BIBLIOTECZKA

7 wyjątkowych książek dla dzieci na Święta

Kto czekał na kolejne świąteczne książki dla dzieci? Dziś prawdziwa petarda! Przepiękne adwentowe opowieści do czytania po 1 rozdziale na każdy dzień, zabawne historie, okienka, elementy sensoryczne. A do tego… KONKURS!

Kolejna porcja wspaniałych książek dla dzieci w sam raz na prezent świąteczny albo po prostu do czytania podczas długich, grudniowych wieczorów.

1. Kuku zostaje Świętym Mikołajem

Wspaniała, świąteczna opowieść o tym, że przyjemnie jest dostawać prezenty, ale jeszcze przyjemniej jest je dawać. Kuku wraz z dziadkiem przygotowuje wielką niespodziankę do starszych ludzi z domu opieki – własnoręcznie. wykonane prezenty dopasowane do zainteresowań i potrzeb.

Książka może też być takim fajnym pomostem między wiarą w Mikołaja, a świadomością kto tak naprawdę zostawia prezenty pod choinką ;) Dziadek tłumaczy chłopcu, że Mikołaj bardzo się cieszy, gdy inni ludzie mu pomagają. I im więcej jest takich pomocników Mikołaja tym lepiej.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich przedszkolaków! Bardzo polecam, moje dziewczynki słuchają jak zaczarowane :)

Mam dla Was niespodziankę! Szybki konkurs, w którym do wygrania są książki „Kuku zostaje Świętym Mikołajem”. Wspaniale, prawda?

Wystarczy, że w poście na FB (TUTAJ) napiszesz lub pokażesz jak szykujecie się do Świąt :) Konkurs trwa do 5.12. Wygrywają 2 osoby. Wysyłka książek na terenie Polski.

M.Kamińska, A.Tylkowski, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Kuku zostaje Świętym Mikołajem

2. Jak ratowaliśmy Wigilię

Wspaniała adwentowa nowość od wydawnictwa Zakamarki. Od 1. grudnia codziennie będę czytać Tosi po jednym rozdziale, i tak aż do Świąt.

W zerówce u Tima pani wymyśliła ciekawą zabawę – codziennie przez cały grudzień dzieci będą zrywać po jednej kartce z kalendarza, aż do Wigilii. Nasz bohater jest jednak rozczarowany, bo pani wylosowała go już drugiego dnia, a on chciał zaopiekować się kartką z datą 24. grudnia.

W tajemnicy więc wyrywa i zabiera wymarzoną kartkę, która wkrótce zostaje zniszczona. Tim martwi się, że przez niego Święta się nie odbędą! Obmyśla więc wraz z przyjaciółką plan, aby temu zapobiec. Czy uda im się uratować Wigilię? Przekonajcie się sami :)

E. Karlsson, wydawnictwo Zakamarki

Dostępna tutaj: Jak ratowaliśmy Wigilię

3. Jano i Wito. Zapach świąt

Świąteczny hit dla wszystkich małych fanów serii Jano i Wito! Tym razem książeczka ma nieco mniejszy format, a zamiast elementów sensorycznych dotykowych – fragmenty stron, które pachną… choinką!

Gdy Jano i Wito natkną się na samotną (pachnącą!) gałązkę, nic ich nie powstrzyma przed odnalezieniem choinki (pachnącej!). Przemierzają dom wzdłuż i wszerz, znajdując różne rzeczy, które przypominają świąteczne drzewko – stertę prania, piramidę z książek, ramki ze zdjęciami, słoiki z przetworami.. Ale gdzie jest choinka?

Książka ma prosty tekst, który zachęca młodsze dzieci do powtarzania, a starsze – do samodzielnego czytania. Elementy pachnące są bardzo intensywne, grafiki jak zwykle ciekawe i radosne, a całość wprowadza fajny, świąteczny klimat.

W. Wołoszyn, P. Liput, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Jano i Wito. Zapach świąt

4. Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

Wesoła, zwariowana opowieść świąteczna o panu Niezdarku, który uwielbia pomagać innym, jednak… nie bardzo mu to wychodzi, przez co ciągle wpada w tarapaty.

Jednak prawdziwe zamieszanie wywoła, gdy zapragnie pomóc Świętmu Misiokołajowi… Co się stanie, gdy Mikołaj wyruszy z prezentami za wcześnie? I kto go zastąpi, gdy utknie w kominie za szafą pana Niezdarka? Chyba się domyślasz :)

R. Scarry, wydawnictwo Babaryba

Dostępna tutaj: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

5. Elf do zadań specjalnych. 24 opowiadania

24 opowiadania do czytania przez 24 dni adwentu – umilą dzieciom oczekiwanie na Święta. Piękne, magiczne historie o wiosce Świętego Mikołaja, elfach, produkcji zabawek, listach od dzieci, pakowaniu prezentów i całym tym wspaniałym przedświątecznym zamieszaniu. Co się jednak stanie, gdy w wiosce Mikołaja pojawią się… nieproszeni goście?

Tę książkę możesz napotkać z dwoma wzorami okładki w zależności od tego, gdzie ją zamówisz. Ja kupiłam w Empiku, stąd taka ilustracja, ale spokojnie – treść jest taka sama w obu wersjach.

K. Wierzbicka, wydawnictwo Zielona Sowa

Dostępna tutaj: Elf do zadań specjalnych. 24 opowiadania

6. Czas na choinkę

Czas na choinkę to wyjątkowa, rymowana opowieść o dekorowaniu świątecznego drzewka. Jaką drogę przechodzi choinka od bycia zwykłym drzewkiem do przemiany w symbol Świąt? Ile troski, miłości i czasu potrzebuje?

Bardzo podoba mi się spokojny klimat tej książki, łagodne, nastrojowe ilustracje, niespieszny rytm tekstu i na koniec – niespodzianka – przepięknie udekorowana choinka w wersji pop-up!

P. Toht, Jarvis, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Czas na choinkę

7. Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku? Książka z okienkami

Znacie książki o Pompiku i żubrzej rodzince z Puszczy Białowieskiej? Tym razem żubry wyruszają na wycieczkę do 4 polskich parków narodowych i w każdym z nich odkrywają charakterystyczne zwierzęta i rośliny.

Dzięki otwieranym okienkom dzieci mogą się przyłączyć do zabawy i wraz z Pompikiem wypatrywać mewy srebrzystej w Słowińskim Parku Narodowym, jelenia szlachetnego w Świętokrzyskim Parku Narodowym, kozicy w Tatrach i błotniaka stawowego w Narwiańskim Parku Narodowym. Świetne połączenie zabawy i wiedzy.

T. Samojlik, wydawnictwo Media Rodzina

Dostępna tutaj: Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku?

Na koniec chciałam Ci jeszcze polecić dwie niepozorne książeczki, które idealnie się spiszą w roli dodatku do prezentu świątecznego i na pewno ucieszą dzieciaki.

Operacja Bałwan

Najnowsza część jednej z naszych ulubionych serii książek dla starszych dzieci „Operacja”. Tym razem Tiril i Oliver, założyciele Biura Detektywistycznego nr 2 staną przed trudnym wyzwaniem – spróbują rozwikłać zagadkę zaginionego bałwana. Po co komuś wielki, brzydki, plastikowy bałwan? A może za tą zagadką kryje się coś więcej?

Ta część zostałą wydana w większym formacie i miękkiej okładce (stąd bardzo atrakcyjna cena). Na każdej stronie znajdują się pytania-mini zagadki dla dzieci – co jest genialnym pomysłem! Bardzo polecam :) Nie trzeba znać wcześniejszych części serii.

J. L. Horst, wydawnictwo Media Rodzina

Dostępna tutaj: Operacja Bałwan

Maszyny i pojazdy. Wielkie ciężarówki

Założę się, że znasz serię Mądra mysz – to niedrogie, małe książeczki, pełna ciekawej, wartościowej treści. My bardzo lubimy podserię o Zuzi, ale bardzo fajny jest też cykl Maszyny i pojazdy – chyba juz nikogo nie trzeba przekonywać, że są nie tylko dla chłopców!

Tym razem przyjrzymy się bliżej wielkim ciężarówkom – ciągnikom do przewożenia ładunków, pojazdom pracującym w specjalnych warunkach, porównamy moc silników. Czym się różni przyczepa od naczepy? Co to jest tandem? Czy ciężarówki mogą jeździć na prąd? I… jak wyglądają łóżka w kabinie tira?

Seria Mądra Mysz. Wydawnictwo Media Rodzina

Dostępna tutaj: Maszyny i pojazdy. Wielkie ciężarówki


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz