BIBLIOTECZKA

25 książek na wiosnę dla dzieci cz.2 PRZEDSZKOLAKI (3-6 lat)

Najfajniejsze książki na wiosnę dla przedszkolaków – dziś mam dla Ciebie przegląd najlepszych nowości dla dzieci w wieku 3-6 lat.

A tu znajdziesz moje propozycje dla młodszych dzieci:

>>> Najlepsze książki na wiosnę dla maluchów <<<

Basia. Wielka księga przedszkolaka, Z.Stanecka, M.Oklejak

Nie wiem, kto bardziej nie mógł się doczekać tej książki – ja czy Tosia :) Wszyscy uwielbiamy książki o przygodach kilkuletniej Basi, jej rodziny i przyjaciół. Tej wiosny Egmont wydał aż 3 Basiowe nowości (dwie pozostałe poniżej). „Basia. Wielka księga przedszkolaka” to aż 100 stron wypełnionych różnymi przedszkolnymi perypetiami Basi, które brzmią bardzo znajomo dla każdego przedszkolaka.

Pewnego dnia do grupy Basi dołącza nowa dziewczynka, która opowiada niestworzone historie, innym razem Karolowi rusza się ząb, a ciocia znajduje we włosach Helenki wszy. Dzieci uczestniczą w różnych przedszkolnych wydarzeniach – wypatrują oznak jesieni, tworzą kasztanowe ludziki, topią marzannę, rzucają się śnieżkami. Książka pomaga oswoić wiele tematów związanych z przedszkolem.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Basi.

Wydawnictwo Egmont

Dostępna tutaj: Basia. Wielka księga przedszkolaka

Basia i piknik, Z.Stanecka, M.Oklejak

W najnowszej części serii książek o Basi cała rodzina szykuje się do przedszkolnego pikniku, który odbędzie się w lesie. Nie zabraknie naleśników i innych pyszności, świetnej zabawy i dobrych humorów. Dzieci będą puszczać wielkie bańki mydlane, przeciągać linę, zajadać słodkości, a nawet znajdą zaskrońca w trawie.

„Basia i piknik” to książka, którą czyta się z uśmiechem na ustach, która wprawia w dobry humor i po której śnią się same przyjemne, słodkie sny – sprawdzone! :)

Wydawnictwo Egmont

Dostępna tutaj: Basia i piknik

Sam i Watson pokonują zazdrość, G.Dulier, B.Delaporte

Ciekawa jestem, czy znasz książki o Samie i Watsonie? Jakiś czas temu pokazywałam na blogu pierwszą część z tej serii – „Sam i Watson przeganiają gniew” (TUTAJ). Polecałam je przede wszystkim w kontekście najlepszych książek o emocjach dla dzieci. Do tej kategorii wskakuje też nowość „Sam i Watson pokonują zazdrość”, z której dzieci dowiedzą się jak powszechne i normalne jest to uczucie oraz jak sobie z nim radzić.

Sam nieoczekiwanie czuje zazdrość, gdy wydaje mu się, że pewien mały dzidziuś w rodzinie woli jego kuzyna a nie jego. Jednak z pomocą kota Watsona zaczyna lepiej rozumieć, jak działa zazdrość i uświadamia sobie, że jego wyobrażenia były błędne.

Wydawnictwo Adamada

Dostępna tutaj: Sam i Watson pokonują zazdrość

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2163-1024x768.jpeg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2164-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2165-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2166-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2167-1024x768.jpeg

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci, M.Broda

Są takie książki, które pomagają się wyciszyć, uspokoić, bez problemu zasnąć i śnić o miłych rzeczach. „Jesteś kimś wyjątkowym” to wspaniała książka, po którą sięgamy nie tylko wieczorem, ale również i w ciągu dnia, gdy nagromadzone trudne emocje dziecka nie mogą znaleźć ujścia. Relaksacje to spokojne opowieści, które wyciszają, rozwijają wyobraźnię, pomagają uporać się ze złością i lękiem.

Przy każdej opowieści znajdziesz krótką podpowiedź kiedy szczególnie warto po nią sięgnąć. Wiele z nich ma też dodatkowe zakończenie nazwane „opcją do zasypiania”, które tak dopełniają historię, aby łatwiej było dziecku usnąć. Bardzo polecam!

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci

Nowa kolekcja bajek. Banda Beti oraz Wodna kolorowanka Banda Beti

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów bajki przyjaciół z Pliszkowego Lasu. W ramach serii „Nowa kolekcja bajek” ukazały się ostatnio 4 opowiadania z bajki „Banda Beti” – Magiczny kamień, Do drzemki, gotowi, start!, Burmistrz jednego dnia i Pocztowy zamęt. Wszystkie spokojne, pełne pozytywnych wartości i emocji, bardzo dobre do wieczornego wyciszania i usypiania.

Sporą część książki zajmują kolorowe, charakterystyczne dla bajki ilustracje, ale tekstu też jest bardzo dużo, jak zaraz zobaczysz. Dlatego raczej polecam ją starszym przedszkolakom, które potrafią dłużej utrzymać uwagę, ewentualnie zasnąć podczas czytania ;)

Do książki można też dokupić wodną kolorowankę Banda Beti – wystarczy pędzelek, trochę wody i zabawa gotowa. Moje dziewczyny uwielbiają takie kolorowanki.

Wydawnictwo Egmont

Dostępne tutaj:

Nowa kolekcja bajek. Banda Beti

Wodna kolorowanka Banda Beti

nowości z serii Mr Men i Mała Miss: Pan Fajny, Pan Dobry, Mała Mądrala, Mała Gimnastyczka

Nowości z klasycznej serii Mr Men i Mała Miss! U nas lubi ją zarówno Tosia, jak i Helenka. Niewielki rozmiar książeczek sprawia, że można je wszędzie zabrać ze sobą i poczytać dziecku zamiast włączyć bajkę na telefonie.

Tym razem wspólnie z Panem Fajnym odkryjemy moc wyobraźni, która może umilić chorowanie i przymusowe leżenie w łóżku, Pan Dobry udowodni, że szkoda tracić czas i energię na miejsca i ludzi, którzy nas nie doceniają, dobroduszna i uczynna Mała Gimnastyczka przekona się, że w trudnej sytuacji i ona może liczyć na pomoc, a Mała Mądrala uświadomiła sobie, że wymądrzanie się nie zawsze jest najlepszym wyjściem.

Wydawnictwo Egmont

Dostępne tutaj:

Pan Fajny

Pan Dobry

Mała Mądrala

Mała Gimnastyczka


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

Zostaw komentarz