BIBLIOTECZKA

9 wesołych książek dla dzieci, które zastąpią bajki i tablet

Mam dziś dla Ciebie 9 świetnych książek dla przedszkolaków, maluchów i starszaków, które bawią, uczą i angażują na tyle, że dzieci zapominają o bajkach i tabletach :) Nowości, których lepiej nie czytaj tuż przed snem, bo… rozbudzają i zachęcają do działania! Zaczynamy?

Książki dla przedszkolaków i starszaków:

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci

Nowa książka o Puciu jest zawsze witana w naszym domu z radością. Pucia lubimy wszyscy – czytać, słuchać, opowiadać. W najnowszej części jest sporo tekstu oraz, jak zawsze, dodatkowe pytania i zadania, które rozwijają słownictwo dziecka i uczą opowiadać. W prosty sposób można dostosować stopień trudności polecenia do wieku i umiejętności dziecka.

Co słychać u Pucia? W najnowszej części przyjrzymy się bliżej miastu, w którym mieszka sympatyczna Puciowa rodzinka, zajrzymy na targ, plac budowy, do supermarketu, na wystawę do galerii i na rodzinny obiad. A to wszystko za sprawą babci i dziadka, którzy przyjadą odwiedzić Pucia. Dowiemy się też, kim z zawodu jest tata Pucia! Wszystkich czekają przygody i niespodzianki. Emocjonująca część, bardzo polecam!

M. Galewska-Kustra, J. Kłos, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Pucio w mieście

Absolutnie fantastyczne dinozabawy

Nowość z jednej z naszych ulubionych serii książek z zadaniami! Tym razem na dzieci czeka ponad 100 stron pełnych prostych i nieco trudniejszych zadań, kolorowanek, ćwiczeń rozwijających kreatywne myślenie, rozwiązywanie problemów, liczenie, spostrzegawczość i wyobraźnię. Prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów i nie tylko!

M.Archer, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Absolutnie fantastyczne dinozabawy

Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż

Kolejna część kultowej wyszukiwanki z Wally’m już dostępna :) Tym razem będziemy szukać charakterystycznej postaci w biało-czerwonym swetrze wśród żarłocznych goblinów, jeźdźców smoków, krasnoludów, paskudów, olbrzymów i innych fantastycznych postaci. Do znalezienia jest nie tylko Wally, ale również inne postaci oraz przedmioty – oj, to zabawa na dłuuuugie godziny!

Świetny trening spostrzegawczości, koncentracji i… cierpliwości!

M. Handford, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż

Przygody z nauką. Cytryna i Jajko

A teraz nowa seria książek z cyklu Akademia Mądrego dziecka – Przygody z nauką. Każda książka to jedna, z pozoru zupełnie zwyczajna rzecz, np. cytryna, czy jajko. Na początku przyglądamy się jej bliżej, sprawdzamy jaki ma kolor, kształt, ile mniej więcej waży. Strona po stronie dowiadujemy się coraz więcej. Co najważniejsze, jest to wiedza, która wynika z praktyki, bo to nie jest książka do czytania – to książka do działania! Ciekawe zadania, eksperymenty i nauka przez doświadczanie, serio, to jest hit!

seria Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Przygody z nauką. Cytryna

Przygody z nauką. Jajko

JAJKO:

Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków

A teraz coś dla starszych dzieci, książka, która na pewno przyda się w szkole, choć my do niej wyrywkowo zaglądamy już teraz. „Jest chemia!” to świetny, wyjątkowy przewodnik po pierwiastkach z układu okresowego. O każdym z nich możemy dowiedzieć się mnóstwa ciekawych, praktycznych rzeczy.

Dodatkowo w książce znajdziemy 10 chemicznych komiksów, słowniczek terminów i bardzo przystępnie wyjaśnione zagadnienia z dziedziny chemii. Swego czasu przeczytałam wiele książek o chemii, bo uwielbiałam w liceum ten przedmiot i zdawałam z niego maturę. Mogę śmiało powiedzieć, że ta książka będzie naprawdę pomocna w szkole. Warto mieć.

M. Barfield, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków

A co dla maluchów?

My już etap książek maluszkowych mamy (chlip chlip!) za sobą, ale wcale mi to nie przeszkadza w poleceniu kilku ciekawych propozycji :) Wszystkie są kartonówkami, więc nie musisz się obawiać, że szybko się zniszczą.

Cześć i czołem

Interaktywna książka dla maluchów, która zachęca do różnych form witania się, a przy okazji i do świetnej zabawy. Dzieci mogą przybić piąteczkę ze słoniem, kotkowi zrobić kizi-mizi pod bródką, klaskać z foką, głaskać króliczka, skakać z małpką, a to nawet nie połowa aktywności z książki!

„Cześć i czołem” to wesoła i angażująca książka dla maluchów z kartonowymi stronami, która pozwoli spożytkować nadmiar energii i radośnie się pobawić. Polecam!

A. Elbanowska, A. Dudek, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Cześć i czołem

Mój mały świat. Na wsi oraz W dżungli

Na koniec mam dla Ciebie dwie kartonówki z ruchomymi elementami z serii Mój mały świat, z której polecałam dwa lata temu części „W mieście” i „Na Księżyc” TUTAJ. Tym razem wybierzmy się na wieś oraz do dżungli.

Na wsi dzieci będą mogły pomóc nakarmić kurczaki, zajrzą do kurnika, obejrzą pasące się na pastwisku owce, przekonają się jak wiele pracy jest na wiejskim podwórku. W dżungli zaś zobaczą egzotyczne zwierzęta, sprawdzą, kto kryje się między gałęziami drzew, będą pływać kajakami po rzece.

Książki są bardzo solidnie wykonane i mają grube kartonowe strony.

S. Meredith (Na wsi), A. Black (W dżungli), wydawnictwo Mamania

Dostępne tutaj:

Mój mały świat. Na wsi

Mój mały świat. W dżungli


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz