GRY POLECANE

8 pomysłów na prezenty dla dzieci (0-10 lat) – super gry i zestawy

Jeśli szukacie gry dla całej rodziny, która nie znudzi się po tygodniu – mam dziś kilka propozycji od Kapitana Nauki! Gry rodzinne, kooperacyjne, gry na kodowanie, a także coś fajnego dla maluszków! Znajdziesz tu propozycje na prezenty dla dzieci od 0 do 10 lat.

Dodatkowo mam fajny rabat, który łączy się z innymi promocjami na stronie KapitanNauka.pl. Mój kod to MAMACARLA22 i daje Wam 15% zniżki na wszystko. Obowiązuje do 20.12. Warto skorzystać!

Gry i zestawy dla dzieci podzieliłam na 3 kategorie wiekowe – dla maluszków, dla przedszkolaków i dla starszaków (gry dla całej rodziny). Przy każdej propozycji znajdziecie też dokładny wiek.

Dla maluszków

Karty kontrastowe na sznureczku

Zaczynamy od maluszków :) Karty kontrastowe to po prostu pewniak dla najmłodszych. Moje dzieci uwielbiały je i bawiły się nimi przez długi czas. Takie karty ściśle dostosowane są do rozwoju wzroku malucha i jego odpowiedniej stymulacji, dlatego dostępne są w trzech wariantach:

  • 0m+ – czarno-białe wzory i obiekty, rozwijają ostrość widzenia
  • 3m+ – dodatkowo mamy tu 4 podstawowe barwy (czerwony, żółty, niebieski i zielony), stymulują i wprowadzają w świat kolorów
  • 6m+ – większa liczba kolorów, szczegółów i kształtów, rozwijają wzrok i koordynację oko-ręka

W każdym zestawie znajdziemy też książeczkę z poradami dla rodziców jak wspierać rozwój wzroku dziecka, na co warto zwrócić uwagę, co może nas zaniepokoić. Są tam również propozycje zabaw z kartami. Karty są związane sznureczkiem, więc śmiało można je wszędzie zabrać ze sobą. Mają zaokrąglane rogi, są duże i sztywne, solidnie wykonane.

Dla kogo? W zależności od zestawu: 0m+, 3m+ (na zdjęciach poniżej), 6m+

Dostępne tutaj: Karty kontrastowe malucha – różne rodzaje

Karty obrazkowe na sznureczku

To też klasyk. Moje dziewczynki korzystały jeszcze z poprzedniego wydania, gdy karty były oddzielne. W najnowszej wersji Montessori karty są połączone sznurkiem i to duży plus, bo można je dać dziecku bez obawy, że porozrzuca je dookoła ;) Karty obrazkowe są dostępne w kilku wariantach tematycznych: Emocje, Dźwięki, Pierwsze słowa, Zwierzęta na wsi.

W zestawie Dźwięki mamy na przykład kartę kota, kurę, psa, ale też auto, dzwonki, czy nożyczki, a na odwrocie charakterystyczne dźwięki przez nie wydawane. Dzieci chętnie je naśladują (co jest super zabawą dla rozwoju mowy), bawią się w zgadywanie i pokazywanie. W dołączonej książeczce znajdziemy różne pomysły na zabawę z kartami i wskazówki dla rodziców.

Zestaw kart obrazkowych Emocje skierowany jest do nieco starszych dzieci (2+) i jest świetną pomocą, wprowadzającą dziecko w świat emocji – ich rozpoznawania, nazywania. Możemy zadać dziecku wiele ważnych pytań, które pomogą mu zrozumieć własne emocje i radzić sobie z nimi. W dołączonym poradniku jest wiele propozycji pracy i zabawy z kartami.

Dla kogo? Dla dzieci 1-3 lata, za wyjątkiem zestawu Emocje: 2-5 lat

Dostępne tutaj: Karty obrazkowe – różne rodzaje

Karty sensoryczne Montessori. Zwierzęta

Bardzo ciekawą opcją prezentową są też karty sensoryczne Kapitana Nauki. W ofercie dostępne są dwa rodzaje – Zwierzęta (dla dzieci 2+) i Przyroda (3+), my mamy te pierwsze. W pudełku znajdziemy 34 pięknie ilustrowane dwustronne karty z postaciami zwierząt i charakterystycznym dla nich umaszczeniem oraz poradnik dla rodziców z pomysłami na różne zabawy i edukacyjne wykorzystanie kart.

Karty są świetnej jakości, wykonane z grubej tektury, na pewno wytrzymają wiele godzin zabaw ;) Z jednej strony karty są gładkie, a z drugiej wypukłe i błyszczące – to działa na dzieci jak magnes i zachęca do dotykania paluszkami. Możemy się bawić z dzieckiem w rozpoznawanie zwierząt po charakterystycznym elemencie ich wyglądu, odgadywanie tylko po dotyku (to już opcja dla bardziej zaawansowanych ;)), dopasowywanie wzorów do zwierząt, odszukiwanie par (dorosłe zwierze + dorosłe zwierze z młodym).

Wartościowa zabawa w super cenie! (Zwłaszcza z moim rabatem „MAMACARLA22” -15%, który łączy się z innymi promocjami na stronie)

Dla kogo? Dla dzieci 2+ i 3+ (zestaw Przyroda)

Dostępna tutaj: Karty sensoryczne Montessori – różne rodzaje

Dla przedszkolaków

Bazgraki kodują – piszę i zmazuję

Bargraki na pewno znacie, bo wiele razy już je polecałam na blogu :) To suchościeralne zeszyty aktywnościowe na spirali z dołączonym flamastrem dostępne w wielu wariantach. Hit dla przedszkolaków! Helenka uwielbia je wypełniać, zmazywać i wypełniać ponownie.

Na zdjęciach możecie zobaczyć naszą nowość „Bazgraki kodują” – tym razem, jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim jest kodowanie, rozwiązywanie szyfrów, identyfikowanie wzorów i ich powtarzanie, ale też zapisywanie liczb i liter. Z tego względu polecam je dzieciom bliżej 5. roku życia, ale wiadomo, to jest bardzo indywidualna sprawa ;)

Bardzo też lubimy `’Bazgraki w kosmosie”!

Dla kogo? Dla dzieci 3-6 lat

Dostępna tutaj: Bazgraki – różne rodzaje

Świetne i niedrogie gry dla dzieci

Miś i pszczoły – gra kooperacyjna

Gry kooperacyjne to coś, co ratuje mi życie, zwłaszcza ostatnio, gdy moja młodsza córka nie radzi sobie z przegrywaniem. Nie chcę ciągle dawać jej wygrywać, więc takie gry jak „Miś i pszczoły” są moim wybawieniem ;) I gwarancją mile spędzonego czasu przy planszówce, bez krzyku i płaczu…

Zadaniem graczy (lub gracza, bo można też grać samodzielnie) jest zdobycie plastrów miodu, które następnie wrzucamy do pudełeczka-ula. Jak zdobyć miód? Poprzez odpowiednie umieszczanie na kwiatkach naszych pszczółek. Kręcimy kołem, wskazówka pokazuje na jaki kolor kwiatka możemy posadzić pszczółkę – i tu wkracza element strategii, bo chodzi o stworzenie z pszczółek linii pionowych, poziomych lub ukośnych. Prosta i miła gra, do tego bardzo atrakcyjna wizualnie i z fajnymi elementami – pudełeczko-ul, koło zamiast kostki, plasterki miodu. Zasady można wytłumaczyć dziecku w minutę.

W instrukcji znajdziemy 3 warianty rozgrywki, dzięki czemu możemy stopniować trudność gry.

