KSIĄŻKI DLA BYSTRZAKÓW

5 rewelacyjnych książek o zwierzętach dla bystrych dzieci #11

1

Dziś specjalne wydanie wpisu z cyklu Książki dla bystrzaków! Dlaczego wyjątkowe? Bo wybrałam do niego wyłącznie książki o zwierzętach! Same rewelacyjne książki, które baaardzo nam się spodobały!

O jakich zwierzętach dziś będzie mowa?

  • dinozaury
  • ptaki
  • pszczoły

i nie tylko! Ruszymy śladami zwierząt, poznamy ich zwyczaje, przygody i sekrety, a nawet… zajrzymy do ich wnętrza! ;)

1. Sekretne życie pszczół

Ulubiona pozycja Helenki z tego zestawienia! Fantastyczna książka, w której dzieci poznają mnóstwo faktów na temat pszczół – gdzie żyją, jak produkują miód i po co, jakie są rodzaje tych owadów i ich rola w ekosystemie. Naszą przewodniczką będzie Brzęczółka, pracowita pszczółka miodna, która wprowadzi nas w… sekretne życie pszczół – krok po kroku, temat po temacie, bez pośpiechu i trudnych terminów. Poznamy też ciekawe baśnie, legendy i opowieści z różnych kultur na całym świecie o pszczołach.

Bardzo polecam! Dużo faktów i ciekawostek podanych w lekkiej, przystępnej formie, ładne ilustracje i świetne opracowanie tematu. W dzisiejszym zestawieniu pokażę też książkę o ptakach z tej samej serii, a w kolejnym wpisie – o drzewach. Zdradzę tylko, że wszystkie są bardzo fajne! Idealne dla starszych przedszkolaków, choć i moja 9-latka z ciekawością je sama przeczytała.

Dla dzieci 5+

M. Butterfield, V. Mineker, wydawnictwo Jedność

Dostępna tutaj: Sekretne życie pszczół

2. Wnętrza zwierząt. Sprawdź, co kryje się w ich ciałach

W tej fascynującej książce zajrzymy do wnętrza takich zwierząt jak wąż, rekin, ośmiornica, pingwin, goryl, słoń, krokodyl, żaba, żyrafa, skorpion. Sprawdzimy, co kryje się w garbach wielbłąda, jak porusza się ślimak, dlaczego kości ptaków są puste w środku. Jakie narządy mają w środku zwierzęta i do czego służą? Czym się różnią od nas? Wszystko jest świetnie wytłumaczone i przejrzyście zobrazowane na ilustracjach.

Książka rozbudza ciekawość, jest tu mnóstwo wiedzy i ciekawostek – super lektura dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Dla dzieci 6+

B. Taylor, M. Carpentier, wydawnictwo Kropka

Dostępna tutaj: Wnętrza zwierząt. Sprawdź, co kryje się w ich ciałach

3. Jak zwierzęta śpią?

Piękna i wartościowa książka o zwierzętach i ich zwyczajach dla przedszkolaków. Dzieci dowiedzą się z niej jak zasypiają i śpią różne zwierzęta – pelikany, trzmiele, wydry, niedźwiedzie, koty, żyrafy i wiele innych. W ciekawy i bardzo przystępny sposób pokazane są tu zwyczaje zwierząt, nierzadko bardzo ciekawe i zaskakujące – czy wiedzieliście, że papugoryby każdej nocy chowają się w bąblu ze śliny, aby chronić się przed drapieżnymi rybami? A flamingi śpią, stojąc na jednej nodze?

Super ciekawe fakty przekazane prostym językiem ze sporą dawką humoru i klimatycznymi ilustracjami – polecam!

Dla dzieci 3+

M. Štumpfová, J. Dvořák, wydawnictwo Muchomor

Dostępna tutaj: Jak zwierzęta śpią?

4. Sekretne życie ptaków

Wspaniała książka z serii „Sekretne życie…” wydawnictwa Jedność. Po pszczołach przyszła kolej na ptaki. Dowiemy się mnóstwa ciekawych rzeczy o tych zwierzętach, ich anatomii, zwyczajach i wielkiej różnorodności ptasiego świata. Opowie nam o nim malutki jerzyk, który dopiero co wykuł się z jajka.

Jak latają ptaki? Do czego oprócz latania potrzebne są pióra? Jakie supermoce mają maskonury, sowy, orły, emu i ptaki pustynne? Co pomaga im przetrwać w ich środowiskach? Jak rozpoznać dietę ptaka po jego dziobie? A to tylko kilka wybranych zagadnień z tej świetnej książki.

Dzieci poznają również 6 opowieści, baśni i legend o ptakach z różnych kultur na całym świecie.

Dla dzieci 5+

M. Butterfield, V. Mineker, wydawnictwo Jedność

Dostępna tutaj: Sekretne życie ptaków

A tu cała kolekcja :) O „Sekretnym życiu drzew” napiszę w kolejnym zestawieniu!

5. Mocarne dinozaury

A teraz. coś w sam raz dla młodych fanów dinozaurów! Jeśli Wasze dziecko wciąż zadaje pytania o dinozaury, a Wy nie bardzo wiecie, co im odpowiedzieć (rozumiem dobrze!) to ta książka będzie strzałem w 10. Można ją czytać od pierwszej do ostatniej strony, odszukiwać ulubione dinozaury albo porównywać różne ich rodzaje.

A to dzięki temu, że książka jest bardzo fajnie skonstruowana. Jest w niej przedstawionych szczegółowo siedem najciekawszych dinozaurów (oraz zajawkowo kilkanaście innych). Są to: stegozaur, tyranozaur rex, triceratops, spinozaur, welociraptor, brontozaur i parazaurolof. Na początek widzimy dużą sylwetkę dinozaura, potem poznajemy jego zwyczaje, a na końcu sprawdzamy, co miał w środku :) Możemy na przykład porównać ich sposób poruszania się lub zdobywania pokarmu.

Dla dzieci 4+

L. Halsnes, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Mocarne dinozaury


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz