 3-7 lat. To super propozycja dla przedszkolaków, które mogą wiele się z niej nauczyć i powtórzyć zdobyte umiejętności. Liczby, kolory, kształty, pory dnia, części ciała, przeciwieństwa i różnice. Dzieci dowiedzą się jakie prace wykonuje się w ogrodzie, na podwórku, jak wygląda wizyta w teatrze, a jak u lekarza. Są tutaj jak zawsze ciekawe quizy, zagadki, piosenki i bajki. Zabawa i nauka w jednym – dokładanie tak jak lubimy.

Dostępna tutaj:

Wesoła nauka (sama książka)

Wesoła nauka zestaw z mówiącym piórem

Zanim kupisz Albika…

Aha! Bardzo ważna rzecz. Jeśli zdecydujesz się na Albika, powinnaś najpierw kupić zestaw z piórem. Oprócz zestawu z Wesołą nauką (bardzo polecam na początek, już dla 3-latków) dostępne są również:

Czytaj z Albikiem. Pióro + Atlas świata (dla dzieci w wieku 6-12 lat)

Czytaj z Albikiem. Pióro + Język angielski (dla dzieci w wieku 6-12 lat)

Czytaj z Albikiem. Pióro + Mój pierwszy elementarz (dla dzieci w wieku 3-7 lat)

Czytaj z Albikiem. Pióro + Świat zwierząt (dla dzieci w wieku 5-12 lat)

Można też kupić samo pióro, jednak średnio się to opłaca, szczerze mówiąc :) Z zestawów startowych najbardziej polecam Atlas świata (dla starszaków) i Wesoła nauka (dla maluchów).

3. Bocian z łąki. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

Kontynuacja bardzo fajnej serii dla przedszkolaków o zwierzętach i ich zwyczajach. Tym razem poznamy bocianią rodzinę, dowiemy się jak te piękne ptaki dobierają się w pary, wychowują potomstwo, uczą je latać. Sprawdzimy gdzie bociany najczęściej się osiedlają, co jedzą i jakie zagrożenia na nie czyhają. Wybierzemy się z nimi do gorącej Afryki i poznamy wiele, wiele więcej zwyczajów tych fascynujących ptaków.

Książka pełna jest ciekawostek, ale spaja ją konkretna, prosto opowiedziana historia, dzięki czemu z zainteresowaniem słuchają jej już 3-4 letnie dzieci. Ma kartonowe strony i zaokrąglane rogi.

Dla kogo? Polecam dla przedszkolaków.

Z. Stanecka, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Bocian z łąki. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

4. i 5. Świnka Malinka i słoń Leon. Czy umiem się dzielić? i Czekanie jest takie trudne!

Najnowsze części uwielbianej przez dzieci serii książek o śwince Malince i słoniu Leonie – tym razem o trudne sztuce dzielenia się i… czekania. Przyjaciele będą musieli zmierzyć się z emocjami, jakie często towarzyszom dzieciom w wieku przedszkolnym. Leon bardzo chciałby się podzielić z Malinką lodami, jednak są takie pyszne, że równie mocno chciałby zjeść je sam. Niestety tak długo bije się z myślami, że lody się roztapiają… Co zrobi Malinka?

W drugiej części Malinka obiecała Leonowi wspaniałą niespodziankę, na którą słoń musi jednak poczekać. Czekanie okazuje się bardzo, bardzo trudne, a napięcie z każdą chwilą narasta, aż w końcu staje się nie do zniesienia. Pytanie, czy warto było czekać? ;)

Dla kogo? Polecam dla dzieci 3+ oraz jako lektury do samodzielnego czytania (duże litery, forma komiksowa, niewiele tekstu na stronie, ciekawa treść)

M. Willems, wydawnictwo Babaryba

Dostępne tutaj:

Świnka Malinka i słoń Leon. Czy umiem się dzielić?

Świnka Malinka i słoń Leon. Czekanie jest takie trudne!

Szukasz więcej inspiracji? Zajrzyj tutaj:

Książki na jesień dla maluchów

Książki na jesień dla starszaków


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz