BIBLIOTECZKA

Książki w prezencie od Zajączka – 10 pomysłów

Książka w prezencie dla dziecka jest zawsze dobrym pomysłem. Okazja nie gra roli, w naszym domu książki zazwyczaj pojawiają się bez powodu, ale i Zajączek podrzuci maluchom co nieco :)

Ostatnio uzbierał nam się spory stosik wiosennych nowości – wybrałam z nich 10, które świetnie nadadzą się na prezent.

dla malucha:

„Gili, gili słówka z ostatniej chwili” C.Dreyfuss, B.Chaud

Piękna, zabawna, solidnie wykonana – taka jest najnowsza książka zilustrowana przez niesamowitego Benjamina Chauda (znanego m.in. z serii Babo, Binta, Lalo, czy Yeti).

„Gili, gili słówka z ostatniej chwili” to pierwszy słowniczek malucha. Mama, tata, bam, aua, patataj, a kuku, am am… Auto robi brum, brum, pies szczeka hau, hau – Helenka chętnie sięga po tę książkę i powtarza słowa i dźwięki, które zna z naszych codziennych zabaw.

Ilustracje są nie tylko piękne, ale i duże, a dzięki białemu tłu bardzo wyraziste i przejrzyste.

Wydawnictwo Zakamarki

Do kupienia TUTAJ

„Jano i Wito w mieście” W.Wołoszyn, P.Liput

Kolejna część świetnej serii dla maluchów, którą lubią obie moje dziewczyny. Tym razem Jano i Wito wraz z tatą szukają zagubionych biletów na autobus. W mieście są otoczeni przez wiele dźwięków – auto robi brum, brum, tramwaj dzyń, dzyń, a gołąb gruu, gruu.

Książka zawiera elementy sensoryczne – bilety mają specyficzną, gładką fakturę, są lekko wklęsłe.

Helena przynosi mi ją (i pozostałe z serii) jakieś 15 razy dziennie! :D

Wydawnictwo Mamania

Do kupienia TUTAJ

„Kicia Kocia i Nunuś. W kuchni”

A gdyby tak zamiast czekoladowego zająca podpowiedzieć babci czy cioci, żeby podarowała maluchowi na przykład najnowszego Nunusia? Koszt podobny, a o ile fajniejszy prezent!

Tym razem Kicia Kocia i Nunuś przygotowują w kuchni podwieczorek, przy okazji ostrzegając przed gorącą kuchenką i piciem zimnego soku z lodówki. Lepszy będzie ciepły kompot, a do jedzenia owoce i owsiane ciasteczka.

Ta seria ma kartonowe strony i niewielkie wymiary.

Wydawnictwo Media Rodzina

Do kupienia TUTAJ

dla przedszkolaka i starszaka:

„Dzień, w którym Heniś poznał… Nowa kolekcja bajek” + zeszyt z zadaniami

Znacie bajkę „Dzień, w którym Heniś poznał…”? O przygodach małego ciekawskiego chłopca imieniem Heniś możemy teraz też czytać w najnowszej książce z serii Nowa kolekcja bajek Egmontu. Heniś codziennie spotyka ciekawe zwierzęta, pojazdy i przedmioty, dzięki którym przeżywa niesamowite przygody.

W tym zbiorze znajdziemy 5 opowiadań, w których Heniś spotkał kolejno: koguta, wóz strażacki, wielorybicę, pociąg oraz królika. Poznaje bliżej zawód maszynisty, strażaka, magika i rolnika.

Wraz z książką możemy dokupić zeszyt z ciekawymi zadaniami (będzie idealny już dla 3-latków) oraz wodną kolorowankę z Henisiem.

Wydawnictwo Egmont

Do kupienia TUTAJ

Wodną kolorowankę pokażę poniżej :)

Wodne kolorowanki

Odkrycie miesiąca! Wystarczy dać dziecku pędzelek, kubek z czystą wodą i kolorowankę – i tadam! Nie ma dziecka ;) Tosia tak się wkręciła, że wszystkie trzy pomalowała w jedno popołudnie. Świetna sprawa!

Wydawnictwo Egmont

Do kupienia TUTAJ

„Kiedy dorosnę…” Q.Greban

Kim będziesz jak dorośniesz? Lubimy zadawać to pytanie dzieciom, pobudzać ich wyobraźnię i patrzeć, jak te pomysły ewoluują. „Kiedy dorosnę…” to historia właśnie takiego pytania, zadanego przez nauczycielkę małym pieskom. Jedne z nich mają już konkretny plan na przyszłość, inne jeszcze nie.

Bardzo podoba mi się, że pieski-dzieci opowiadając o wymarzonych zawodach zwracają uwagę na to, w czym są mocni, co sprawia im przyjemność (np. Helenka mówi, że stawia najładniejsze babki z piasku, więc chce w przyszłości budować domy). To zachęca też nasze dzieci do mówienia głośno o tym, w czy są dobrzy (na przekór tej okropnej wyuczonej skromności – „nie chwal się”). Polecam!

Wydawnictwo Media Rodzina

Do kupienia TUTAJ

„Tysiąc i jedna mrówka” J.Rzezak

Rewelacyjna książka o mrówkach i lesie! To prawdziwe kompendium wiedzy o tym małych stworzeniach, napisane tak przystępnym językiem i tak przejrzyście zilustrowane, że już nawet 3-latki będą zachwycone! Książkę można czytać wielokrotnie, wciąż dodając kolejne ciekawostki, które zainteresują też znacznie starsze dzieci, moja 5-latka jest na to żywym dowodem :)

Co się dzieje w mrowisku? Dokąd idą mrówki? Co robi królowa? Śledząc wędrówkę mrówek poznajemy mnóstwo innych mieszkańców lasu, a wiedza wpada do głowy prawie mimochodem. Hicior. Bardzo polecam!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

„Atlas przygód dinozaurów” L.Letherland, E.Hawkins

Wielka gratka dla wszystkich małych fanów dinozaurów! W bardzo ciekawej formie (znanej już z poprzedniego tomu o zwierzętach: KLIK) przedstawiona jest historia tych niesamowitych stworzeń i dziesiątki ciekawostek z życia przeróżnych dinozaurów.

Te zostały pokazane w podziale na współcześnie nam znane kontynenty w typowym dla siebie otoczeniu. Przygody dinozaurów są napisane bardzo prostym językiem, dzięki czemu lektura świetnie się nadaje dla kilkulatka. Każda rozkładówka to odrębna historia konkretnego dinozaura, którą można rozbudowywać o kolejne ciekawostki umieszczone na ilustracjach.

Must have dla dinozauromaniaków!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

„O Lence, Antku i planowaniu. Poczytam Ci mamo” B.Ostrowicka, K.Kołodziej

Nasze drugie spotkanie z Lenką, Antkiem i ich przyjaciółmi. O pierwszej książce z serii pisałam TUTAJ. Tym razem nasi bohaterowie snują plany na przyszłość, bardzo konkretne plany. Dzieci wiedzą, że aby spełnić swoje marzenia, muszą zdobyć nowe kompetencje, nauczyć się wielu rzeczy, wykazać wytrwałością i konsekwencją.

U Lenki jednak zaczyna to przybierać dość niepokojącą formę. Dziewczynka pragnie zostać fotografką ptaków, ale droga do spełnienia tego planu jest tak przeładowana obowiązkami, że nie ma czasu dla swoich przyjaciół, ani nawet dla swojego zwierzaka.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

„Sufrażystki i sufrażetki. Walka o równość” D.Roberts

Książka „Sufrażystki i sufrażetki” została wydana w ramach serii ART Egmontu, co jest gwarancją opracowania graficznego na najwyższym poziomie. Tak jest i tym razem! Ale piękne ilustracje to oczywiście nie wszystko. Mamy tu do czynienia bowiem z niezwykle rzetelnie i ciekawie opowiedzianą historią walki o prawa kobiet w Wielkiej Brytanii na przełomie XIX i XX wieku.

Dlaczego kobietom nie wolno było głosować? Czym jest prawo wyborcze i dlaczego zostało ono kiedyś kobietom odebrane? Jak przebiegała walka o ich odzyskanie? Kim była Mary „Rozpruwaczka”?

Książka jest napisana prostym, przystępnym językiem i czyta się ją jednym tchem. Świetna pozycja.

Wydawnictwo Egmont, seria ART

Do kupienia TUTAJ


Mogą Ci się spodobać