1 i więcej graczy

Dla kogo? Dla dzieci 3-7 lat

Dostępna tutaj: gra Miś i pszczoły

Zakodowany zamek – gra na kodowanie

Kolejna gra kooperacyjna, którą bardzo lubimy. Gra uczy podstaw kodowania bez użycia komputera. Wszyscy gramy w jednej drużynie przeciwko duchowi, który nawiedza zakodowany zamek. Naszym zadaniem jest zebranie czterech skarbów, nim duch dotrze na szczyt zamkowej wieży. Nie jest to wcale takie proste! Trzeba nieźle pokombinować i wysilić szare komórki. Gra jest emocjonująca i wciągająca, a przy okazji uczy myślenia strategicznego i podstaw kodowania.

W dołączonej instrukcji znajdziemy kilka wariantów gry oraz opcję uproszczenia rozgrywek, co jest super na początek dla młodszych graczy. Można też grać samodzielnie.

1 i więcej graczy

Dla kogo? Dla dzieci 4-10 lat (ja polecam dla dzieci 5+, dla czterolatków może się okazać nieco zbyt trudna)

Dostępna tutaj: gra Zakodowany zamek

Gry dla całej rodziny

Polska – gra edukacyjna (edycja specjalna)

Nowa edycja rewelacyjnej gry dla dzieci i całej rodziny! Grę Polska od Kapitana Nauki polecałam Wam na blogu już kilka lat temu i cały czas do niej wracamy. Niedawno pojawiła się w edycji specjalnej – ma dwa razy więcej pytań, drewniane pionki i kostkę, bardziej wytrzymałą planszę i pudełko – no premium :D Ale nadal w bardzo dobrej cenie! (Pamiętajcie o moim kodzie) W instrukcji znajdziemy też kilka nowych wariantów gry.

„Polska” to klasyczna planszówka, w której celem graczy jest przebycie drogi od południowego koniuszka naszego kraju, aż po północny kraniec, po drodze przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz. Podczas rozgrywki sprawdzamy swoją wiedzę o Polsce, ale też spostrzegawczość. I, co najważniejsze, wiele się uczymy o naszym kraju! Dlatego uważam, ze ta gra to must have w każdym domu.

2-5 graczy

Dla kogo? Dla dzieci 5+ i całej rodziny (w grze czytamy pytania innemu graczowi, więc z dzieckiem, które jeszcze nie potrafi czytać możemy grać tylko w min. 3-osobowej rozgrywce z innym czytającym graczem)

Dostępna tutaj: gra Polska (edycja specjalna)

Mały inwestor – gra rodzinna

Bardzo fajna gra rodzinna i edukacyjna o pieniądzach – ich zarabianiu, inwestowaniu, ale i pożyczaniu. Celem gry jest skorzystanie z sześciu wakacyjnych atrakcji (takich jak wyprawa rowerowa, park linowy, hodowla alpak, fokarium, lunapark, obóz żeglarski czy park dinozaurów. Gracze ścigają się, komu pierwszemu uda się to osiągnąć. Nie będzie to jednak takie proste – jak to w życiu, wszystko kosztuje. Staramy się więc zarobić pieniądze, dobrze zainwestować, czasem dorobić, czy wziąć pożyczkę (którą należy spłacić z odsetkami).

Gra jest dynamiczna i emocjonująca, rozwija umiejętność zarządzania pieniędzmi u dzieci i uczy. Super rzecz dla dzieci wczesnoszkolnych, a i dorośli świetnie się bawią przy rozgrywce. Gra została doceniona przez jurorów w konkursie Zabawka Roku, w najnowszej edycji zdobyła wyróżnienie.

2-4 graczy

Dla kogo? Dla dzieci 7+ i całej rodziny

Dostępna tutaj: gra Mały inwestor

To już wszystkie moje propozycje gier i zestawów dla dzieci od Kapitana Nauki. Przypominam o rabacie – z kodem MAMACARLA22 macie -15%, nawet od gier, które są już w promocji (mój rabat łączy się z innymi promkami na stronie). Kod jest ważny do 20.12. Warto skorzystać przed Świętami!

Partnerem wpisu jest marka Kapitan Nauka


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz