ORGANIZACJA W DOMU POLECANE SZKOŁA

Wyprawka do przedszkola i do szkoły. Sprawdź, czy o czymś nie zapomniałaś! + lista do druku

wyprawka do szkoły i przedszkola

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim powrót dzieci do przedszkoli i szkół. Jeśli chcesz skompletować wyprawkę do szkoły na spokojnie – teraz jest na to najlepszy moment! Przygotowałam też checklistę, którą możesz pobrać i wydrukować – dzięki niej o niczym nie zapomnisz.

Kompletowanie wyprawki do przedszkola i szkoły to dla mnie sama przyjemność. Uwielbiam przeglądać zeszyty, wybierać długopisy, piórniki, flamastry, ołówki… Jako dziecko zawsze z niecierpliwością czekałam na pojawienie się podręczników do następnej klasy w księgarni, a kompletowanie wyprawki papierniczej było dla mnie jak Gwiazdka w sierpniu ;) Godzinami przeglądałam podręczniki, podpisywałam zeszyty, układałam przybory w piórniku. Nie mogłam się doczekać pierwszych dni szkoły i ogłoszenia lektur obowiązkowych i dodatkowych na nowy rok szkolny.

wyprawka do szkoły i przedszkola

Kompletowanie wyprawki – zrób to z dzieckiem!

Moją córkę pragnę zarazić tym entuzjazmem i sprawić, by o szkole myślała z radością. Wiem, że wyprawka to za mało, by polubić szkołę, ale od czegoś trzeba zacząć :) Dlatego już teraz, gdy moja Tosia ma 5 lat, robię z kompletowania wyprawki do przedszkola „wielką sprawę”. Mamy przygotowaną listę (poniżej możesz ją pobrać i wydrukować), na której odhaczamy kupione przybory, jak również te, których nie trzeba kupować, bo są jeszcze w dobrym stanie.

Moim zdaniem warto zabrać dziecko do sklepu i wszystko wybierać wspólnie. Wiem, że wymaga to więcej czasu (i cierpliwości) niż samodzielne zakupy, ale naprawdę ma to sens. Dziecko uczy się podejmowania decyzji, wyborów, a to bardzo ważna umiejętność. Zawsze też przyjemnie mieć ze sobą w szkole czy przedszkolu rzeczy, które są nie tylko praktyczne, ale też ładne i przypominają o domu. Na widok których od razu poprawia się humor.

wyprawka do szkoły i przedszkola
wyprawka do szkoły i przedszkola
wyprawka do szkoły i przedszkola
wyprawka do szkoły i przedszkola
wyprawka do szkoły i przedszkola
wyprawka do szkoły i przedszkola

Te śliczne przybory szkolne, które widzisz na zdjęciach, to marka KAYET, którą znajdziesz teraz w sklepach Biedronka. Duży wybór różnych szkolnych przyborów (zeszytów, notesów, piórników, długopisów i innych „przydasiów”) sprawi, że na pewno każde dziecko coś wybierze dla siebie. Ceny są oczywiście super przystępne, więc tym bardziej warto tam zajrzeć.

Nie odkładaj kompletowania wyprawki szkolnej na ostatnią chwilę – daj dziecku czas na nacieszenie się nowymi przedmiotami. Wybierając się na zakupy wcześniej, unikniesz też tłumów, stresu, pośpiechu, a jeśli czegoś w sklepie zabraknie z Twojej listy – na spokojnie dokupisz to później.

Wyprawka do szkoły a wyprawka do przedszkola

Przed zrobieniem dużej wyprawki do przedszkola, zorientuj się najpierw w danej placówce, co faktycznie będzie potrzebne. Różnice są ogromne! W przedszkolu mojej córki na wszystkie przybory plastyczne jest organizowana zbiórka, rodzice niczego nie przynoszą. Jedynie co jakiś czas ryzę papieru. Również pościel jest niepotrzebna – dzieci odpoczywają na dywanie, nie ma typowego leżakowania.

Czemu zatem kupuję jej już taką prawie szkolną wyprawkę? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tosia zużywa wszelkie bloki, kolorowe kartki, flamastry, plasteliny itp. z prędkością światła. Uwielbia wycinać, kolorować, kleić, dlatego też wszystko się szybko kończy. Wyprawkę trochę traktuję jak takie uzupełnienie naszego domowego „magazynu”, a trochę jak dodatkową wakacyjną atrakcję. Warto zacząć nowy rok czy to szkolny czy przedszkolny z nową energią i zapałem do działania.

wyprawka do szkoły i przedszkola
wyprawka do szkoły i przedszkola
wyprawka do szkoły i przedszkola

Z początku miałam w planie zrobić dwie osobne listy – do szkoły i do przedszkola. Ale z wymaganiami przedszkoli to naprawdę różnie bywa i nie chciałabym Ci zasugerować kupno rzeczy, które nie przydadzą się Twojemu dziecku (np. pościel do leżakowania), więc po prostu pobierz listę szkolną i wykreśl kilka rzeczy.

A teraz czas na listę – możesz ją pobrać, wydrukować, dopisać kilka swoich punktów i… wybrać się na zakupy!

Wyprawka do szkoły –

wyprawka do szkoły

Partnerem wpisu jest marka KAYET


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz