BIBLIOTECZKA

SUPER KSIĄŻKI I ZADANIA DLA DZIECI – 7 NOWOŚCI

Dziś na blogu polecajki książkowe dla dzieci w różnym wieku – taki letni misz masz ;) Nowości, kontynuacje świetnych serii i zadania dla przedszkolaków, kartonówki i powieść na dobranoc dla starszaków. Daj znać, co Ci wpadło w oko!

… i co wpadło do Twojego koszyka ;)

Na początek coś dla maluchów.

Kwiat paproci i Smok wawelski. Legendy polskie

Bardzo lubimy tę serię, choć nie są to klasyczne legendy, a ich nowe interpretacje. Smok wawelski okazuje się całkiem miłym, rozbrykanym zwierzakiem, a kwiat paproci ostatecznie nie zostaje zerwany. To nowe spojrzenie na polskie legendy spodoba się zwłaszcza dzieciom, które znają już tradycyjne wersje.

Kartonowe strony, świetne rymy Agnieszki Frączak i klimatyczne ilustracje Magdaleny Jakubowskiej – bardzo dopracowane i warte polecenia książki.

A. Frączek, wydawnictwo Mamania

Dostępne tutaj: seria Legendy polskie

Kwiat paproci:

Smok wawelski:

Tata małej białej rybki

A teraz propozycja idealna na Dzień Ojca :) Urocza książka kartonowa o tym, że każdy tata jest super, a najbardziej – nasz własny :) Mała biała rybka rozmawia z innymi morskimi stworzeniami i podziwia jak silny jest tata żółwia, jak szybki tata konika morskiego, jak zabawny tata kraba. A co wyróżnia tatę białej rybki?

Bardzo ciepła, pogodna książeczka, wprost stworzona do czytania na dobranoc przez tatę :) Bardzo polecam!

Guido van Genechten, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Tata małej białej rybki

Van Dog

Przepięknie zilustrowana książka o psim artyście Van Dogu, który pewnego ranka postanawia się wybrać na łąkę, aby namalować pejzaż. Strona po stronie obserwujemy jak łąka budzi się do życie i ile ciekawych postaci ją zamieszkuje. W dodatku każdy ma coś do powiedzenia :) W pewnym momencie harmider robi się niesłychany, ale nasz malarz pracuje wytrwale aż do zachodu słońca.

Wyjątkowe połączenie książki graficznej i wyszukiwanki z elementami komiksowymi. Na końcu dziecko może namalować własny obraz i powiesić na ścianie :) O innych bohaterach ze świata Van Doga mogliśmy przeczytać w książce Balonowa 5 (tych samych autorów), którą pokazywałam TUTAJ.

G. Herba, M. Pasiński, wydawnictwo HarperKids, seria ART

Dostępna tutaj: Van Dog

Ikabog

Niesamowita, baśniowa historia dla starszych dzieci! Tytułowy ikabog to mityczny stwór, którym straszy się dzieci w opływającej w dostatki krainie Coniemiara. Wszyscy wiedzą, że to tylko legenda, ale czy naprawdę tak jest? Co się wydarzy, gdy król ruszy na północ w poszukiwaniu ikaboga? I czy w królestwie naprawdę wszystko jest tak wspaniałe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka? Rozdział po rozdziale odkrywamy kolejne warstwy i zanurzamy się w niesamowitą przygodę, w której oczywiście głównymi bohaterami są dzieci.

„Ikabog” to naprawdę wartościowa, mądra książka dla dzieci, w której nie brak trudnych emocji, niesprawiedliwości, a nawet okrucieństwa. To niesamowita baśń, którą można czytać wielokrotnie i za każdym razem zanurzać się w fabule i niepowtarzalnym klimacie. Bardzo polecam dla dzieci 7+

Piękne wydanie z ilustracjami stworzonymi przez polskie dzieci w ramach konkursu przeprowadzonego przez wydawnictwo.

J. K. Rowling, wydawnictwo Media Rodzina

Dostępna tutaj: Ikabog

Zadania dla dzieci – dla przedszkolaków i starszaków

Muminki. Podano do stołu

Bardzo fajne, różnorodne zadania dla przedszkolaków z tytułowymi Muminkami w motywie przewodnim i ciekawej formie. Książeczka z zadaniami przypomina formatem podkładkę pod talerz, strony przekręca się do góry i można je łatwo wyrywać. Helenka zgodnie z koncepcją wykonywała zadania przy stole w kuchni, gdy ja szykowałam posiłki i muszę przyznać, że ten pomysł jest naprawdę niezły.

Przykłady zadań zobaczysz poniżej, moim zdaniem świetnie się sprawdzą dla dzieci w wieku 3-4 lat. W tej serii dostępne są też inne motywy, np. Bing, Masza, Kucyki Pony.

Wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: Muminki. Podano do stołu – zadania dla przedszkolaków

Akceptuję, co czuję: Przyjaźń. Jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić oraz Kłócimy się, godzimy się

Kolejna odsłona bardzo dobrych tematycznych zeszytów z ćwiczeniami dla starszaków (7-12 lat). Tym razem pod lupę zostały wzięte relacje z rówieśnikami i nie tylko. Na ponad 60 stronach znajdziemy mnóstwo praktycznych ćwiczeń i zadań, naklejki, wycinanki i poradnik dla rodziców. Jak zdobyć przyjaciół? Jak dbać o przyjaźń? Czy potrzebne są kłótnie? Jak poprowadzić konflikt, żeby obie strony mogły z niego wyjść zwycięsko? Czym jest plotka?

Bardzo polecam całą serię, pisałam już o niej wielokrotnie i zdania nie zmieniam :) Nam już nie raz te książki pomogły!

wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Przyjaźń. Jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić

Kłócimy się, godzimy się. Co zrobić żeby konflikt nie wyzwalał agresji


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz