MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM

Cafe Przygoda – nowa rodzinna klubokawiarnia w Warszawie

Do Cafe Przygody sprowadziła nas wyjątkowa, osobista historia. Ta rodzinna klubokawiarnia na warszawskim Mokotowie ma tak wspaniały klimat, jest tak przestronna i zadbana, że z pewnością będziemy ją często odwiedzać!

Cafe Przygoda klubokawiarnia dla dzieci i rodziców

Cafe Przygoda znajduje się w jednym z nowych dolnomokotowskich osiedli (swego czasu poważnie myśleliśmy o zakupie mieszkania dokładnie naprzeciwko), ale nie jest jedną z typowych osiedlowych klubokawiarni. Przede wszystkim jest bardzo DUŻA! Ogromna, jak na kawiarnię przestrzeń, jest świetnie zaprojektowana i daje mnóstwo możliwości swobodnej zabawy dla dzieci.

Czego tam nie ma!

Dzieci mogą szaleć w klasycznym małpim gaju (nawet starszaki nie będą się nudzić, mogą nawet trenować zjeżdżanie po rurze jak prawdziwi strażacy), „pływać” w mini baseniku z kulkami jak Hela, bawić się nowiutkimi, starannie wybranymi zabawkami. Większość z nich jest drewniana, nie brak tu edukacyjnych układanek, puzzli, jest piękny domek dla lalek, klocki, wózek, jeździk-koparka… Wszystkie bardzo dobrej jakości, nowiutkie, czyściutkie. Po dwóch godzinach zabawy trudno było mi wyciągnąć dziewczynki z Cafe Przygoda!

My w sumie też się nie spieszyliśmy. Piliśmy sobie kawkę, jedliśmy pyszne ciacha, nadrabialiśmy czas na rozmowach i po prostu byciu we dwoje. Bo nie tylko Tosia się tu świetnie bawiła (od razu złapała wspólny język z jedną dziewczynką), ale też, ku naszemu zdziwieniu, 1,5-roczna Helenka tak zajęła się zabawkami, że prawie nie musieliśmy ingerować. Fajne jest to, że siedząc przy stoliku widać prawie całą przestrzeń klubokawiarni – można mieć dzieci na oku!

Z właścicielką Cafe Przygoda, Małgosią poznałyśmy się dokładnie 5 lat temu w… szpitalu, gdzie obie czekałyśmy na przyjście na świat naszych maluchów :) Nasza znajomość pewnie by się urwała (nie wymieniłyśmy się nawet numerami telefonów), gdyby nie zupełnie przypadkowe spotkanie w warszawskich Łazienkach, gdy nasze dzieci miały po 2 latka. Przeznaczenie!

Najpiękniejsza klubokawiarnia w Warszawie

Cafe Przygoda zostało w całości zaprojektowane przez studio architektoniczne i ozdobione wyjątkowymi grafikami w spójnych kolorach, dzięki czemu przestrzeń jest nie tylko funkcjonalna, ale i piękna. Przepiękna!

Kawiarnia jest przemyślana w każdym calu, niektórych rzeczy jeszcze brakuje – np. książek, ale tylko dlatego, że właścicielka – Małgosia, poleciła przygotowanie spisu najlepszych książek dla dzieci i właśnie takie planuje zakupić. To dużo mówi o podejściu do prowadzenia biznesu, prawda?

Co zjeść w Cafe Przygoda?

Może zacznę od kawy, bo ją kocham najbardziej ;) A tu jest naprawdę bardzo smaczna. Podobnie jak domowe ciasta – zarówno szarlotka jak i brownie kinder bueno były pyszne. Można zamówić również pierogi, gofry i tosty. Menu będzie systematycznie rozszerzane, ale nie znajdziecie tu niezdrowych sklepowych słodyczy, lizaków, cukierków, ufff ;) Lody są, jak najbardziej, ale na zapleczu, dzięki czemu to my – rodzice, decydujemy o tym, czy zaproponować je dziecku.

Warsztaty wakacyjne w Cafe Przygoda

Od 1. lipca trwają tu warsztaty wakacyjne, w ramach których organizowane są różne zajęcia tematyczne i wycieczki dla dzieci, wraz z wyżywieniem i opieką. Od przyszłego tygodnia ruszają też lekcje języka angielskiego. Aż żałuję, że nie mieszkamy bliżej, bo na pewno wpadałabym tu z dziewczynkami w tygodniu:)

W Cafe Przygoda odbywają się też przez cały rok cykliczne zajęcia dla dzieci – gordonki, sensoplastyka, muzaki, taniec dla różnych grup wiekowych oraz spotkania dla rodziców ze specjalistami z różnych dziedzin – np. warsztaty z chustonoszenia. Tę część ze stołem na czas warsztatów się oddziela za pomocą składanych przesuwnych drzwi.

Można też tu zorganizować urodziny dla dziecka :)

Cafe Przygoda mieści się przy ul. Bobrowieckiej 10 na warszawskim Dolnym Mokotowie

Więcej miejsc przyjaznych dzieciom w Warszawie i okolicach znajdziesz TUTAJ. Zapraszam również do zamkniętej grupy na FB: Warszawa dla Dzieci – miejsca przyjazne dzieciom w Warszawie i okolicach


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz