KSIĄŻKI DLA BYSTRZAKÓW POLECANE

Niesamowite książki dla dzieci, które chcą wiedzieć więcej! #15

Hej, hej! Mam dziś dla Was kolejną porcję fantastycznych książek, które rozbudzają w dzieciach ciekawość świata i odpowiadają na wiele pytań. Świetne nowości dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Jakie to będą tematy tym razem?

  • konie
  • rozmnażanie ssaków
  • ewolucja
  • góry i przetrwanie (gamebook)

Więcej rewelacyjnych książek znajdziecie w poprzednich wpisach z cyklu:

Książki dla bystrzaków – wszystkie polecajki

1. Dlaczego konie nie bekają?

Dlaczego konie nie bekają? Jakiego koloru konie mogą mieć sierść? Czym się różni koń od kucyka? Co jedzą konie? Czy potrafią mówić… uszami? Jak często robią kupę? Na te pytania i wiele, wiele więcej odpowiedzi znajdziecie w tej świetnej książce. Dzieci poznają różne rodzaje i rasy koni, ich zwyczaje i upodobania, to co czyni je wyjątkowymi towarzyszami i współpracownikami ludzi na przestrzeni wieków. Must have dla małych wielbicieli koni i fanów ciekawostek o zwierzętach.

W tej serii zostały wydane wcześniej książki o kotach i psach (pisałam o nich TUTAJ) – również polecam!

Dla dzieci 5+

dr N.Crumpton, L. Snowden-Fine, wydawnictwo Media Rodzina

Dostępna tutaj: Dlaczego konie nie bekają?

2. Ssaki. Jak się rozmnażają i opiekują młodymi

Pięknie zilustrowana książka o wyjątkowym okresie wśród ssaków, jakim jest rozmnażanie, ciąża i opieka nad młodymi. Dzieci poznają najciekawsze sposoby zwierzęcych zalotów, dowiedzą się, jak przebiega zapłodnienie i ciąża, jak dochodzi do ciąży bliźniaczej i jak rodzą się małe ssaki. Poczytamy także o torbaczach i stekowcach i sprawdzimy, na czym polega ich wyjątkowość. Ile trwa ciąża u słoni i szynszyli? Jak nosorożec zaleca się do potencjalnej partnerki? Ile waży noworodek żyrafy? Jak wygląda dzieciństwo orek i orangutanów?

Mnóstwo ciekawostek, ale i świetnie uporządkowanej wiedzy o rozmnażaniu ssaków – a to wszystko napisane prostym, przystępnym językiem, opatrzone pięknymi ilustracjami. Bardzo wartościowa lektura.

Dla dzieci 6+

C. Evans, B. Melo, wydawnictwo Kropka

Dostępna tutaj: Ssaki. Jak się rozmnażają i opiekują młodymi

3. Przetrwać w górach. Książka i gra w jednym

O twoim losie zadecyduje spinner

Gamebook to wyjątkowe połączenie gry i książki. W tym przypadku elementem interaktywnym jest wyjmowany z okładki spinner, który będziemy przykładać w odpowiednich miejscach na stronach książki i kręcić, aby poznać dalszy ciąg opowieści. A jest to naprawdę fascynująca survivalowa historia – próba przetrwania w surowych, górskich warunkach.

Przygoda zaczyna się od listu, z którego dowiadujemy się, że bierzemy udział w wyprawie w Alpach. Naszym zadaniem ma być fotografowanie wilków, jednak czeka nas wiele niespodziewanych wydarzeń i groźnych sytuacji, którym będziemy musieli stawić czoła. Pomocą nam będą kartki z dziennika dziadka Harry’ego ze wskazówkami, jak sobie radzić w obliczu górskich niebezpieczeństw. Jednak w górach wiele też zależy od pogody, przypadku i łutu szczęścia – czy nam się poszczęści? O tym zadecyduje… spinner!

To jest naprawdę rewelacyjna książka i super pomysł na prezent! A przy okazji mnóstwo survivalowej wiedzy i ciekawych historii.

Dla dzieci 8+

E. Hawkins, R. Fresson, wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Przetrwać w górach. Książka i gra w jednym

4. Ewolucja

Wybierzcie się z nami w fascynującą podróż od początków życia do teraźniejszości!

Mamy w naszej kolekcji kilka świetnych książek o ewolucji dla dzieci, jednak z radością przywitaliśmy nową pozycję, która z miejsca stała się naszą ulubioną. „Ewolucja” to prawdziwe kompendium aktualnej wiedzy w tym temacie, pełne usystematyzowanych faktów, ciekawostek, pięknych ilustracji i grafik. Jest naprawdę niesamowicie ciekawa i świetnie napisana!

Prześledzimy, jak organizmy żywe zmieniały się w czasie, przystosowując się do zmieniającego się środowiska. Dowiemy się, czym jest dobór naturalny, skamieniałości, kiedy żyły dinozaury i… jak to wszystko się zaczęło :) Niemal na każdej stronie u dołu znajdziemy oś czasu z zaznaczonym momentem, o którym aktualnie czytamy, dzięki czemu łatwiej się zorientować w sytuacji.

Bardzo, bardzo polecam!

Dla dzieci 9+

S. Darwin, E-M. Sadowski, Ol. Baumert, wydawnictwo Kropka

Dostępna tutaj: Ewolucja

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz