GRY POLECANE

15 najlepszych gier planszowych dla 2-latków

najlepsze gry dla 2-latków

Na moim blogu możesz znaleźć mnóstwo pomysłów na gry dla 3-latków i gry dla 4-latków, ale do tej pory nie polecałam nic dla młodszych dzieci. Czy nie ma na rynku żadnych fajnych gier dla 2-latków? Wręcz przeciwnie! Żeby to udowodnić, polecę Ci dziś najfajniejsze gry dla 2-latków :) – gry planszowe, zręcznościowe i pamięciowe.

2-latek to już całkiem bystra istota, z którą spokojnie zagrasz w proste gry. To też świetny początek, żeby wychować sobie partnera do poważniejszych gier planszowych na przyszłość :) Uważam, że na planszówki nigdy nie jest za wcześnie, a dla 2-latka taki trening przestrzegania zasad, cierpliwości, a nawet przegrywania będzie bardzo korzystny.

Gry planszowe dla 2-latka będą też świetnym prezentem na Święta, urodziny, czy każdą inną okazją. Przy okazji zaangażujesz też do zabawy pozostałych członków rodziny :) Wszystkie poniższe gry przetestowaliśmy z naszymi córkami, cześć z nich mamy, w niektóre graliśmy na wyjazdach, czy wypożyczamy z biblioteki (sprawdź, może w Waszej też jest taka opcja!).

Najlepsze gry planszowe dla 2-latków:

1. Zwierzaki na Arktyce. Little Cooperation

Prosta, rodzinna gra kooperatywna – czyli taka, w której albo wszyscy wygrywamy albo wszyscy przegrywamy (świetny model gry na początek). Naszym zadaniem jest bezpieczne przeprowadzenie wszystkich zwierząt do igloo zanim most się zapadnie.

Djeco

Wiek: 2,5+

Dostępna tutaj: Zwierzaki na Arktyce. Little Cooperation

2. Moja pierwsza gra. W ogrodzie – gra dla 2-latków

Świetna gra na początek przygody z grami planszowymi dla 2-latków! „W ogrodzie” to gra kooperacyjna, w której gracze mają za zadanie zebrać owoce z drzew zanim zrobi to głodny kruk.

„W ogrodzie” występuje w dwóch wariantach – dla maluchów (z dopiskiem „Moja pierwsza gra” na opakowaniu) oraz dla 3-6-latków, wykorzystująca mechanizm gry memory.

Haba

Wiek: +2 lub +3

Dostępna tutaj:

Wersja dla 2-latków: Moja pierwsza gra. W ogrodzie

Wersja dla 3-latków: W ogrodzie

Inna wersja – gra dla 3-latków

3. Łowienie kaczek/rybek – gra magnetyczna

Ta gra jest u nas już ponad 3 lata, stale w nią gramy i wciąż jest w świetnym stanie. Łowienie polega na wcelowaniu wędką z magnetycznym haczykiem w metalowe kółeczka na kaczkach/rybkach i jest niezłą frajdą nawet dla dorosłych. Ćwiczy skupienie, cierpliwość, koncentrację i zdolności manualne.

Djeco

Wiek: +2

Dostępna tutaj: Łowienie rybek

4. Moja pierwsza gra. Pszczółka Hania

Prosta gra dla 2-latka, do wyboru mamy dwa warianty rozgrywki – kooperacyjny i pamięciowy. W obu trenujemy motorykę małą (wrzucanie kafelków z miodem do otworu planszy) oraz rozróżnianie i nazywanie kolorów. Grę w łatwy sposób można jeszcze uprościć, więc jest to dobry pomysł na grę planszową dla 2-latka, a nawet nieco młodszego dziecka.

Haba

Wiek: 2+

Dostępna tutaj: Moja pierwsza gra. Pszczółka Hania

5. Figle-migle w oceanie

Bardzo fajna i niedroga gra dla maluchów. Do wyboru mamy kilka wariantów rozgrywki, które różnią się stopniem trudności, więc gra sprawdzi się też jako prezent dla rodzeństwa z niewielką różnicą wieku. I szybko nie znudzi! Gra uczy skupienia, trenuje cierpliwość i koncentrację.

Wiek: 2+

Dostępna tutaj: gra Figle-migle w oceanie

6. Na jagody!

Kolejna świetna gra planszowa dla 2-latka od Trefl. Tym razem występuje już od początku motyw rywalizacji – zadaniem graczy jest jak najszybsze dotarcie do chatki królika z koszykiem pełnym jagód. O wygranej tak naprawdę decyduje los. Pierwszy na mecie otrzymuje największe ciasto, pozostali – mniejsze ciacha. Nagrody pocieszenia to świetny pomysł w przypadku maluchów.

Wiek: 2+

Dostępna tutaj: gra Na jagody!

7. Wyzwania. Little Action

A teraz coś innego. Wyzwania Little Action to bardzo ciekawa gra dla małych dzieci, która ćwiczy różne umiejętności i sprawia mnóstwo frajdy. Zadaniem dziecka jest odwzorowanie sytuacji przedstawionej na karcie i na przykład zbudowanie piramidy ze zwierzątek. Gra ćwiczy motorykę małą, koncentrację i cierpliwość, a dołączone figurki zwierzaków mogą też posłużyć do innych zabaw.

Djeco

Wiek: 2,5+

Dostępna tutaj: gra Wyzwania. Little Action

8. Wyścig zwierzątek. Mały cyrk. Little Circuit

Klasyczna planszówka, mechaniką przypomina „Na jagody” – gracze po kolei rzucają kostką i przesuwają się na pole z kolorem, który wypadnie. Dodatkowe symbole – pszczółki i kwiatka nieco urozmaicają rozgrywkę. No i nie ma tu już nagród pocieszenia ;) Figurki zwierzątek są urocze.

Djeco

Wiek: 2,5+

Dostępna tutaj: gra Mały cyrk. Little Circuit

9. Obserwacja. Little Observation

Kolejna gra Djeco, która będzie idealna dla 2-latków. Tym razem chodzi o refleks, spostrzegawczość i zręczność. Gra składa się z 9 motylków, 2 kostek i żetonów (=punktów). Rzucamy obiema kostkami naraz i jak najszybciej staramy się wyszukać pasującego motylka. Bardzo emocjonująca gra dla małych dzieci i nie tylko!

Djeco

Wiek: 2,5+

Dostępna tutaj: gra Obserwacja. Little Observation

10. Moja pierwsza gra. Głodny jak miś

Karmiąc głodnego misia łyżeczką, dziecko ćwiczy nie tylko sprawność małych rączek, ale też przyswaja sobie reguły zdrowego odżywiania i łatwiej daje się namówić do spróbowania nowych produktów na własnym talerzu. Przetestowałam, więc wiem, że to działa, przynajmniej na moich dzieciach :)

Haba

Wiek: 2+

Dostępna tutaj: Moja pierwsza gra. Głodny jak miś

11. Loteryjki dla 2-latków

Loteryjki Kapitana Nauki występują w wielu wariantach wiekowych. Gry dla 2-latków mają proste, przejrzyste obrazki. Zabawa polega na dopasowywaniu żetonów do plansz. Na początku można część zestawu schować, dzięki czemu łatwo będziemy stopniować trudność rozgrywki. Świetne wykonanie i to w bardzo dobrej cenie.

Wiek: 2+

Dostępne tutaj: Loteryjki

12. Zręcznościowa gra dla 2-latków Balansujące żabki, Little Balancing

Ciekawa gra zręcznościowa dla 2-latków i 3-latków, w której zadaniem jest układanie żabek na chwiejnych konstrukcjach z pali oraz lilii wodnych. W tej grze łatwo możemy stopniować trudność, dodając lub ujmując liczbę elementów.

Wiek: 2,5+

Dostępna tutaj: Zręcznościowa gra Balansujące żabki

13. Gra karciano-planszowa Królik w ogrodzie, Little Association

Gra polega na przyporządkowaniu przedmiotów widocznych na kartach odpowiednim planszom. Do wyboru mamy staw, łąkę i ogród warzywny, które zamieszkują 3 gumowe zwierzątka. Dziecko trenuje spostrzegawczość, rozwija wyobraźnię i logiczne myślenie.

Wiek: 2,5+

Dostępna tutaj: Królik w ogrodzie, Little Association

14. Domino obrazkowe

Świetną grą dla 2-latka będzie też domino obrazkowe! Warto wybierać takie z wyraźnymi obrazkami, np. zwierząt i solidnym wykonaniem. Nasze drewniane domino Macro Goula jest aktualnie chyba nie do zdobycia, ale to Bigjigs też jest fajne.

Bigjigs

Wiek: 2+

Dostępne tutaj: Domino obrazkowe drewniane

15. Drewniana nawlekanka

Inną ciekawą zabawką, grą dla dwulatka jest też nawlekanka. W Internecie znajdziesz wiele różnych nawlekanek, najpopularniejszą jest chyba „Nawlekaj, nie czekaj” – jest dostępna TUTAJ. Ja też ją polecam, jednak dziś chciałam Ci polecić inną ciekawą nawlekankę – Pojazdy od Djeco. Drewniane autka i inne pojazdy świetnie pasują do małych rączek dziecka i nie wyślizgują się. Mogą też się przydać przy innych zabawach.

Wiek: 2+

Dostępna tutaj: Drewniana nawlekanka

Najlepsze gry dla 2-latków, wszystkie razem:

Która gra dla 2-latków najbardziej Ci się podoba? Mam nadzieję, że pomogłam z pomysłem na prezent! ;)

Zajrzyj też tutaj:

Najlepsze gry dla 3-latków

Najlepsze gry dla 4-latków

Najlepsze gry dla 5-latków


Mogą Ci się spodobać

8 komentarzy

Zostaw komentarz