KSIĄŻKI KARTONOWE

Książki kartonowe dla dzieci – 11 super nowości (1-5 lat)

Dziś mam dla Was przegląd nowości jesiennych w temacie książki kartonowe dla dzieci w wieku 1-5 lat. Zobacz, co ostatnio wypatrzyłam!

Zajrzyj też do mojego niedawnego wpisu z recenzją bardzo rozbudowanej serii dla maluchów Krok po kroku. Znajdziesz tam różnorodne książki i ćwiczenia dla dzieci w wieku 0-3 lata. Jestem pewna, że coś Ci wpadnie w oko.

Ale wróćmy do dzisiejszych nowości!

Puciowe nowości – małe książeczki do zadań specjalnych

Długo oczekiwane Puciowe książeczki do zadań specjalnych! To są kartonówki w małym formacie, które poruszają ważne zagadnienia związane z życiem rodziny i rozwojem dziecka. Tym razem bierzemy pod lupę odpieluchowanie i gotowanie :) Wszystko w bliskościowym klimacie z łagodnością i poczuciem humoru. Jak to u Pucia :)

M. Galewska-Kustra, J. Kłos, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj:

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia

Książeczka zachęca do próbowania nowych potraw i wspólnego gotowania, pokazuje, że przy przygotowywaniu posiłków można spędzać naprawdę fajny czas. Wprowadza dużo luzu i miłej atmosfery w obszar, który dla wielu rodziców jest stresujący. Pucio i Misia próbują nowego dania w restauracji, choć wygląda ono… nieco dziwnie ;) Okazuje się jednak bardzo smaczne! W dodatku miły kucharz dzieli się z nimi przepisem na pyszne placuszki (znajdziecie go na końcu książki), który dzieci wraz z rodzicami przygotują w domu. W międzyczasie porozmawiamy o warzywach i ich śmiesznych kształtach :)

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

To książeczka, którą bardzo polecam, jeśli stoicie przed wyzwaniem odpieluchowania dziecka. My już ten temat mamy dawno za sobą, ale spośród wszystkich książek o odpieluchowaniu jakie mieliśmy, ta jest jedną z najlepszych. Pełna ciepła, zrozumienia dla emocji dziecka, z prostymi komunikatami i dużą dozą empatii. Bez manipulacji i bagatelizowania tematu. Pucio krok po kroku uczy się robić siusiu i kupkę do nocnika, nie zawsze mu się udaje, ale przy wsparciu całej rodziny pozbywa się pieluszki na dobre.

Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10

Urocza kartonówka, która pomaga w nauce liczenia od 1 do 10. Dzięki spójnemu opracowaniu graficznemu książka ma fajny rytm i zapada w pamięć, bo zamiast liczenia owoców czy przedmiotów, liczymy… przytulaski, uściski, buziaczki, uśmiechy, całuski, a nawet buziodziubki ;) Książeczka zachęca do interakcji – nie tylko liczenia, ale też łaskotania i przytulania. Lubimy takie słodziakowe lektury na dobranoc :)

Jedyne, co bym zmieniła to wygląd cyfr – przez to, że są one przestrzenne, dziecku trudniej je odwzorować, a to ważne, jeśli chcielibyśmy z tą książką uczyć dziecko również pisania.

N. Slater, wydawnictwo Babaryba

Dostępna tutaj:Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10

Bobas odkrywa naukę. Smak i Dotyk

Jedna z moich ulubionych serii dla maluchów i… nie tylko! Bobas odkrywa naukę to wyjątkowe połączenie zabawy i nauki – dosłownie! Każda książeczka podejmuje ważny temat, z tej serii pokazywałam już następujące pozycję: Termodynamika, Grawitacja, Inżynieria lotnicza, Fizyka kwantowa, Energia odnawialna, Kwarki, Wzrok i Słuch. Teraz przyszedł czas na dwa kolejne zmysły, czyli Smak i Dotyk. Tematy brzmią poważnie, ale wystarczy spojrzeć do środka i już widać, że zostały opracowane w tak umiejętny sposób, że naprawdę ciekawią dzieci! I pomagają zrozumieć zjawiska fizyczne i biologiczne.

Z dzisiejszych nowości dzieci dowiedzą czym jest smak, jak to się dzieje, że czujemy smaki, po co jemy i jakie smaki wyróżniamy, a także skąd wiemy, czy coś jest suche czy mokre, ciepłe czy zimne, miękkie czy szorstkie – czyli jak działa zmysł dotyku. I wiele więcej! Bardzo polecam całą serię.

R. Spiro, wydawnictwo Harper Kids

Dostępne tutaj:

Bobas odkrywa naukę. Smak

Bobas odkrywa naukę. Dotyk

Cała seria: Bobas odkrywa naukę seria

Basia, Franek i ubieranie oraz Basia, Franek i liczenie

Moje dzieci uwielbiały kartonowe książki o Basi i Franku! Prosty tekst, kolorowe ilustracje i ulubieni bohaterowie to gwarancja sukcesu :) Przeróżne książki o Basiowej rodzice, a także audiobooki i bajki od zawsze cieszyły się u nas powodzeniem. Kartonówki polecam dla 1-3 latków, w łatwy sposób można z ich pomocą nauczyć dziecko liczyć od 1 do 10 oraz porannej rutyny związanej z ubieraniem się. Zresztą ta druga powodowała u nas zawsze salwy śmiechu, gdy Franek zakładał majtki na głowę ;) Musiałam czytać na okrągło!

Z. Stanecka, M.Oklejak, wydawnictwo Harper Kids

Dostępne tutaj:

Basia, Franek i ubieranie

Basia, Franek i liczenie

Brum, brum, brum. Pojazdy. Księga dźwięków

A teraz coś dla małych dzieci, które uczą się powtarzać onomatopeje, a przy okazji uwielbiają pojazdy. Auto, traktor, wóz strażacki, motor, karetka pogotowia, koparka, wyścigówka, tramwaj i wiele innych – jakie wydają odgłosy? Książka zachęca do interakcji i powtarzania wyrazów dźwiękonaśladowczych, co świetnie wpływa na rozwój mowy. A jak dodamy te wszystkie pojazdy – no to jest szał :)

I. Kowalczyk, M. Marra, wydawnictwo Babaryba

Dostępna tutaj:Brum, brum, brum. Pojazdy. Księga dźwięków

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Deszcz, Łąka i Pod gwiazdami

Na koniec super książeczki z przesuwanymi elementami w sam raz dla maluchów, które uwielbiają takie książki-zabawki. Tym razem dodatkową atrakcją jest faktura stron – dużo elementów jest lekko wklęsła, użyto też błyszczącej, srebrnej farby, dzięki czemu książeczki pięknie błyszczą.

Co się dzieje, gdy pada deszcz? Które zwierzęta się cieszą, a które szybko zmykają do kryjówek? Jakie zwierzęta mieszkają na łące? Jak wygląda norka kreta? Które zwierzęta są aktywne nocą? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się podczas niesamowitych spacerów w deszczu, po łące i pod gwiazdami :)

E. Hayashi, wydawnictwo Harper Kids

Dostępne tutaj:

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Deszcz

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Łąka

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Pod gwiazdami


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz