MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE WYDARZENIA

Żywe Dinozaury w Warszawie. Dzieci są zachwycone! + KONKURS

Żywe Dinozaury (Living Dinosaurs) to niesamowita wystawa, którą do tej pory odwiedziło już 10 milionów osób na całym świecie. Od połowy kwietnia do 9. czerwca możemy ją oglądać w Warszawie, na terenie ogrodów Muzeum Ziemi. Już na wstępie powiem – naprawdę warto!

Najlepsza wystawa dinozaurów

Byliśmy już w kilku miejscach, w których można oglądać postacie dinozaurów, jednak ta wystawa bije je wszystkie na głowę. Chłonie się ją wszystkimi zmysłami. Dinozaury są ogromne (naturalnych rozmiarów!), wyglądają jak żywe, poruszają się, wydają odgłosy. Można je dotykać, a na niektóre nawet wsiąść! O tym za chwilę :)

Ile trwa wizyta u dinozaurów?

Ponad 20 dinozaurów zostało rozlokowanych na stosunkowo niewielkim obszarze ogrodu PAN Muzeum Ziemi (Warszawa, Aleja na Skarpie 20/26), co z jednej strony jest plusem – co chwila napotykamy kolejne prehistoryczne gady, ale z drugiej strony, przy szybkim tempie oglądania wyprawa może trwać 20 minut. Nie spieszcie się. Nam wizyta u dinozaurów zajęła 1,5-godziny, choć gdybyśmy czytali wszystkie opisy i ciekawostki umieszone na tabliczkach, moglibyśmy spędzić tam i dwa razy więcej czasu.

Co na to dzieci?

Dziewczynki były zachwycone! I wcale im się nie dziwię – spotkanie oko w oko w olbrzymimi dinozaurami, o których tyle czytamy w książkach, było dla nich wielkim przeżyciem. T-Rex, diplodok, triceratops, stegozaur poruszające się w naturalny sposób i wydające przeróżne odgłosy robią też wrażenie na rodzicach. Czułam się jak mała dziewczynka, serio! :)

Trochę się obawiałam, jak na takie atrakcje zareaguje 1,5-roczna Helenka, jak się okazuje niepotrzebnie – była zachwycona! Koniecznie musiała pogłaskać i poklepać każdego dinozaura :)

Strefa zabawy dla dzieci

Bardzo podobało mi się też to, że dinozaury zostały przedstawione w różnorodnych sytuacjach – niektóre spokojnie skubią sobie liście z drzew, inne szykują się do walki.

W jednym miejscu została wydzielona strefa zabawy, w której znajdują się dodatkowe atrakcje. Dzieci mogą się wcielić w prawdziwych archeologów i odkryć szkielet dinozaura w sporych rozmiarów piaskownicy, pokolorować dinozaura przy malutkich stoliczkach, a nawet wdrapać się na jednego z dwóch wielkich gadów.

Konkurs – zdobądź bilety na wystawę dinozaurów w Warszawie!

Zgodnie z obietnicą na Facebooku, udało mi się zdobyć dla Was 2 rodzinne bilety (2+2) na dowolny dzień na wystawę Żywe Dinozaury w Warszawie. Wystawa jest czynna codziennie do 9. czerwca w godzinach 10-20 przy Muzeum Ziemi.

Jak wygrać rodzinne wejściówki?

To bardzo proste. Napisz tu, pod tym wpisem w komentarzu kogo zabierzesz na niesamowite spotkanie z dinozaurami :)

Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz info o konkursie na Facebooku.

Konkurs trwa do 8. maja. Wyniki podam już następnego dnia :)

Powodzenia!

WYNIKI KONKURSU!

Kochane i kochani! Wybór dwóch rodzin, którym przekażę bilety był niesamowicie trudny. Wszystkie odpowiedzi przeczytałam chyba z 5 razy, niektóre z nich potrafię już wyrecytować z pamięci! :D Ale nie ma co przedłużać…. Bilety trafiają do:

Magdalena Szewczak „Bardzo chętnie pojechała bym z moją rodziną.
W sumie to na żywo zobaczyć 🦕 to jedyna okazja 🎉
😉
Tatozaur, Mamozaur, Stasiozaur i Pawciozaur ślicznie proszą o szansę 💕”

Pani Magdalena niestety się nie zgłosiła, więc wybrałam nową zwyciężczynię, którą została….

Kasia Bielicka „Do Dinusiów zabralabym syna , partnera oraz siostrzenice . Filip jest prawdziwym fanem dinozaurów . Jego kolekcja sięga ponad 300 sztuk przerozniej wielkości dinozaurów oraz wiele książek o tej tematyce . Zuzia zarazila się fascynacją do tych pradawnych gadów od Filipa i teraz razem chodzą i udają T-rexy ☺☺☺”

oraz

Agnieszka Jóźwicka „Zabrałabym Synka Olinka który jest wieeeelkim fanem dinozaurów. Jest waleczny jak One. A dlaczego można dowiedzieć się na www.facebook.com/olinekjozw… :) no i w asyście chętnie weźmiemy Tatę!!!!!”

Gratuluję! Wyślijcie proszę do mnie mail na adres mamacarlablog@gmail.com Czekam 3 dni, jeśli się nie odezwiecie, 13. maja wybieram nowych wygranych.

Zapraszam do udziału w drugim konkursie – KONKURS Z PUCIEM na FB


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

Zostaw komentarz