MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM

Plac zabaw Hasanka – Warszawa dla Dzieci

Plac zabaw Hasanka w Ursusie odwiedzamy często – to chyba jeden z największych warszawskich placów zabaw, a przy tym niezatłoczony i pełen różnorodnych atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

„Warszawa dla Dzieci” to cykl wpisów na blogu, w ramach którego odwiedzimy najciekawsze warszawskie place zabaw, wystawy, strefy dziecięce, kawiarnie i inne atrakcje. Wszystkie zrelacjonuję i powiem, czy warto się tam wybrać :)

Cykl jest nowy, ale już teraz na blogu znajdziesz wpisy w tym temacie, w zakładce Miejsca przyjazne dzieciom. Zapraszam Cię też do mojej nowej grupy na Facebooku „Warszawa dla Dzieci – miejsca przyjazne dzieciom w Warszawie i okolicach„. Będzie się działo!

Plac zabaw Hasanka w Ursusie

Hasanka znajduje się na ursuskim Niedźwiadku pomiędzy ulicami Stanisława Wojciechowskiego i Orląt Lwowskich. Łatwo się tu dostać samochodem, tylko uważaj na nawigację – często prowadzi w maliny ;) Najlepiej rozejrzyj się, jeśli widzisz taki charakterystyczny pawilon ze sklepikami i lodziarnią (najlepsza!), a na przeciwko Kościół – jesteś na miejscu! Zaparkuj i idź w tamtą stronę, wejście na plac jest tuż za pawilonem.

Drugie wejście na Hasankę jest od ul. Orląt Lwowskich za basenem Albatros.

Atrakcje dla dzieci na placu zabaw Hasanka

W Hasance jest mnóstwo atrakcji zarówno dla maluchów, jak i przedszkolaków oraz dzieci szkolnych. Tuż przy wejściu widzimy ogromną konstrukcję do wpinania typu „pajęcza sieć” – dla dzieci od 8. roku życia. Robi wrażenie!

Hasanka to bardzo zróżnicowany plac zabaw, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest boisko, tor dla samochodzików elektrycznych, rampa do akrobacji na rolkach i hulajnogach, tyrolka, obrotowa huśtawka z oponami, której próżno szukać na innych placach zabaw.

Oczywiście nie brakuje tutaj też klasycznych atrakcji dla dzieci, takich jak zamek i różnorodne konstrukcje do wspinania się, zjeżdżania, pokonywania przeszkód, trenowania równowagi. Drabinki, kładki, zjeżdżalnie.

Hasanka- atrakcje dla maluchów

Są huśtawki, bujaki, jest fontanna, w której mimo zakazu chlapią się dzieci, jest i całe morze piachu. To właśnie królestwo najmłodszych dzieci, gdzie mogą bezpiecznie się bawić pod czujnym okiem rodzica, oczywiście. Nowością z zeszłego roku jest statek piracki pełen kładek i niskich zjeżdżalni, który szczególnie polubiła Tosia. Uwagę też zwraca pomysłowe połączenie karuzeli z rowerkami (trzeba pedałować, aby się kręcić) oraz niski labirynt dla maluchów.

Nawierzchnia placu zabaw jest bezpieczna – miękka, choć miejscami już mocno wysłużona, a strefa dla maluchów wysypana jest piaskiem.

Plac zabaw Hasanka – jakie ma minusy?

Żeby nie było, że wszystko jest takie super ;) Hasanka jest mocno nasłoneczniona, przydałoby się tu więcej cienia, zwłaszcza w upalne, letnie dni. Drzewa dają cień w okolicach oczka wodnego oraz na środku piaszczystej strefy dla dzieci (tam znajdziemy też ławeczki dla rodziców, ale jest ich niestety niewiele).

Kolejna rzecz, którą warto byłoby poprawić to czystość piasku, zwłaszcza przy wejściu do strefy dla maluchów.

Hasanka jest dość mocno rozciągnięta na sporej przestrzeni, co z jednej jest plusem – dzieci mogą się wybiegać, ale z drugiej – biegamy za nimi i my, rodzice, co z dwójką dzieci (lub większą ich ilością) może być wyzwaniem.

Czy warto się wybrać z dziećmi na Hasankę?

Zdecydowanie TAK! I to zarówno z maluszkiem, jak i z przedszkolakiem, a także znacznie starszym dzieckiem – nie brak tu atrakcji nawet dla 12-13 latków :) Hasanka zajmuje sporą powierzchnię, więc nawet w bardzo ładne dni nie ma tu tłoku, każde dziecko może się swobodnie bawić. My na pewno jeszcze nie raz tu wrócimy!

Dołącz do grupy Warszawa dla Dzieci – miejsca przyjazne dzieciom w Warszawie i okolicach na Facebooku i sprawdź jakie inne miejsca warto odwiedzić z dzieckiem w Warszawie i okolicach :)


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz