BIBLIOTECZKA

15 świetnych książek dla dzieci 1-6 lat – same hity!

Hej, hej! Ależ mam dla Was fantastyczne książkowe polecajki! Tym razem coś dla młodszych dzieci – aż 15 wspaniałych książek dla dzieci w wieku 1-6 lat. Wartościowe książki o emocjach, nowy Pucio, Bing, dinozaury, zagadki… i wiele innych!

Zaczynamy?

1. Pucio rośnie zdrowo

Kto czekał na nowego Pucia? Już jest i… jest super! Spędzimy z Puciem cały aktywny dzień. Pomożemy mu się ubrać odpowiednio do pogody, wklepać krem przeciwsłoneczny, przypomnimy o kasku na rower i myciu rączek przed jedzeniem, pobawimy się na dworze, poczytamy na dobranoc. Pomożemy Puciowi dokonywać dobrych wyborów w trosce o jego zdrowie i rozwój, utrwalić prawidłowe nawyki.

Bardzo fajna, mądra książeczka dla dzieci, pełna inspiracji i pozytywnych, życiowych treści.

Dla kogo? Dla dzieci 1+

M. Galewska – Kustra, J. Kłos, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Pucio rośnie zdrowo

Przytulanka Misia (siostra Pucia)

Do naszego pluszowego Pucia dołączyła starsza siostra, czyli Misia. Jest naprawdę urocza i z miejsca skradła Helenkowe serduszko :) Misia jest idealna do tulenia i zabaw z książkami o Puciowej rodzince.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Przytulanka Misia

2. seria o Rózi – książki o emocjach dla dzieci

Jeśli szukacie świetnych, kompleksowych książek o emocjach, wartościach i relacjach dla dzieci to bardzo Wam polecam serię o Rózi oraz dedykowane ebooki dla rodziców, które dają praktyczne narzędzia, jak rozmawiać z dziećmi na te tematy i jak sprawić, żeby nasza wzajemna komunikacja była lepsza, skuteczniejsza.

„Rózia i kolorowe emocje” – w pierwszej książce z cyklu poznajemy Rózię i jej rodziców oraz przerobimy 8 ważnych emocji – lęk, zdziwienie, złość, radość, miłość, obrzydzenie, wstyd i smutek. Każde z tych uczuć jest potrzebne, ale nie wszystkie są przyjemne – ważne jest to, by umieć je rozpoznać, zaakceptować i sobie z nimi radzić. Mamy tu konkretne sytuacje, które mogą wydarzyć się w każdej rodzinie. Rózia boi się przeprowadzki, złości się, że musi jeździć na hulajnodze w kasku, wstydzi się gości, ale też cieszy z codziennych, bliskich chwil z rodzicami.

„Rózia w świecie relacji” – koncentruje się na relacjach z innymi ludźmi. Tematami przewodnimi są empatia, szacunek, asertywność i przyjaźń. Rózia nawiązuje pierwsze przyjaźnie, zderza się z emocjami innych dzieci, uczy się asertywności, odczuwa empatię. Nie zabraknie nawet porządnego focha ;) Jak to w życiu!

„Rózia i jej wartości” – w trzeciej książce z serii o Rózi zajmiemy się wartościami – wytrwałością, akceptacją, życzliwością i odwagą. Bardzo często sięgamy po opowiadanie o wytrwałości, w którym Rózia uczy się jeździć na łyżwach. Niestety okazuje się to nie takie proste, zniechęcona porażkami dziewczynka chce zupełnie zrezygnować, jednak mądre wsparcie rodziców zmienia jej nastawienie.

Polecam wszystkie trzy książki o Rózi. Mądre przesłanie, bliskościowe, pełne szacunku do uczuć dziecka podejście, konkretne sytuacje i problemy oraz piękne ilustracje. To są książki, do których się wciąż i wciąż wraca. Czytamy na dobranoc i wyrywkowo, gdy trzeba zająć się którąś z emocji.

Dla kogo? Dla dzieci 3+

K. Ogonowska, J. Czarnecka, wydawnictwo Parasolka

Dostępne tutaj: seria o Rózi

Rózia i kolorowe emocje

Rózia w świecie relacji

Rózia i jej wartości

3. seria Wielkie idee dla małych filozofów

Bardzo fajna nowa seria książek z kartonowymi stronami dla kilkulatków. Przedstawia najważniejsze idee wielkich filozofów w sposób przyjazny i zrozumiały dla małych dzieci. Ważne pytania, prosty język, ciekawe ilustracje – taka forma zachęca do dyskusji i zastanowienia się nad ważnymi problemami. W dwóch pierwszych tomach „Szczęście i Arystoteles” oraz „Prawda i Sokrates” porozmawiamy o tym, czym jest szczęście, jaki jest dobry przyjaciel, jak być mądrym, dlaczego zawsze trzeba mówić prawdę.

