BIBLIOTECZKA

Brum brum! Książka dla małych fanów motoryzacji (i ich rodziców)

Czy macie w domu małych fanów motoryzacji? Z moich obserwacji wynika, że w życiu każdego dziecka, zarówno chłopca jak i dziewczynki, przychodzi etap fascynacji wszystkim co jeździ i robi brum brum ;) Dziś o książce, która zachwyci już kilkuletnich wielbicieli aut i historii motoryzacji – odjazdowe historie samochodowe!

Książka „Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” Michała Leśniewskiego została wydana w ramach rewelacyjnej serii ART wydawnictwa Egmont. Książki z tej serii są przede wszystkim przepiękne graficznie. Tak jest i tym razem – ilustracje Macieja Szymanowicza są oryginalne, bajecznie kolorowe, wyjątkowe. Całe opracowanie graficzne jest dopracowane w każdym szczególe, zobaczcie sami:

 

Ta książka jest jednak czymś więcej, niż tylko pięknie wydanym albumem motoryzacji. Jest świetnie napisana – opowieści z historii motoryzacji przedstawione są w tak przyjazny sposób, że ciężko się od tej książki oderwać, nawet dorosłemu. Wiem, co mówię ;)

Mamy tu zabawnie opisaną historię pierwszych samochodów, rajdów, znaków drogowych. Możemy poczytać o urządzeniach stosowany w autach, rekordach prędkości, zasadach działania silników, aerodynamice i wielu innych rzeczach :) Mnie najbardziej ucieszył polski akcent – fajnie jest poczytać o Dużych Fiatach, Maluchach oraz o Polakach, którzy przyczynili się do rozwoju motoryzacji.

 

Wydawnictwo Egmont, seria ART

Do kupienia TUTAJ


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

Zostaw komentarz