MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE

Warsztaty z robienia cukierków i lizaków – jak? gdzie? za ile?

Nie znam dziecka, które nie byłoby zachwycone warsztatami z robienia cukierków i lizaków. Wyrabianie słodkiej masy, barwienie, krojenie i… podjadanie jeszcze ciepłych cukierków – rewelacja!

Na rodzinne warsztaty z robienia cukierków zabraliśmy Tosię w Dzień Dziecka i był to prezent idealny.

Jak zorganizować warsztaty z robienia cukierków dla dzieci?

W życiu bym nie pomyślała, że to takie proste. Takie warsztaty można wykupić albo bezpośrednio w cukierkowni albo poprzez stronę Prezent Marzeń – i teraz ważna rzecz – tak jest często taniej! Ale o kosztach za chwilę :)

Na stronie PrezentMarzen.com można wybierać i przebierać w setkach ciekawych ofert różnorodnych atrakcji dla każdego. Naprawdę trudno się zdecydować! Przy zakupie wybieramy opcję dostawy – czy wystarczy nam voucher elektroniczny, czy chcemy otrzymać voucher tradycyjny, wydrukowany na grubym, eleganckim papierze. Możemy też się zdecydować na zapakowanie voucheru do ozdobnego metalowego pudełka.

A potem wystarczy już tylko zadzwonić i umówić się na termin realizacji voucheru – w naszym przypadku nie było żadnego problemu z terminami. Na warsztaty w Cukier Lukier można się umówić każdego dnia, w weekendy też – nam nawet udało się zapisać na Dzień Dziecka!

Kto może uczestniczyć w warsztatach z robienia cukierków?

Nasz voucher obejmował zajęcia dla 3 osób w dowolnej konfiguracji. Zdecydowaliśmy się zabrać na warsztaty tylko Tosię, bo jednak Helenka jest za mała. Moim zdaniem 5 lat to takie minimum, żeby dziecko mogło bezpiecznie uczestniczyć w warsztatach.

Gdzie odbywają się warsztaty z robienia cukierków?

Warsztaty w manufakturze cukierków Cukier Lukier odbywają się w 3 lokalizacjach – w Warszawie, Lublinie i we Wrocławiu.

Jak wyglądają warsztaty w Cukier Lukier?

Uczestniczyliśmy w procesie wyrabiania cukierków prawie od samego początku (bo proporcje składników na karmelową masę są objęte tajemnicą). Widzieliśmy jak słodka masa o temperaturze 150 stopni Celsjusza jest wylewana na kamienny blat, jak stopniowo staje się coraz mniej płynna, pomagaliśmy ją barwić (Tosia wybrała kolory i smak!), a potem wyrabiać.

Nasza 5-latka była zachwycona tym, jak żółta karmelowa masa stopniowo pod wpływem powietrza zmienia barwę na białą, a my pomagaliśmy rozciągać ją na specjalnym haku.

A potem zaczął się najfajniejszy etap, czyli odcinanie cukierków i formowanie lizaków o przeróżnych kształtach! I oczywiście zajadanie jeszcze ciepłych słodkości.

Wynikiem naszych warsztatów było ponad 1,5 kg cukierków i lizaków, które zabraliśmy do domu. Wystarczy nam słodkości do grudnia!

Ile kosztują warsztaty z robienia cukierków i lizaków?

Warto śledzić promocje na stronie PrezentMarzen.com – standardowy koszt takich warsztatów w Warszawie dla 3 osób to 150 zł, jednak w momencie zamawiania przeze mnie voucheru cena spadła do 127 zł. Poza tym kupując vouchery na Prezent Marzeń często zyskujemy spore zniżki na kolejne zakupy.

Czy warto zabrać dziecko na takie warsztaty?

Zdecydowanie TAK. To jedna z takich atrakcji, które się pamięta całe lata, w miejscu, w którym wszystko kręci się wokół dzieci. Warsztaty prowadzone są w spokojnej, rodzinnej atmosferze, nikt się nie spieszy, nikt nie pogania. Dziecko w swoim tempie może poznać kulisy powstawania cukierków i lizaków i, co najważniejsze, aktywnie w nim uczestniczyć. Rewelacja!


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz