BIBLIOTECZKA

Biblioteczka przedszkolaka: Wilcze nowości :)

Znacie już Wilka? Jeśli nie, to szczerze zazdroszczę – tyle zabawy przed Wami! No i przed Waszymi dziećmi, oczywiście :) 

Na początku muszę się Wam przyznać do błędu. Gdy tylko dotarły do nas dwie nowe książki o Wilku, tak się mogłam doczekać, kiedy zapoznam z nimi Tosię, że przeczytałam je jej na dobranoc. To raczej nie był dobry pomysł i powinnam to przewidzieć :) Nowe przygody sympatycznego wilka imieniem Wilk zamiast uśpić mi dziecko, podziałały jak podwójne espresso! Zaczęły się śmiechy, pytania i zabawa ulubioną przytulanką, a jakże – Wilkiem we własnej osobie!

 

„O Wilku, który podróżował po świecie”

W pierwszej z naszych nowości Wilk wyrusza w podróż. I to nie byle jaką, bo zwiedza różne miejsca na całym świecie – między innymi Paryż, Wenecję, Nepal, Nowy Jork, Australię i Kenię. Jego podróż możemy śledzić na kolorowej mapie zajmującej początek i koniec książki. Wilk przeżywa mnóstwo przygód, pisze kartki do przyjaciół, a nawet ucieka przed zakochaną w nim na zabój Panną Yeti.

Jak zawsze możemy liczyć na subtelny i inteligentny humor, piękne ilustracje, umiejętnie przekazane informacje o różnych krajach. Dziecko poznaje ciekawostki z różnych zakątków świata, a także oswaja takie zagadnienia jak tęsknota za domem i przyjaciółmi, smutek z powodu końca wspaniałej zabawy i gościnność.

 

 

 

„O Wilku, który nie lubił chodzić”

Tytuł dość zagadkowy, prawda? Jak to, Wilkowi znudziło się chodzenie? Ano tak, i jest to świetny pretekst, żeby przedstawić małym czytelnikom różne środki lokomocji, związane z nimi możliwe problemy i oczywiście niesamowite przygody naszego ulubionego bohatera. Mamy tu zatem chorobę morską, przebitą dętkę w rowerze, turbulencje w samolocie, czy złamaną łapę po narciarskich szaleństwach. A to dopiero początek :)

Niezmiennie podoba mi się ile fajnej, przydatnej treści mieści się w książkach o Wilku. W zasadzie każda jego przygoda może być początkiem ciekawej rozmowy z dzieckiem, dzięki której ono dowie się ważnych rzeczy o świecie i życiu, a my lepiej je poznamy (dziecko, nie życie :) )

Uwielbiam też zabawne nawiązania do innych bajek – w tej książce Wilk na przykład skacze w siedmiomilowych butach oraz zatrudnia się jako woźnica u Kopciuszka. Dzięki takim smaczkom książki o Wilku wspaniale się czyta, nawet po raz siódmy z rzędu ;)

Orianne Lallemand
ilustracje Eléonore Thuillier
Wydawnictwo ADAMADA
Do kupienia TUTAJ


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

  • Reply
    Turkusowa
    12 listopada 2017 at 22:03

    Bardzo ciekawe książki. Podoba mi się grafika :-)

Zostaw komentarz