Wkrótce pojawią się nowe części – „Wyobraźnia i Kartezjusz” oraz „Równość i Simone de Beauvoir”.

Dla kogo? Dla dzieci 3+

D. Armitage, M. McQuerry, R. Rosenthal, wydawnictwo Mamania

Dostępne tutaj: seria Wielkie idee dla małych filozofów

4. seria Smaczna Banda – Wzorowe jajko i Niesforne ziarenko

Świetne, wartościowe książki dla dzieci o emocjach i nie tylko. „Wzorowe jajo” to historia jajka, które troszczy się o wszystkich dookoła, jednak zupełnie zaniedbuje siebie. W pewnym momencie zauważa, że skorupka zaczyna mu pękać i postanawia coś zmienić, zatroszczyć się o własne potrzeby, odkryć, co sprawia mu przyjemność, nauczyć się odpuszczać.

„Niesforne ziarenko” to opowieść pewnym ziarenku, które zachowuje się bardzo źle, łobuzuje, kłamie i nie szanuje innych. Czy zawsze takie było? A może za takim zachowaniem stoją jakieś trudne przeżycia z przeszłości? Ziarenko postanawia odnaleźć swoje własne ja i się zmienić, choć niełatwo jest być znów dobrym po tak długiej przerwie.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 4+

J. John, P. Oswald, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Wzorowe jajko

Niesforne ziarenko

5. Operacja Tajemnica zamku

Nowa Operacja w wersji dla młodszych dzieci – z mniejszą ilością tekstu, dużymi ilustracjami, mnóstwem zagadek i zadań dla dzieci. Trzeba być uważnym, myśleć jak detektyw i odkrywać tropy i wskazówki. Tym razem Tiril i Oliver wybiorą się na wycieczkę pod namiot i spróbują rozwikłać tajemnicę starego zamczyska na Wyspie Żmij. Choć od dawna nikt tam nie mieszka, w oknie mruga światło, a przed zamkiem kręcą się podejrzani ludzie. Co tam się dzieje? Odkryjmy to wspólnie!

Dla kogo? Dla dzieci 5+

J. L. Horst, wydawnictwo Media Rodzina

Dostępna tutaj: Operacja Tajemnica zamku

6. seria Poznajemy świat: Pojazdy i Farma

Jeśli macie w domu dwulatka, to to jest coś zdecydowanie dla Was – interaktywne książki z elementami do układania w wyznaczonych miejscach. Takie połączenie książki i układanki. Każda książka ma magnetyczne zamknięcie, a w środku znajdziemy aż 12 tematycznych elementów, którymi dziecko może się też bawić samodzielnie, wymyślając historyjki. Książeczki zawierają pytania do dziecka, angażują i wprowadzają nowe słowa. Super jakość, bardzo polecam!

Dla kogo? Dla dzieci 2+

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Poznajemy świat

7. Bing. Bajeczki na dzień dobry

Jeśli Wasze dzieci lubią Binga, to koniecznie zwróćcie uwagę na tę książeczkę. Jest w małym formacie, ale sporo w niej tekstu – 3 opowiadania idealne do czytania na dobranoc albo właśnie na dzień dobry ;) „W autobusie”, „Hula-hoop” i „Gra w piłkę” – jak zawsze pozytywne, z dobrymi wzorcami i wprawiające w dobry nastrój.

Dla kogo? Dla dzieci 2+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Bing. Bajeczki na dzień dobry

8. seria Poznajemy dinozaury – książki kartonowe z ruchomymi elementami

A to prawdziwy hicior dla maluchów, które kochają dinozaury! Nowy seria w ramach kartonówek z Akademii Mądrego Dziecka z grubymi stronami, przesuwanymi i wysuwanymi elementami. Kolorowe, trwałe, z wieloma ciekawostkami – idealny prezent dla malucha :)

Dla kogo? Dla dzieci 1+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Diplodok

Tyranozaur

9. Poznaję z Bingiem. Moja pierwsza biblioteczka

4 w 1 – 4 mini książeczki kartonowe dla najmłodszych czytelników, które zmieszczą się w każdej torebce, plecaku czy wózku. Często zabierałam takie książeczki na spacer, do przychodni, pomagały mi zająć malucha w autobusie i w sklepie. Tym razem nie są to opowiadania, a książeczki do nauki kolorów, cyfr, poznawania kształtów i nazw czynności. Kolorowe i z pozytywnym bohaterem.

Dla kogo? Dla dzieci 1+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Poznaję z Bingiem


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz