DLA DZIECI POLECANE ZDROWIE

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka – recenzja Klarta Forste 3

oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka

Jaki kupić oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka? Od dwóch lat mamy w domu oczyszczacz powietrza i naprawdę widzimy różnicę w jakości naszego życia. Zaczęliśmy się więc rozglądać za oczyszczaczem do pokoju Tosi. Zobacz, jak sprawdza się u nas oczyszczacz Klarta Forste 3!

Po co drugi oczyszczacz powietrza w domu?

Chyba już nikogo nie trzeba przekonywać do sensu posiadania oczyszczacza powietrza w domu. Zwłaszcza gdy mieszka się w mieście lub na obszarze, na którym regularnie występuje problem ze smogiem. Ile w domu powinno być oczyszczaczy? Wystarczy jeden! Tylko pamiętaj, że oczyszczacz powietrza nie działa przez ściany. Jeśli masz mieszkanie 70 m2 to, o ile nie jest to loft bez ścian działowych, nie musisz kupować sprzętu o takiej wydajności. Dostosuj wydajność oczyszczacza do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracował. Więcej o kryteriach wyboru i parametrach tych urządzeń przeczytasz w moim artykule o najlepszych oczyszczaczach powietrza do 1500 zł.

Korzystanie z jednego oczyszczacza w domu jest jednak średnio wygodne. W poprzednim sezonie co wieczór kursowaliśmy z oczyszczaczem od salonu do sypialni, od sypialni do pokoju Tosi. Postanowiliśmy, że co roku będziemy dokupować kolejny oczyszczacz, tak żeby docelowo mieć po jednym we wszystkich sypialniach i w salonie, w którym spędzamy najwięcej czasu.

Odkąd w naszym domu pojawił się oczyszczacz Klarta Forste 3, to właśnie jego przenosimy go między sypialniami, a nasz stary oczyszczacz Xiaomi na stałe pracuje w salonie. Tak jest dużo wygodniej, bo Klarta ma wygodny uchwyt, jest lekki (waży ok. 6 kg) i poręczny.

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka – dlaczego Klarta Forste 3?

Zwróciłam uwagę na oczyszczacz Klaste Forste 3, gdy robiłam research do artykułu o najlepszych oczyszczaczach powietrza do domu do 1500 zł. Rozmawiałam wtedy z kilkoma specjalistami, przeczytałam chyba pół internetu ;) Tak w dużym skrócie – jest niedrogi, wydajny, cichy, posiada funkcję jonizacji powietrza, filtry wymienne nie kosztują fortuny. Występuje też w wielu kolorach – do pokoju Tosi wybraliśmy wspólnie oczywiście różowy ;) Wygląda pięknie!

Klarta Forste 3 ma wydajność do 40 m2, więc kilkunastometrowy pokój Tosi oczyszcza dosłownie w kilka chwil. Przy umiarkowanym smogu na zewnątrz oczyszcza pokój w kilka minut, przy większym – w kilkanaście. Na ledowym ekranie na żywo widzimy jak zmniejsza się ilość zanieczyszczeń w pomieszczeniu. To funkcja, której bardzo mi brakuje w naszym oczyszczaczu w salonie.

Klarta ma 4 tryby działania, w tym najcichszy Silent, który jest naprawdę ledwo słyszalny. Cały czas korzystamy z jonizatora, który wytwarza korzystne ładunki ujemne, ułatwia usuwanie bakterii, wirusów i grzybów oraz poprawia skuteczność filtracji pyłów. Oczyszczacz automatycznie dostosowuje moc do jakości powietrza, którą mierzy czujnikiem laserowym PM2.5. Można też sterować nim za pomocą dotykowego panela LCD (pomocna jest możliwość włączenia blokady przed dziećmi ;) ) oraz pilota.

Ile kosztuje oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 i wymienne filtry?

Klarta Forste 3 jest jednym z tańszych oczyszczaczy powietrza w swojej klasie – standardowo kosztuje ok. 750 zł, ale do 15. marca można go kupić w niższej cenie z darmową dostawą bezpośrednio u producenta – tylko 669 zł TUTAJ. Do wyboru jest 5 kolorów – różowy, biały, srebrny, złoty i czarny.

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 korzysta z 4-stopniowej filtracji powietrza, a wymiana filtrów jest banalnie prosta. Filtr wstępny, węglowy, HEPA oraz jonizator. Żeby wymienić filtry należy zdjąć przedni panel, przyczepiony systemem magnesów do urządzenia. Filtr wstępny to taka kratka, na której zatrzymują się największe zanieczyszczenia – kurz, sierść zwierząt. Można czyścić ją mokrą ściereczką i odkurzaczem nastawionym na niskie obroty. Filtr węglowy oraz filtr HEPA znajdują się za nią, wymienia się je co ok. 12 miesięcy, o czym przypomina sam oczyszczacz. Zestaw nowych filtrów kosztuje 139 zł, co jest bardzo dobrą ceną na tle konkurencji.

Po kilku miesiącach korzystania z oczyszczacza powietrza Klarta Forste 3 mogę go śmiało polecić nie tylko do pokoju dziecka, ale i do innych pomieszczeń w domu o powierzchni max. 40 m2. Pięknie się prezentuje, jest cichy, bardzo skuteczny i niedrogi. Czego chcieć więcej?


Mogą Ci się spodobać

6 komentarzy

 • Reply
  Justyna
  29 grudnia 2020 at 09:34

  Dzień dobry, bardzo pomocny wpis. Dziękuję. Za Pani radą wybrałam również model instalatora dla dziecka i jestem bardzo zadowolona. Mam pytanie, jak spisuje się ten oczyszczacz powietrza po dłuższym czasie użytkowania? Czy nadal go Pani poleca?

  • Reply
   Carla
   29 grudnia 2020 at 10:00

   Super, bardzo się cieszę! Tak, oczyszczacz nadal sprawuje się świetnie. Jestem z niego bardzo zadowolona.

 • Reply
  Piotr
  22 stycznia 2021 at 17:56

  Co w przypadku gdy dziecko wrzuci do środka przez kratkę wylotową np. puzzle?
  Czy nic nie ulegnie uszkodzeniu i czy łatwo je usunąć z wnętrza?

  • Reply
   Carla
   22 stycznia 2021 at 20:55

   Dobre pytanie – co więcej, już to przetestowałam :D Moja młodsza córka po kryjomu wrzucała tam jakieś drobiazgi. Przekręciłam oczyszczacz do góry nogami i wszystko wypadło. Działa normalnie.

 • Reply
  Niesia
  25 września 2022 at 18:53

  To chyba jakiś stary model skoro ma pilota? my kupowaliśmy w tamtym roku oczyszczacz Aria firmy Mateko i on jest na aplikację na telefon. Nie powiem niezła zabawa z tą apką, przydaje się

  • Reply
   Carla
   26 września 2022 at 09:18

   Wpis jest z 2020, więc to faktycznie nie jest najnowszy model oczyszczacza :) Choć akurat do pokoju dziecka wolę sterowanie pilotem niż telefonem.

Zostaw komentarz