BIBLIOTECZKA

Na tropie angielskich słówek + KONKURS

Na wstępie chciałam się Wam do czegoś przyznać. Gdy z mężem nie chcemy, żeby Tosia zrozumiała o czym mówimy (wybór prezentu, niecny plan zjedzenia czekolady o północy itp.) rozmawiamy po angielsku. Zanim mała poszła do przedszkola, zwyczajnie ignorowała te wstawki. Jednak odkąd ma zajęcia angielskiego w przedszkolu, zawsze zwraca na to uwagę i sama wygłasza monologi “po anjelsku”. Brzmi to komicznie, ale zawsze potem daje się wciągnąć w zabawę ze słówkami.

Niedawno opowiadałam Wam o naszych sposobach na naukę angielskiego dla przedszkolaków. Kilka tygodni temu do bazy naszych materiałów do nauki dołączyła wyjątkowa książka – “Na tropie angielskich słówek” z serii Kapitan Nauka.

Od tego czasu sięgamy po nią regularnie, prawie codziennie. Książka się nie nudzi, bo jest niesamowicie różnorodna – każda z 12 rozkładówek została opracowana przez innego rysownika, zawiera różne tematy i sposoby ich przedstawienia.

Dzieci poznają angielskie nazwy liczb, kształtów, kolorów, uczą się przyimków, przerabiają tematy związane między innymi z porami roku, rodziną, zwierzętami, miastem. Cała nauka odbywa się przez zabawę, co moja Tosia uwielbia. Z ciekawością ogląda obrazki i co chwilę pyta mnie o angielskie nazwy znanych jej obiektów.

Z drugiej strony to ja zadaję jej pytania w stylu “Where is an elephant?” i gdy paluszek wskazuje prawidłową odpowiedź, duma matki jest niezmierzona 🙂 Za każdym razem Tosia też odnajduje rozkładówkę z rodziną i radośnie wskazuje bobasa radośnie wykrzykując: “bejbi!”.

Uwielbiam zabawy z tą książką. Połączenie książki obserwacyjnej, obrazkowej z tak bogatym zbiorem angielskich słówek jest strzałem w 10. Polecam!

Książkę możecie kupić TUTAJ, albo…. wygrać ją w moim konkursie przeprowadzanym wspólnie z Kapitanem Nauką! 

KONKURS

Mam dla Was 2 egzemplarze książki “Na tropie angielskich słówek” – jeden z nich możecie wygrać tutaj na blogu lub fanpage’u na Fb (gdzie Wam wygodniej), a drugi na moim koncie na Instagramie (KLIK).

Co zrobić, aby wygrać książkę na blogu/Fb?

Wystarczy, że napiszecie w komentarzu jaką angielską piosenkę najbardziej lubi Wasze dziecko, a jeśli jeszcze nie ma ulubionej, to jaką lubicie Wy (dla dzieci). Wszelkie uzasadnienia mile widziane 🙂

Co zrobić, aby wygrać książkę na Instagramie?

Kliknij TUTAJ.

Konkurs trwa do 31. stycznia. Wyniki ogłoszę w ciągu 3 kolejnych dni na Facebooku (KLIK) i tutaj.

 

WYNIKI

Książki wędrują do Kaliny Beczak (Fb/blog) oraz Kamila Karczewskiego (IG). Gratuluję!


You Might Also Like