BIBLIOTECZKA POLECANE

SŁOMKA. Książki, które dodają dzieciom wiary w siebie

1

Jeśli szukacie książek dla dzieci, które budują wiarę w siebie i poczucie własnej wartości – seria o Słomce będzie strzałem w 10. To mądre, wartościowe książki dla przedszkolaków. Jestem pewna, że zachwycą i Was!

Często dostaję prośby o polecenie książek, które pomogą budować w dziecku pewność siebie i swojej wartości. Jak mądrze wspierać dziecko w tym zakresie? Poprzez wartościowe książki! Dziś opowiem Wam o serii książek dla przedszkolaków wydawnictwa Parasolka – o sympatycznym kotku imieniem Słomka.

Słomka jest uroczym kotkiem, który mieszka na farmie i ma kilkoro dobrych przyjaciół. Jednak nie zawsze wszystko układa się tak, jakby chciał, nie wszystko przychodzi mu z łatwością. Gdy pojawiają się problemy, trzeba się z nimi zmierzyć! A gdy na horyzoncie jest wielkie marzenie, warto uwierzyć w siebie :)

1

Książki, które dają dzieciom siłę do bycia sobą

Ta seria wspiera, daje siłę i inspiruje do bycia sobą, spełniania marzeń i walki o to, co dla nas ważne. Książki, nawet czytane wielokrotnie, nie nudzą się, za każdym razem odkrywamy w nich coś nowego, a mądre cytaty zostają z nami na dłużej. Uwielbiam czytać je Helence na dobranoc, wierząc w to, że dokładam kolejną cegiełkę do jej poczucia własnej wartości i wiary w siebie.

Seria książek o Słomce jest naprawdę świetnie napisana, dla dzieci są to po prostu fajne, przygodowe opowieści, z pięknymi ilustracjami, rymowanym tekstem i sympatycznymi bohaterami. My, rodzice, wiemy, że jest w nich znacznie więcej :)

Wiek: 3+

K. Ogonowska, K. Zielińska, wydawnictwo Parasolka

Dostępne tutaj: seria o Słomce

Mam dla Was kod rabatowy „mamacarla”, który daje zniżkę -15% na serię o Słomce i serię o Rózi na wydawnictwoparasolka.pl. Kod jest ważny do 17.05

1

Słomka. Kotek, który uwierzył w siebie

Słomka ma marzenie – chciałby zdobyć górski szczyt, i to nie byle jaki, bo najwyższy w okolicy. Prosiaczek Malina mówi mu, że to niemożliwe, jednak Słomka się nie poddaje. Z pomocą nauczyciela, Pana Kozła, opracowują plan i wytrwale przygotowują się do wyprawy. Nie jest to łatwe, ale przyjaciele się nie poddają i w końcu, wraz z nauczycielem, wyruszają zdobyć szczyt.

Po drodze Słomka uświadamia sobie, że droga do spełnienia marzenia może być tak samo ważna i ciekawa, jak samo osiągnięcie celu. Choć wcale nie prosta! Naszych piechurów czeka niejedna przygoda, poznają też nowych przyjaciół. I, co najważniejsze, Słomka wreszcie uwierzy w siebie, poczuje dumę z drogi, którą pokona i sukcesu, który osiągnie.

Książka pomaga dzieciom uświadomić sobie, że warto podążać za swoimi marzeniami, ale też, że trzeba wiele wytrwałości, cierpliwości i pracy, aby spełnić te największe. Bo spełnianie marzeń to często ciężka praca. Ważne jest nie tylko zdobywanie szczytów, ale też droga do nich, nasz wysiłek, pomoc innym, dostrzeganie piękna świata, docenianie przyjaciół. Wspaniałe przesłanie!

1
1
1

Słomka. Kotek, który mówił nie swoim głosem

W tej części Słomka uświadamia sobie, jak bardzo jest zagubiony. Tak bardzo starał się przypodobać kolegom i koleżankom, że zapomniał jak to jest mówić swoim głosem. Na wszystko się zgadza, przytakuje innym zwierzętom, naśladuje ich zachowania, nawet te niezbyt dobre – wszystko po to, aby go lubili. Brzmi znajomo? To bardzo ważny temat i cieszę się, że znalazłam książkę, która w tak prosty i przystępny sposób go podejmuje.

Słomka w końcu znajduje siłę, żeby przemówić własnym głosem, powiedzieć głośno innym jakie jest jego zdanie, sprzeciwić się kolegom. Nie jest to proste, ale warto opowiedzieć się za tym, co jest dla nas ważne, na czym nam zależy. Książka pomaga znaleźć w sobie odwagę, uwierzyć w siebie i być sobą w grupie rówieśniczej.

Słomka. Kotek, który chciał być sobą

Moje dzieci bardzo się ucieszyły na wieść o nowym tomie przygód Słomki! Ja również, bo to świetne książki o emocjach i asertywności dla dzieci, w dodatku z przepięknymi ilustracjami. Czytanie ich to sama przyjemność. W najnowszym tomie Słomka musi zmierzyć się z trudną dla siebie sytuacją. Podczas zajęć z malarstwa, kolega krytykuje jego pracę, a nawet gorzej – obraża go i wyśmiewa. Słomka dzielnie stawia mu czoła, jednak wieczorem przychodzą wątpliwości i boi się pokazać swoją pracę innym. Na szczęście dostaje wtedy bardzo mądrą radę i już wie jak postąpić…

Wspaniała opowieść o odwadze bycia sobą i pewności siebie, pokazuje jak bronić swojego zdania i jak mierzyć się z krytyką.

1

Przypominam o kodzie rabatowym na książki z serii o Słomce! Do 17.05 z kodem „MAMACARLA” dostaniecie rabat -15% na stronie wydawnictwa Parasolka TUTAJ. Bardzo polecam!

Z rabetem kupicie też wspaniałe książki o emocjach i uczuciach – serię o Rózi. Pisałam o nich tutaj: seria o Rózi.

Partnerem wpisu jest Wydawnictwo Parasolka


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz