BIBLIOTECZKA MACIERZYŃSTWO

Najlepsze książki dla rodziców #2

Najlepsze książki dla rodziców, najlepsze książki o macierzyństwie i rodzicielstwie – dziś pokażę Ci 6 książek, które zmieniło moje podejście do macierzyństwa.

Zajrzyj też do mojego pierwszego wpisu z polecanymi książkami dla rodziców, znajdziesz tam nie tylko klasyki o wychowaniu dzieci, ale też książki mało znane, a szkoda:

>>> Najlepsze książki dla rodziców #1 <<<

Najlepsze książki dla rodziców cz.2

SELF-REG. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości, S.Shanker

Ostatnio pisałam o sprzęcie, która każda mama powinna dostawać już na porodówce. Podobnie jest z tą książką. Oj, chciałabym ją przeczytać kilka lat temu! Tak wiele zmienia ona w myśleniu o różnych zachowaniach dziecka i naszych reakcjach. Uświadamia, otwiera klapki na oczach, daje narzędzia do budowania lepszej relacji z dzieckiem.

Pomaga skutecznie wspierać dziecko w harmonijnym rozwoju na wielu płaszczyznach. Umiejętność samoregulacji zmienia sposób w jaki patrzymy na dzieci, na nas samych, tak naprawdę na cały świat. Procentuje przez całe życie.

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: SELF-REG. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości

1
1

Gry i zabawy dla dzieci. Nie trzeba wielu zabawek, by twórczo bawić się z dzieckiem, M.Cieślak

To jest chyba najciekawsze, najlepiej uporządkowane i najbogatsze kompendium zabaw z dziećmi, jakie widziałam. Ponad 300 stron po brzegi wypełnionych przeróżnymi grami i zabawami dla dzieci już od 1. miesiąca życia.

Oprócz zabaw uszeregowanych pod względem wieku dziecka znalazło się tu również wiele rozdziałów z zabawami tematycznymi – na urodziny, podczas jazdy samochodem, nad morzem, w lesie, w ogrodzie i na podwórku, w wannie, zabawy związane z różnymi okazjami oraz plastyczne.

Moje dziewczynki już dobrze kojarzą okładkę tę książki i gdy tylko widzą, że po nią sięgam, wiedzą, że szykuje się świetna zabawa. W większości przypadków nie potrzeba nic więcej niż chęci i dobry humor, czasem wymagane są jakieś proste przedmioty jak miska, kartki, garnki, pudełka. Siła tkwi w prostocie! Rewelacyjna książka.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Gry i zabawy dla dzieci

1

Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci

Książka, do której często wracam i którą zawsze polecam, gdy czytelniczki pytają mnie o poradnik dotyczący wychowania rodzeństwa i pielęgnowaniu relacji między nimi. Na blogu znajdziesz rozbudowaną recenzję TUTAJ, ale książki Gosi Stańczyk nie mogło zabraknąć też w zestawieniu najlepszych książek dla rodziców. Perełka!

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci

Rodzicielstwo przez zabawę, L.J.Cohen

„Rodzicielstwo przez zabawę” to książka, która uświadamia jak ważna jest zabawa w życiu dziecka i w relacjach rodzinnych. Dzieci poprzez zabawę nie tylko przyjemnie spędzają czas, ale również komunikują wiele ważnych rzeczy – problemów, trudności, emocji, zdarzeń. Odkryjemy je, gdy pozwolimy dzieciom przejąć kontrolę w zabawie, zagramy na ich zasadach.

Poprzez zabawę możemy też wiele dzieci nauczyć, wzmocnić ich poczucie własnej wartości, pewność siebie, przełamać nieśmiałość, rozwiązać różne problemy? Jak to zrobić? Konkretne sposoby, sytuacje i przykłady znajdziesz w świetnej książce doktora psychologii Lawrence’a J.Cohena.

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Rodzicielstwo przez zabawę

1

Nie strach się bać, L.J.Cohen

Druga książka autora „Rodzicielstwa przez zabawę”, tym razem o strachu, niepokoju, lękach, które odbierają spokój dziecku i całej rodzinie. W książce znajdziesz mnóstwo konkretnych przykładów jak radzić sobie z różnymi lękami dziecka, jak sprawić, żeby strach nie zasłaniał mu rzeczywistości i nie odbierał radości z codziennych wydarzeń.

Lękliwe dzieci często wyrastają na nerwowych, zestresowanych dorosłych. Sam proces dorastania nie powoduje, że dziecięce lęki znikają – one po prostu ewoluują. Dlatego warto pochylić się nad kwestią lęków u dzieci i pomóc im sobie z nimi radzić, a w konsekwencji – przywrócić spokój.

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Nie strach się bać

1

Nowe wychowanie seksualne, A.Stein

W tej książce znalazłam odpowiedzi na wszystkie pytania, które nurtowały mnie w temacie tzw. „trudnych pytań” stawianych przez dzieci. I wiele więcej, bo to książka na lata. Dojrzewanie, intymność, stawianie granic, wstyd, higiena narządów płciowych, pierwsza miesiączka, masturbacja – to tylko niektóre z tematów, które podjęła Agnieszka Stein.

Wszystkie tematy omówione są wprost, bez tabu i wstydu, ale z ogromnym wyczuciem, poszanowaniem dla ciała, uczuć i emocji dziecka. To jest absolutnie najlepsza książka o rozwoju seksualności i wspieraniu dzieci w tym aspekcie, jaką czytałam. Bardzo, bardzo polecam!

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Nowe wychowanie seksualne

1
1


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz