BIBLIOTECZKA POLECANE

Magiczny Domek na drzewie. Najlepsza seria książek dla dzieci 6+

Magiczny Domek na drzewie

Magiczny Domek na drzewie to jedna z najlepszych serii książek dla dzieci w wieku 6-9 lat. Serio! Jest jedno ALE. Musisz o czymś wiedzieć, zanim kupisz dziecku książkę z tej serii.

Od dawna żadna seria książek nie zachwyciła mnie i Tosię tak bardzo jak ta. Jest tu wszystko – wciągająca akcja, pozytywne wartości, edukacyjne treści na wysokim poziomie. Warto jednak wiedzieć o jednej rzeczy, zanim wciągniecie się w wir przygód Jacka i Ani.

Seria książek Magiczny Domek na drzewie

Magiczny Domek na drzewie to seria bardzo rozbudowana – aktualnie liczy 34 tomy, z czego 28 zostało już przetłumaczone na język polski i wydane przez wydawnictwo Mamania. Poniżej znajdziesz pełny spis dostępnych w j. polskim tomów. Ale to nie wszystko. W pewnym momencie autorzy postanowili uzupełnić każdy tom książką z nowej serii popularnonaukowej. Najlepiej więc czytać je parami!

1

Zaraz wytłumaczę na przykładzie. Magiczny Domek na drzewie to opowieści o rodzeństwie – Jacku i Ani, którzy za sprawą tytułowego domku przenoszą się w czasie do różnych ciekawych miejsc, gdzie są świadkami i uczestnikami niesamowitych wydarzeń. Zwiedzają egipską piramidę, uciekają przed tyranozaurem, pomagają odnaleźć piracki skarb i wiele więcej. Duża czcionka i przejrzysty druk pomagają w samodzielnym czytaniu.

1
1
1

Czytaj parami z serią Akademia Tropicieli Faktów

Po przeczytaniu tomu z serii Magiczny Domek na drzewie sięgamy po odpowiadający mu tom z serii Akademia Tropicieli Faktów. To z niego dzieci dowiedzą się mnóstwa ciekawych i ważnych informacji na jeden z tematów poruszonych w Magicznym Domku. Najważniejsze fakty, mnóstwo ciekawostek i grafik, które w bardzo prosty sposób objaśniają różne zjawiska i zdarzenia historyczne. Bardzo często podczas lektury tych książek Tosia zadaje dodatkowe pytania, dyskutuje, szukamy wspólnie odpowiedzi, przeglądamy atlasy, odwiedzamy muzea.

Seria Akademia Tropicieli Faktów jest młodsza, więc nie odpowiada jeszcze wszystkim tomom Magicznego Domku na drzewie, ale nowe stale są tłumaczone na j. polski i wydawane. Ja kupuję te książki parami, więc z kupnem kolejnego MD poczekam aż będzie dostępne jego dopełnienie.

Koniecznie czytajcie Magiczne Domki po kolei, w kolejnych książkach nie brak odwołań i nawiązań do poprzednich wydarzeń. Seria jest niesamowicie wciągająca, ale jednocześnie bardzo pozytywna, wprawia dzieci w dobry nastrój.

Dostępne tutaj: Seria książek Magiczny Domek na drzewie

Dostępne tutaj: Seria książek Akademia Tropicieli Faktów

Magiczny Domek na drzewie – spis tomów

 1. Dinozaury przed zmrokiem
 2. Rycerz o świcie
 3. Mumie o poranku
 4. Popołudnie z piratami
 5. Noc z wojownikami ninja
 6. Popołudnie nad Amazonką
 7. Epoka lodowcowa o zachodzie słońca
 8. Księżyc o północy
 9. Nurkowanie z delfinami
 10. Słońce zachodzi w mieście duchów
 11. Afrykańska przygoda z lwami
 12. Niedźwiedzie polarne nocą
 13. Wakacje pod wulkanem
 14. Pałac smoczego króla
 15. Wikingowie o wschodzie słońca
 16. Wyzwanie na olimpiadzie
 17. Noc na Titanicu
 18. Ranek z bizonami
 19. Tygrysy o zmierzchu
 20. Pożar w krainie kangurów
 21. Niedziela na wojnie secesyjnej
 22. W obronie rewolucji amerykańskiej
 23. Tornado na prerii
 24. Poranne trzęsienie ziemi
 25. Z Szekspirem na scenie
 26. Dzień dobry, goryle
 27. Pierwsze Święto Dziękczynienia
 28. Wielki przypływ na Hawajach

Akademia Tropicieli Faktów – spis tomów

 1. Dinozaury
 2. Rycerze i zamki
 3. Mumie i piramidy
 4. Piraci
 5. Ninja i samurajowie
 6. Lasy deszczowe
 7. Epoka lodowcowa
 8. Kosmos
 9. Delfiny i rekiny
 10. Wikingowie (do tomu nr 15)
 11. Titanic (do tomu nr 17)

To są tomy przetłumaczone na język polski. W oryginale dostępnych jest znacznie więcej części, bo aż 43. Uzupełniają one nie tylko tomy Magicznego Domku na drzewie, ale też kolejnej serii autorów – Misje Merlina :) Tu też głównymi bohaterami są Ania i Jacek, jednak jest to seria skierowana do nieco starszych dzieci (9+) – już niedługo opowiem o niej szerzej.

A to nasza dotychczasowa kolekcja:

1

Wydawnictwo Mamania

Autorka Magicznego Domku na drzewie: Mary Pope Osborne

Autorzy Akademii Tropicieli Faktów: Mary Pope Osborne, Natalie Pope Boyce / Will Osborne


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

  Zostaw komentarz