GRY

4 superowe gry dla dzieci – nasze nowości

To już chyba ostatnie przedświąteczne inspiracje! 4 świetne gry, które rozgrzewają zwoje mózgowe, uczą logicznego myślenia, trenują spostrzegawczość i… po prostu są niezłą rozrywką!

Ale zanim przejdziemy do nowości, chciałam przypomnieć o fajnym rabacie na gry Kapitana Nauki Mój kod to MAMACARLA22 i daje Wam 15% zniżki na wszystko. Obowiązuje do 20.12. A jakie gry warto kupić, napisałam tutaj:

8 pomysłów na prezenty dla dzieci (0-10 lat) – super gry i zestawy

Co jeszcze fajnego niedawno wpadło nam w łapki?

gra Honeycombs. Plastry miodu

Rewelacyjna gra, którą Helenka dostała na urodziny – no po prostu nie mogła nie pojawić się tu na blogu, jest ekstra! Zabawa polega na dopasowywaniu sześciokątnych płytek, tak aby obok siebie były te same symbole. O ile dopasowanie dwóch symboli nie jest bardzo trudne, to zamknięcie rdzenia (= dopasowanie 3 symboli) stanowi wyzwanie. Grać możemy na kilka sposobów. Najbardziej emocjonującym wariantem gry jest wyścig kto pierwszy ułoży swój plaster miodu, z młodszymi graczami możemy wspólnie układać jeden wielki plaster.

Gra jest super wykonana, elementy są z grubego tworzywa i bardzo trwałe. Super rozrywka dla młodszych i starszych!

Dla kogo? Dla dzieci 6+ i dorosłych (my gramy z 5-latką w łatwiejszą wersję)

Piatnik

Dostępna tutaj: gra Honeycombs. Plastry miodu

gra Pędzące żółwie. Wyścig do choinki

Znana i lubiana gra w świątecznej odsłonie. Tym razem żółwie ścigają się do choinki, komu pierwszemu uda się dotrzeć na metę? Na początku losujemy kafelek z kolorem naszego żółwia. Następnie poruszamy się różnymi żółwiami w stronę mety w taki sposób, aby nie zdradzić, który kolor zwierzaka należy do nas. Niektórymi kartami możemy też cofać żółwie. Wygrywa najszybszy żółw.

Reguły tłumaczy się w minutę, a rozgrywka jest szybka. Uczy myślenia strategicznego i tzw. poker face ;)

Dla kogo? Dla dzieci 5+

Wydawnictwo Egmont

Dostępna tutaj: gra Pędzące żółwie. Wyścig do choinki

gra Ubongo Duo

Gra na myślenie i kombinowanie. Ubongo Duo to świetnie dopracowana 2-osobowa wersja klasycznej gry Ubongo. W pudełku znajdziemy dwa zestawy plansz i tekturowych kloców o różnych kształtach, tabliczkę do zaznaczania punktacji, drewniane pionki i dwudziestościenną kostkę.

Zadaniem graczy jest jak najszybsze ułożenie odpowiednich klocków na planszy tak, aby wszystkie się na niej zmieściły i nie było dziur. A to nie jest takie proste, oj nie! Trzeba nieźle pokombinować!

Gra dla 2 osób (można też trenować samodzielnie)

Dla kogo? Dla dzieci 8+ i dla dorosłych

Wydawnictwo Egmont

Dostępna tutaj: gra Ubongo Duo

gra Rok w lesie. Wiewiórka i gawron

Ostatnią dzisiejszą propozycją jest gra kooperacyjna, do której śmiało możecie zaprosić już czterolatki. Gra jest naprawdę bardzo przyjemna i dopracowana. Wspólnie wcielamy się w rolę wiewiórki i próbujemy zgromadzić zapasy przed zimą. Przeszkadza nam w tym gawron, który próbuje zabrać nam nasze żołędzie.

Gra ma kilka wariantów, więc możemy dopasować poziom rozgrywki do stopnia zaawansowania młodych graczy. Plus za piękne ilustracje i trójwymiarowe wykonanie gry.

Dla kogo? Dla dzieci 4+

Wydawnictwo Nasza księgarnia

Dostępna tutaj: gra Rok w lesie. Wiewiórka i gawron

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz