BIBLIOTECZKA

13 książek dla przedszkolaków, które zastąpią im tablet! ;)

Hej, hej! Mam dziś dla Was świeżutką porcję książek dla przedszkolaków – takich, od których trudno się oderwać! W kąt pójdzie tablet, telefon i telewizor, książki są lepsze! Angażują, bawią i wciągają bez reszty :)

Co warto poczytać dzieciom i z dziećmi?

Książki zamiast tabletu

1. Seria Ty decydujesz! Jaś i magiczna fasola oraz Złotowłosa i trzy misie

22 możliwe historie i 5 zakończeń

Na początek dwie nowości z interaktywnej serii książek dla przedszkolaków „Ty decydujesz!” – bajki inspirowane historią Złotowłosej i trzech misi oraz Jasia i magicznej fasoli. Klasyczne opowieści są tu jednak tylko punktem wyjścia, na dzieci czeka wiele niespodzianek i szalonych zwrotów akcji ;) A co najfajniejsze, mamy wpływ na to, jak potoczą się te historie. Na każdej stronie dokonujemy wyboru i od niego zależy ciąg dalszy, a w konsekwencji zakończenie opowieści :)

Bardzo często sięgamy po te książki i czytamy po kilka razy z rzędu, za każdym razem wybierając inne opcje i sprawdzając, jak potoczy się akcja. To wciąga! Książki są bardzo ładnie zilustrowane i opracowane graficznie, świetnie nadadzą się na prezent dla każdego przedszkolaka.

Dla dzieci 3+

C. Saudo, C. Ferrari, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Ty decydujesz!

2. Książeczki z serii Bluey

Jeśli macie w domu fanów i fanki Bluey, na pewno ucieszycie się na wieść, że na rynku pojawiła się seria książeczek o przygodach bohaterów telewizyjnej bajki. Znajdziemy w nich najciekawsze historie znane z odcinków bajki, w których rodzice bawią się wesoło z córeczkami – Bluey i Bingo, ucząc ich przy okazji wiele ważnych rzeczy o relacjach, miłości i przyjaźni.

Wraz z sympatyczną rodzinką piesków wybierzemy się na plażę, pobawimy w tato-robota i babunie, a także odkryjemy moc wyobraźni i sennych marzeń. Czekamy już na kolejne części tej serii! Za każdym razem gdy dzieci proszą o kolejny odcinek, a już czas na bajki minął, możecie zaproponować poczytanie książeczki Bluey :)

Dla dzieci 2+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: książeczki z serii Bluey

3. Mocarne pojazdy ratunkowe

A teraz coś dla miłośników pojazdów! „Mocarne pojazdy ratunkowe” to nowość z serii „Ale to wielkie!”. Dzieci przyjrzą się bliżej takim pojazdom jak wóz strażacki, ambulans, radiowóz, śmigłowiec ratunkowy, statek ratowniczy, samochód pomocy drogowej i inne. Każdy pojazd pokazany jest niezwykle szczegółowo zarówno pod kątem jej budowy (co do kabelka i śrubki!), jak i funkcji, które pełni.

Szczegółowe grafiki, elementy komiksowe oraz spora dawka wiedzy i ciekawostek sprawia, że dzieci uwielbiają książki z tej serii i mogą przeglądać je godzinami. Inne części to: Mocarne maszyny i Mocarne dinozaury.

Dla dzieci 3+

L. Halsnes, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: seria Ale to wielkie!

4. Zeszyty z zadaniami Zabawy z Felusiem i Guciem

Wycieczka na wieś i W podróży

Niespodzianka dla małych fanów Felusia i Gucia! Po fantastycznych książkach kartonowych i grach edukacyjnych przyszła kolej na zeszyty aktywnościowe. Znajdziemy w nich przeróżne zadania dopasowane do wieku dziecka i naklejki. Polecenia sprawdzające uważne słuchanie, logiczne myślenie, spostrzegawczość i dokładność, a to wszystko spięte klamrą tematyczną. Świetnie opracowane i angażujące, polecam!

Dla dzieci 3+ (Wycieczka na wieś) i 5+ (W podróży)

K. Kozłowska, M. Schoett, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj: seria Feluś i Gucio

5. Opowieści o porach roku i Opowieści o kolorach

Przepięknie zilustrowane, ciekawe i wartościowe opowieści do czytania na dobranoc, ale nie tylko. Klamrą spinającą historie o dzieciach, zwierzątkach, wróżkach i rodzinnych relacjach jest zmienność pór roku („Opowieści o porach roku”) oraz kolory („Opowieści o kolorach”). W pierwszej z nich mamy do przeczytania 16 opowiadań, po 4 na każdą porę roku, a w drugiej 12, zgodnie z różnymi kolorami.

Opowieści są bardzo różne, ale łączy je zachwyt nad pięknem przyrody i zmiennością pór roku, która daje tyle możliwości spędzania wolnego czasu, aktywności i przemyśleń. Przyjrzymy się owocom, warzywom i zwierzętom w różnych kolorach. W książkach nie brak też trafnych przykładów, pokazujących przeróżne emocje, łącznie z tymi trudniejszymi oraz prawd życiowych. O każdej historii warto porozmawiać z dzieckiem, wtedy lektura będzie nie tylko przyjemna, ale i wartościowa :) Bajki z morałem w nowoczesnym, wspierającym wydaniu. Bardzo polecam!

Dla dzieci 3+

Wydawnictwo Kropka

Dostępna tutaj:

Opowieści o porach roku

Opowieści o kolorach

7. Łapać złodzieja

Wesoła i nieco szalona opowieść o gonitwie za złodziejem. Kto by przypuszczał, że zwyczajna podróż autobusem przerodzi się w szaleńczy pościg za rabusiem? Strona po stronie przyłącza się do niego coraz więcej osób i pojazdów – pasażerowie autobusu, radiowóz, helikopter policyjny, straż pożarna, listonosz… Komu uda się schwytać złodzieja? Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, emocje sięgają zenitu, ale na szczęście wszystko dobrze się kończy :)

Trzymająca w napięciu akcja, wyjątkowe retro ilustracje i rymowany tekst – to wszystko sprawia, że książka jest idealna dla każdego przedszkolaka.

Dla dzieci 3+

M. Wróbel-Lutz, A. Badura, wydawnictwo Tatarak

Dostępna tutaj: Łapać złodzieja

8. Opowieści biblijne

Opowieści znane z Biblii w przystępnym wydaniu, idealnym dla przedszkolaków. Żywy język, wartka akcja i bajecznie kolorowe, bajkowe ilustracje sprawiają, że dzieci bardzo chętnie słuchają tych opowieści. A które właściwie historie tu znajdziemy? Najważniejsze i najciekawsze ze Starego i Nowego Testamentu, od Stworzenia świata, Arki Noego i Wieży Babel, przez opowieść o Mojżeszu i królu Salomonie, po narodziny, życie i śmierć Jezusa.

My lubimy czytać tego typu opowieści biblijne przed snem lub gdy mamy sporo czasu, bo niekiedy długo jeszcze o nich rozmawiamy :)

Dla dzieci 4+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Opowieści biblijne

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz