BIBLIOTECZKA

25 książek na wiosnę dla dzieci cz.1 MALUCHY (1-3 lata)

Najlepsze książki na wiosnę dla maluchów – nowości dla dzieci w wieku 1-3 lata. Same hiciory!

Na początku miałam pomysł, żeby pokazać wszystkie nasze najlepsze wiosenne nowości w jednym wpisie, ale trochę ich się zebrało (ponad 20!), więc spytałam w grupie Najlepsze książki i zabawki dla dzieci czy wolicie wszystkie książki w 1 wpisie czy też kilka wpisów z podziałem na wiek. Wyniki były jednoznaczne, dlatego podzieliłam książki na trzy grupy: dla maluchów (1-3 lata), dla przedszkolaków (3-6 lat) i dla starszaków (+6 lat).

Podział książek nie zawsze był dla mnie prosty, wiadomo, różne są dzieci – jedne już w wieku 4 lat lubią słuchać długich opowieści i nie przeszkadza im brak obrazków, inne w tym samym wieku uwielbiają opowieści kilkuzdaniowe z wieloma ilustracjami. Dlatego zajrzyj też do pozostałych wpisów, może coś wypatrzysz dla swojego dziecka.

Wygląda na to, że tej wiosny posiedzimy sobie w domu, więc przynajmniej poczytajmy sobie i dzieciom dobre książki ;) Ja aktualnie czytam „Rodzicielstwo przez zabawę” L.J.Cohena (przydaje się jak mało kiedy!) na zmianę z luźniejszymi ebookami. Na blogu pokazuję głównie książki dla dzieci, ale może już czas na nieco doroślejsze pozycje ;) Daj znać, czy chciałabyś poczytać o moich poleceniach dla mam!

Książki na wiosnę dla maluchów

Rety! Ktoś nowy na placu budowy! S.Duskey Rinker

Obowiązkowa książka na dobranoc Helenki :) To już trzecia część przygód sympatycznych maszyn budowlanych. Tym razem stają one przed nie lada wyzwaniem – muszą zbudować konstrukcję większą od wszystkich dotychczasowych. Jak sobie poradzą? Na szczęście z pomocą już spieszą inne maszyny, by razem sprostać temu zadaniu.

Tematem przewodnim tej części jest, jak się domyślasz, wzajemna pomoc, wsparcie i wiara w to, że można sobie poradzić nawet w bardzo trudnej sytuacji. Ilustracje są jak zawsze urocze, a tekst rymowany.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Rety! Ktoś nowy na placu budowy!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2213-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2214-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2215-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2216-1024x768.jpeg

A to kto? T.Mory

Genialna rzecz dla maluchów! Nowość od wydawnictwa Adamada to książka-zabawka, pełna sympatycznych zwierzaków, wysuwanych elementów, wyrazów dźwiękonaśladowczych i prostych zdań. Wykonana jest bardzo solidnie i pomysłowo – ruchome elementy wychodzą z różnych bardzo grubych, kartonowych stron, a tylna okładka jest rozsuwana i skrywa kurczaka. Czad!

„A to kto?” na każdej stronie zawiera pytanie do dziecka, dzięki czemu zachęca maluchy do mówienia. Świetny pomysł na prezent już dla rocznego dziecka.

Wydawnictwo Adamada

Dostępna tutaj: A to kto?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2131-1024x768.jpeg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2132-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2134-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2136-1024x768.jpeg

Jano i Wito na wsi. W.Wołoszyn, P.Liput

Nowość z serii wspomagającej rozwój mowy Jano i Wito – i z miejsca hit. Tym razem bracia wybierają się na wieś, gdzie poznają różne zwierzęta – psa, kota, kurę, bociana, krowę, kaczkę, świnię, konia. Słyszą też, jak dziadek kicha, babcia chrapie, a traktor robi „tur, tur, tur”. A to wszystko podczas poszukiwań kocyka dla przeziębionego dziadka. Jak się możesz domyślić, w tej części elementem sensorycznym jest kocyk – mięciutki, bardzo przyjemny w dotyku.

Mimo że moja Helenka mówi już naprawdę świetnie jak na swój wiek, często przynosi nam do czytania książki z tej serii. Wszystkie mają jasną, powtarzalną strukturę, zawierają wyrazy dźwiękonaśladowcze oraz pytania. Na uwagę też zasługują klimatyczne grafiki. Strony są kartonowe.

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Jano i Wito na wsi

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2217-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2218-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2219-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2220-1024x768.jpeg

O Wilku, który poleciał w kosmos, O.Lallemand, E.Thuillier

Najnowsza część świetnej serii książek dla dzieci o Wilku. Tym razem nasz wilczy przyjaciel ma niesamowitą przygodę – wyrusza na odległą planetę Wolków, aby pomóc rozśmieszyć ich przywódcę. Nie będzie to jednak takie proste…

Wiele razy już polecałam Ci książki z tej serii, bo moje dzieci je uwielbiają, zarówno Tosia, jak i Helenka. Ja też czytam je z dużą przyjemnością – teksty zawsze są pełne humoru, pozytywnych wartości, bawią i zaskakują. Ilustracje podobają się nam wszystkim. Książki można czytać zupełnie niezależnie od siebie, każda część to inna przygoda.

Zastanawiałam się, czy umieścić tę książkę w zestawieniu książek dla maluchów czy dla przedszkolaków – z powodzeniem mogłaby być też tam. Trafiła do tego wpisu, bo myślę, że im szybciej dziecko pozna przygody sympatycznego Wilka, tym lepiej :)

Wydawnictwo Adamada

Dostępna tutaj: O Wilku, który poleciał w kosmos

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2138-1024x768.jpeg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2139-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2140-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2141-1024x768.jpeg

Małe rączki w kuchni. Książka nie tylko kucharska, A.Woolmer

Bardzo fajna książka z przepisami na proste, pyszne i szybkie dania, które możesz zrobić z małym dzieckiem. My już mamy na koncie rurki serowe, frittatę, błyskawiczną pizzę na tortilli (z tym nawet Helenka dała radę zrobić swoją!) i jogurtowe muffinki. Wszystko wychodzi idealnie, a dzieci mają dużo frajdy z pomagania w kuchni.

Integralną częścią książki są też różnorodne porady i wskazówki, dzięki którym gotowanie i pieczenie z dziećmi staje się prostsze. Jak gotować z maluszkami, żeby było to bezpieczne, co przyda się w każdej kuchni, jak zamienić przygotowywanie potraw w zabawę. Polecam!

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Małe rączki w kuchni

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2142-1024x768.jpeg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2143-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2144-1024x768.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2145-1024x768.jpeg

Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

Zostaw komentarz