HBO MAX POLECANE

Najlepsze komedie na HBO MAX – 15 hitów

Najlepsze komedie na HBO MAX, które warto obejrzeć :) 15 filmów, które zapewnią mnóstwo śmiechu i uśmiechu. Wybrałam takie, które wprowadzają w dobry humor i przy których miło spędzicie wieczór. Choć nie zabraknie też wzruszeń i tematów do dyskusji!

Na samym końcu artykułu znajdziesz linki do innych wpisów z fajnymi filmami i serialami na HBO MAX i Netflixie. Staram się je na bieżąco aktualizować.

Najlepsze komedie na HBO MAX – TOP 15

1. Mistrzowie (Champions)

Wspaniała, ciepła komedia z ważnymi wątkami o grupie niepełnosprawnych sportowców, których zaczyna trenować (w ramach prac społecznych, a więc decyzją sądu) profesjonalny trener. Naprawdę świetny, wartościowy film.

2. Na noże (Knives Out)

Bardzo ciekawy, zabawny kryminał, który łamie konwencje i trzyma w napięciu. Kiedy nagle w swojej posiadłości nagle umiera znany pisarz kryminałów, podejrzana staje się cała jego rodzina. W roli detektywa Daniel Craig.

Potwierdzona jest już druga część „Na noże”, w której charyzmatyczny detektyw (Daniel Craig) pracować będzie nad nową sprawą. Tym razem jednak film pojawi się na Netflixie.

3. Wielkie uwodzenie (The Grand Seduction)

Lekki, zabawny i niegłupi film o młodym lekarzu, który rozpoczyna praktykę w małym rybackim miasteczku w Nowej Fundlandii w Kanadzie. Mieszkańcy robią wszystko co w ich mocy, żeby zatrzymać go na dłużej i tym samym pozyskać kontrakt na budowę fabryki, dzięki któremu mieliby szansę na pracę i rozwój miasteczka. Bardzo miły klimat, humor sytuacyjny i ciekawa fabuła – polecam!

4. Niech gadają (Let Them All Talk)

Klimatyczny komediodramat z niezrównaną Meryl Streep w roli głównej. Historia pisarki, która wyrusza w rejs przez Atlantyk wraz ze swoim bratankiem i dwiema przyjaciółkami z dawnych lat. Trudne relacje, zadawnione konflikty, oczekiwania i nowe nadzieje… Ogląda się z dużą przyjemnością i choć nie jest to szalona komedia, to jednak nie raz można się uśmiechnąć i po prostu miło spędzić czas.

5. Nigdy nie jest za późno (Never Too Late)

„Czterech mężczyzn w podeszłym wieku wykorzystuje umiejętności zdobyte podczas wojny w Wietnamie, aby wydostać się z domu opieki.” Dlaczego? Żeby spełnić swoje marzenia, na to nigdy nie jest za późno! Wprawiający w dobry nastrój, przyjemny australijski film z przesłaniem.

Najlepsze komedie na HBO MAX

6. Aurora

Nieco zwariowany fiński film łączący wątki zabawne z dramatycznymi. Aurora jest młodą dziewczyną z Laponii, która pomaga irańskiemu uchodźcy znaleźć żonę, aby mógł uzyskać azyl dla siebie i swojej córki. Brzmi dość banalnie, ale film jest naprawdę świetnie skonstruowany, pełen prawdziwych emocji i bardzo dobrze się go ogląda. Zostaje w pamięci na długo.

6. Boski Chillout (Pineapple Express)

Zwariowana, niepoprawna komedia z Sethem Rogenem, w sam raz na odmóżdżający sens, jeśli tego właśnie Ci trzeba ;) Fabuła jest bardzo prosta: „Palacz marihuany zostaje świadkiem morderstwa. Ucieka przed przestępcami próbującymi go wyeliminować.”

7. Najlepsze przed nami (Le meilleur reste à venir)

Francuski komediodramat o dwóch przyjaciołach z dzieciństwa, których drogi się rozeszły. „Kiedy jednak obydwaj dowiadują się, że temu drugiemu pozostało tylko kilka miesięcy życia, postanawiają odłożyć wszystkie spory na bok i nadrobić stracony czas. Pragną spędzić ostatnie dni razem i wypełnić je odrobiną radosnego szaleństwa.” Bardzo dobry film, warto obejrzeć!

8. Rok pod psem (A Dog Year)

Oparta na autobiograficznej książce Jona Katza historia pisarza, który zmienia swoje życie pod wpływem pewnego psa. Nieco zwariowany zwierzak sprawia, że pisarz zaczyna patrzeć na wiele spraw z innej perspektywy i w konsekwencji – rozwiązywać swoje problemy. Bardzo fajny film!

9. Zła edukacja (Bad Education)

Bardzo ciekawy i wciągający film oparty na prawdziwych wydarzeniach – skandalu dotyczącym defraudacji w szkołach publicznych w USA w 2004 roku.

10. Zakochana złośnica (10 Things I Hate About You)

Muszę przyznać, że mam słabość do tej komedii z Heathem Ledgerem i Julią Stiles i lubię ją od czasu do czasu sobie włączyć. Zwłaszcza, gdy mam gorszy humor. Klasyczna, szkolna opowieść o zbuntowanych nastolatkach i pewnym zakładzie…

Najlepsze komedie na HBO MAX – co jeszcze warto obejrzeć?

11. Diabeł ubiera się u Prady

Świetna komedia na HBO MAX, którą chyba każdy zna :) „Początkująca dziennikarka wkracza do świata mody, dostając pracę asystentki redaktor naczelnej czasopisma „Runaway” – Mirandy Priestley, która trzęsie całym światem haute couture.”

12. Kocha, lubi, szanuje (Crazy, Stupid, Love)

Wysokie oceny, fajny film. “Idealne życie Cala Weavera rozpada się, gdy dowiaduje się, że żona go zdradza. Po kilkudziesięciu latach znowu umawia się na randki. Pomaga mu w tym młody Jacob.”

14. A może Adolf? (Der Vorname)

Niemiecka, nieco autoironiczna i teatralna komedia, ale naprawdę niezła! Para przyszłych rodziców zaprasza na kolację grupkę przyjaciół i rodziny i oświadcza, że planuje nazwać swojego synka imieniem Adolf… Wywołuje to niemałą burzę i ciekawą dyskusję.

15. Moje arcydzieło (Mi obra maestra)

Zabawna i zaskakująca argentyńska komedia o dwóch przyjaciołach – malarzu i właścicielu galerii sztuku. „I choć łączy ich wieloletnia przyjaźń, są zupełnymi przeciwieństwami i nie zgadzają się niemal w niczym. Pewnego dnia Renzo w wyniku wypadku traci pamięć. Arturo, chcąc wykorzystać tę sytuację, wymyśla ryzykowny plan, który ma odmienić ich życie.”

To już wszystkie moje propozycje w kategorii najlepsze komedie na HBO MAX. Ale…

Chcesz więcej inspiracji filmowych? Zajrzyj tutaj:

Najlepsze filmy na HBO MAX

Najlepsze komedie na Netflixie

Najlepsze filmy romantyczne na Netflixie

Najlepsze seriale na Netflixie


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz