GRY POLECANE

4 gry dla dwulatków i coś ekstra dla starszaków

gry dla dwulatków

Gry dla dwulatków. Znalezienie fajnej gry dla dwulatka to nie taka prosta sprawa. Gra nie może być zbyt trudna, ale i nie za łatwa – w końcu nie chcemy, żeby maluch po 5 minutach się znudził. Od czasu mojego przeglądu gier dla 2-latków pojawiło się kilka ciekawych propozycji, które Ci dziś pokażę. Ale to nie wszystko. Mamy też kilka nowych gier dla starszych dzieci!

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra Zwierzątka (2+)

Na pewno znasz serię „Akademia Mądrego Dziecka” z Egmontu – w jej ramach wydawane są świetne książeczki dla dzieci i wodne kolorowanki. Nowością są dwie gry dla dwulatków, które moje Helenka z miejsca polubiła. „Zwierzątka” to połączenie gry i układanki. Wycięte fragmenty zwierzątek losujemy z czerwonego woreczka i na zmianę dopasowujemy do odpowiednich postaci. Wcześniej wybieramy sobie jedno z nich, ulubione. Wygrywa osoba, której zwierzątko pierwsze będzie skompletowane. Gra jest całkowicie losowa, każdy dopasowuje elementy do wszystkich zwierzątek. Dziecko ćwiczy motorykę małą i uczy się prostych zasad rozgrywki.

Wydawnictwo Egmont

Dostępna tutaj: Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra Zwierzątka

Pucio. Gdzie to położyć? Gra edukacyjna (2+)

Ta gra zdobyła ostatnio na targach w Kielcach nagrodę Kids’ Time Star 2020. „Pucio. Gdzie to położyć?” to 6 planszy z różnymi pokojami w domu, 36 żetonów z różnymi przedmiotami oraz figurki Pucia, Misi, Bobo, psa i kota, które można wykorzystać w wielu zabawach. Gra/zabawa polega na dopasowywaniu przedmiotów do odpowiednich pomieszczeń w domu, co wcale nie jest takie proste dla małego dziecka. Starsze zaś tworzy historyjki i mebluje pokoje według własnego pomysłu.

Moje dziewczynki lubią bawić się tym zestawem razem. Wszystko mieści się w niewielkim pudełku, więc chętnie też zabieramy grę w odwiedziny np. do dziadków.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Pucio. Gdzie to położyć? Gra edukacyjna

Pucio domino (2+)

Druga puciowa nowość to domino. Ten zestaw jest dwustronny – po jednej stronie znajdziemy grafiki z postaciami znanymi z książek o Puciu, po drugiej zaś klasyczne biało-czarne domino. Bardzo podoba mi się ten pomysł, bo dzięki temu mogę zarówno uczyć Helenkę gry w domino, jak i bawić się z Tosią bardziej wymagającą wersją. Kafelki są sporej wielkości, bardzo dobrze wykonane, obrazki czytelne. Całość mieści się w kwadratowym, poręcznym pudełku z sznurkowym uchwytem.

M.Galewska-Kustra, J.Kłos

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj: Pucio domino

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra Mniam! (2+)

Druga gra dla dwulatków z serii Akademia Mądrego Dziecka, w którą gramy ostatnio codziennie. Jedną z rozgrywek pokazałam nawet ostatnio na Instastory :) W pudełku znajdziemy 5 dużych żetonów z koszyczkami, bezpieczną (dużą!) drewnianą kostkę oraz mniejsze żetony z owocami i warzywami. Na początku rozgrywki kładziemy na środku koszyki, a w każdym z nich po jednym produkcie w odpowiednim kolorze. Na zmianę rzucamy kostką i zabieramy owoce i warzywa, zgodnie z kolorem, jaki wypadnie na kostce. Gdy już wszystkie koszyczki są puste – dokładamy po jednym produkcie. I tak gramy aż wszystkie żetony trafią do graczy. Wygrywa osoba, która zgarnie najwięcej owoców i warzyw.

Bardzo fajna gra!

Wydawnictwo Egmont

Dostępna tutaj:

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra Mniam!

No to tyle jeśli chodzi o gry dla dwulatków :) A teraz coś dla starszych dzieci (i nie tylko dzieci).

Sy-la-by. Nauka czytania. Gra edukacyjna (7+)

„Sy-la-by. Nauka czytanie” to w zasadzie takie 2 w 1 – zestaw edukacyjny, pomocny w nauce czytania, a także gra edukacyjna, która pomaga utrwalać i trenować czytanie. My póki co korzystamy z tej pierwszej funkcji. Tosia ćwiczy rozpoznawanie literek i czytanie sylab. Gra fajnie urozmaica pracę z książkami i zeszytami aktywnościowymi do nauki czytania i pisania i sprawia, że nauka jest prawdziwą przyjemnością. Już się nie mogę doczekać, gdy przejdziemy do drugiego etapu pracy z kartami!

W pudełku znajdziemy aż 110 kart – 55 kart sylab i 55 kart spółgłosek oraz instrukcję z propozycjami 4 gier.

Bardzo polecam, fajny zestaw w dobrej cenie.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj: Sy-la-by. Nauka czytania

Spacer po Burano (10+)

A to już coś dla starszych dzieci i dorosłych. Nasze są za małe, więc gramy sami, wieczorami :) Burano to wenecka wyspa, która słynie z kolorowych kamieniczek. I właśnie tworzenie takich kamieniczek jest naszym zadaniem. Przed przystąpieniem do gry trzeba rozłożyć dokładnie wiele małych elementów, więc odradzam robienie to przy małych dzieciach ;) Każda kamienica składa się z trzech poziomów w tym samym kolorze, choć istnieje możliwość złamania tej zasady. Do kamienicy na końcu dobieramy mieszkańca lub turystę w zależności od tego kto jest dostępny i co nam się najbardziej opłaca. W grze trzeba sporo myśleć, kombinować, przeliczać. W końcowym podliczeniu punktów pomaga dołączony notes.

„Spacer po Burano” to niewielkich rozmiarów gra, która zapewnia wiele godzin ciekawej, wartościowej rozrywki. Podoba mi się to, że rozgrywkę można nieco ułatwić lub utrudnić, dodając lub odejmując niektóre elementy. Możliwy jest też wariant gry dla 1 osoby. Polecam!

Wei-Min Ling

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Spacer po Burano


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

Zostaw komentarz