FILMY, SERIALE I BAJKI WYDARZENIA

Basia w kinie! Sprawdź, gdzie i kiedy wybrać się z dzieckiem

Przygody Basi znów w kinach! To chyba najbardziej wyczekiwana premiera kinowa dla dzieci tej wiosny, przynajmniej przez moje dziecko ;) Przeze mnie zresztą też, przyznaję :) Już od 5. kwietnia w kinach.

Kim jest Basia?

Jeśli masz w domu przedszkolaka, to na pewno znasz Basię, tytułową bohaterkę niezrównanych książek dla dzieci Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Kilka moich recenzji znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

„Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!”

Książki o Basi

W tej chwili jest to już w zasadzie kilka serii, dedykowanych dzieciom w różnym wieku.

Dla maluchów świetne będą książki z serii „Basia, Franek i…” oraz „Wielka księga Basi i Franka”, dla przedszkolaków klasyczna „Basia i…”, natomiast seria „Basia i przyjaciele” porusza poważniejsze tematy, takie jak tolerancja, oczekiwania i rozczarowanie, tęsknota za nieobecnym rodzicem.

Niedawno wyszła pierwsza powieść o przygodach Basi, a co jakiś czas ukazują się wyjątkowe smaczki, jak Bajki na dobranoc, czy Wielka Księga słów Basi.

część naszej kolekcji książek o Basi :)

Basia w kinach

Pierwszy raz przygody Basi mogliśmy oglądać na ekranach kinowych dokładnie rok temu. Nie był to film, a ekranizacje kilku książek o Basi, dlatego możesz w sieci znaleźć tę produkcję pod hasłem 'serial’.

Już w ten weekend wyświetlana będzie Basia 2, czyli ekranizacje kolejnych kilku książek. Których?

  • „Basia i taniec”,
  • „Basia i pieniądze”,
  • „Basia i gotowanie”
  • „Basia i telewizor”
Basia 2

Rok temu mogliśmy oglądać następujących przygód:

  • „Basia i upał w zoo”
  • „Basia i Anielka”
  • „Basia i nowy braciszek”
  • „Basia i biwak”
  • „Basia i dziadkowie”
Basia

Cała seria ma liczyć 13 odcinków, więc możemy się spodziewać (pewnie za rok) Basi 3. I super! Bo to naprawdę wartościowa animacja, pewniak dla każdego małego fana Basi. Bez przemocy, bez wulgarnego języka, za to z humorem i pozytywnymi wartościami.

Gdzie i kiedy można obejrzeć kinową Basię 2?

5 kwietnia „Basia 2” pojawi się w kinach sieci Helios, Multikinach i kinach studyjnych w całej Polsce. Spis wszystkich kin znajdziesz TUTAJ (lista jest na bieżąco aktualizowana). Warto sprawdzić już teraz swoje lokalne kino i zaplanować wizytę, bo projekcji będzie niewiele.

A tego nie można przegapić!


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

Zostaw komentarz