BIBLIOTECZKA

A co dla starszaków? Książkowe polecajki dla dzieci 6+

Czas na polecajki książkowe dla starszych dzieci! Co podsuwać do czytania starszakom?

Dziś polecę Wam kilka ciekawych książek dla dzieci 6+ i starszych. Ciekawe historie, ważne tematy, wciągające opowieści – to wszystko już dziś! A jeśli szukacie książek popularnonaukowych dla dzieci, zajrzyjcie tutaj:

Książki dla bystrzaków – kilkadziesiąt wartościowych książek dla dzieci

Oprócz poniższych nowości polecam też bardzo serię Magiczne Drzewo, moja córka czyta już siódmy tom :) To świetne książki, pisałam o nich TUTAJ.

1. Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

Mitologia w nowoczesnym wydaniu :) Świetna książka, która pozwala rozbudzić w dziecku zainteresowanie mitologią grecką i rzymską. Znajdziemy w niej aż 23 kilkustronicowe komiksy, przedstawiające najważniejsze i najciekawsze mity, takie jak:

  • Zeus – ojciec bogów i herosów
  • Atena – bogini mądrości
  • Prometeusz – przyjaciel ludzi
  • Jazon i złote runo
  • Edyp i klątwa
  • Wojna trojańska

i wiele innych! Komiksy są dynamiczne i pełne akcji, napisane przystępnym językiem. Bardzo polecam! Moja córka nie mogła się oderwać i przeczytała jednego dnia :)

Dla dzieci 9+

S. Mirza, Clotka, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

2. Dinks

Mądra i refleksyjna książka, bardzo na czasie. Tytułowy Dinks to najnowszy wynalazek Rutgera, który ma ułatwić życie dwóch braci. Z początku wydaje się wspaniałą pomocą, jednak szybko zaczyna ingerować w ich życie w sposób, który niekoniecznie im się podoba… Świetny wstęp do rozmowy z dzieckiem o szansach i zagrożeniach związanych z rozwojem sztucznej inteligencji.

Wartościowa treść i wyjątkowe, klimatyczne ilustracje – kolejna udana współpraca Martina Widmarka i Emilii Dziubak.

Dla dzieci 6+

M. Widmark, E. Dziubak, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Dinks

3. nowości z serii Czytam sobie

Nowości z jednej z naszych ulubionych serii książek do nauki czytania. Jak zawsze książki są w trzech poziomach: 1 – dla zupełnie początkujących, 2 – dla średniozaawansowanych i 3 – z dłuższymi tekstami dla dzieci, które już potrafią czytać sprawnie. Na końcu każdej z nich znajdują się pytania sprawdzające zrozumienie tekstu oraz naklejki :)

Do naszej kolekcji dołączyły książki o dzielnej rycerce Rozalce (poziom 1), druga część historii przyjaźni Akiko i Helenki (poziom 2) i opowieść o odważnej dziewczynie imieniem Nawojka, która postanowiła sprzeciwić się własnemu losowi.

Dla dzieci 6+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Czytam sobie

4. Dzieci w kuchni. Szkoła gotowania krok po kroku

A teraz coś innego. Książka kucharska dla dzieci, które pragną nauczyć się gotowania i rodziców, którzy chcą spędzić fajny, wesoły czas z dziećmi w kuchni :) Przepisy są bardzo ciekawe i atrakcyjnie zaprezentowane, a jednocześnie proste i nieskomplikowane w wykonaniu. Dzieci nie muszą nawet potrafić czytać – wszystkie kroki pokazane są na zdjęciach.

Wypróbowałyśmy już kilka przepisów – za każdym razem z pełnym sukcesem :)

L. Cagnoni, wydawnictwo Jedność

Dostępna tutaj: Dzieci w kuchni

5. Seria niefortunnych zdarzeń

Kolejne dwie części świetnej serii książek dla dzieci. Jakie niefortunne zdarzenia tym razem spotkają Wioletkę, Klausa i Słoneczko? W piątej części rodzeństwo trafia do szkoły z internatem, która okazuje się źródłem kolejnych kłopotów i cierpień. Czy los się odmieni w następnym tomie? Wszystko na to wskazuje, bo dzieci zostają adoptowane, jednak niestety przykra prawda szybko wychodzi na jaw.

Bardzo polecam całą serię (oczywiście najlepiej zacząć od pierwszego tomu), jest w niej coś wyjątkowego, ciepło, przewrotny humor, no i trudno się od niej oderwać!

Dla dzieci 8+

L. Snicket, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: Seria niefortunnych zdarzeń

6. Disney Pixar. Między nami żywiołami

Na koniec książka, którą kupiłam Tosi po wizycie w kinie na filmie „Między nami żywiołami”. Książka wiernie odtwarza przebieg fabuły filmu, jak zresztą chyba wszystkie z serii Biblioteczka przygody. Nie jest to może literatura najwyższych lotów, jednak takie książki pomagają wyrobić nawyk czytania w dzieciach, są dobre do „rozczytania dziecka”, jak ja to nazywam ;) Jest tu sporo tekstu, więc polecam dla dzieci, które już sprawnie czytają, ilustracji w treści brak, na końcu za to znajdziecie kilka stron kadrów z filmu.

Dla dzieci 8+

E. Falligant, wydawnictwo Olesiejuk

Dostępna tutaj: Między nami żywiołami

Cała seria: Biblioteczka przygody (m.in. Buzz Astral, Mała syrenka, Raya i ostatni smok, Dziwny świat, Nasze magiczne Encanto, To nie wypanda, Vaiana, Luca, Kraina Lodu i in.)

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz