BIBLIOTECZKA

10 książek na prezent (pod choinkę) dla dwulatka, trzylatka, czterolatka…

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta…

Wiecie, że jeszcze macie czas, żeby na spokojnie złożyć zamówienie przez Internet i nie stresować się, czy prezent dojdzie przed Świętami, czy nie? Albo przejść się na spacerek do księgarni i bez przepychania się w tłumie spóźnialskich wybrać prezent dla malucha.

Tak, bo dziś znów o książkach!

Poprzednio pokazałam Wam moim zadaniem najfajniejsze propozycje książkowe dla dzieci w wieku 1-2 lat. Dziś skupię się na książkach trochę bardziej wymagających – z większą ilością tekstu lub nad którymi trzeba przysiąść bez odrywania się co 2 sekundy :) Umownie przyjęłam, że są to propozycje dla dzieci w wieku 2-4 lat, ale powoli będziemy się już przerzucać na tego typu książki dla mojej 1,5-rocznej małej książkomaniaczki. Żadnej z nich jeszcze nie mamy, ale wszystkie oglądałam i daję słowo, że są świetne!. Poza tym jestem przekonana, że część tych książek sprawdzi się też u dzieci mających więcej niż 4 lata.

Ok, do rzeczy!

10 książek na prezent (pod choinkę) dla dwulatka, trzylatka, czterolatka…

2

 1. „10 razy 10” H.Tullet, wyd. Babaryba, 23,11zł

Czy nauka liczenia może być przygodą? Rewelacyjny Tullet udowadnia, że tak, jak najbardziej! Książka w nietuzinkowy, często abstrakcyjny sposób zaznajamia dziecko nie tylko z liczbami, ale też kolorami, częściami ciała, kształtami i wieloma innymi rzeczami. Nadaje się zarówno dla dwulatka, jak i znacznie starszego dziecka.

2. „Peppa. Zimowe opowieści Peppy”, wyd. Media Service Zawada, 12,75zł

Świetna propozycja na święta dla fanów Peppy! To zbiór kilku zimowych opowiadań, wśród których znalazły się dwa w klimacie świątecznym.

3. „Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów” U.Stark, wyd. W.A.B., 15,89zł

Jeśli Wasze dzieci lubią słuchać wierszyków (a które nie lubią?), kupujcie w ciemno! Ciekawe, pełne humoru wierszyki o różnych częściach ciała. A jeśli chcecie zaopatrzyć się w polską klasykę wierszy dla dzieci, zajrzyjcie tutaj.

4. „Turlututu. A kuku, to ja!” H. Tullet, wyd. Babaryba, 21,08zł

Kojarzycie książkę tego samego autora „Naciśnij mnie”? To zdecydowanie najbardziej znana pozycja Tulleta, od pierwszej strony aktywizuje małego czytelnika wraz z rodzicem. Przygody Turlututu podobnie wciągają dziecko do wspólnej zabawy, tym razem nie tylko manipulujemy samą książką, ale też śpiewamy, krzyczymy i towarzyszymy głównemu bohaterowi w wyprawie na księżyc. Jak to powiadamy w pracy – sky is the limit!

5. „Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie” D. Napp, wyd. Bona, 15,95zł

Znacie już pana Brumma? Jeśli nie, to koniecznie poznajcie! To duży, sympatyczny niedźwiedź, którego polubi każde dziecko. To jedna z książek z większą ilością tekstu.

6. „Opowiem Ci mamo co robią auta” A. Nowicki, M. Brykczyński, wyd. Nasza Księgarnia, 27,31zł

Książka pełna szczegółowych obrazków, przedstawiających różne zdarzenia z udziałem środków komunikacji. Bardzo inspirująca! Z pewnością zainteresuje nie tylko małych automaniaków :) W tej serii wydane też zostały książki o mrówkach, pająkach, samolotach, żabach i pszczół. Idealna dla dzieci od 2 roku życiu hen, hen wzwyż!

7. „Proszę mnie przytulić” P. Wechterowicz, E. Dziubak, wyd. Ezop, 20,99zł

Widząc nazwisko „Dziubak” na okładce od razu spodziewam się pięknych ilustracji – jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Tak jest i tym razem. Historia dwóch niedźwiedzi (tak! znowu niedźwiedzie!) – taty i synka, którzy wyruszają na wędrówkę wgłąb lasu i pokazują, jaką siłę ma zwykłe przytulanie. Ciepła i bardzo pozytywna opowieść!

8. „Elmer. Wielka księga przygód” D. McKee, wyd. Papilon, 22,36zł

Elmera nie znać nie wypada. Ta książka to zbiór 4 opowiadań o kolorowym słoniu w kratkę, które uczą tolerancji, szacunku i odwagi do bycia sobą. Klasyk i must have. Jeśli nie jesteście pewni, czy dziecku się spodoba ten sympatyczny słoń to możecie najpierw kupić pojedyncze opowiadanie, najlepiej pierwsze „Elmer” za 10,90zł.

9. „Antonino w walce z czasem” J. Arjona, wyd. Tako, 15,80zł

Kolejny niedźwiedź w zestawieniu! To jakaś inwazja! Na szczęście wszystkie są przyjaźnie nastawione. Tym razem wraz z głównym bohaterem mamy za zadanie niedźwiedzia uratować. Jest na to niewiele czasu, książka zatem wciąga i nie pozwala się oderwać :)

10. „Niedobry kotek” A. Stower, wyd. Łajka, 23,70zł

Na koniec coś dla miłośników trochę łagodniejszych zwierząt niż niedźwiedzie, choć tylko z pozoru… Historia pewnej małej dziewczynki, która dostaje bardzo grzecznego, bezproblemowego kotka. Do czasu… Problemy zaczynają się, gdy zostaje on w domu sam…

Ok, to moje propozycje. Teraz czas na Was! Jakie książki Wy kupiliście/kupicie dzieciom? Jeszcze nie jest za późno na kolejne zamówienie w księgarni, więc napiszcie jakie są Wasze książkowe hity, ups! tzn. hity Waszych dzieci ;)


Mogą Ci się spodobać

7 komentarzy

 • Reply
  Paulina Krysiewicz
  6 grudnia 2015 at 13:07

  Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci :)
  U nas hit!

 • Reply
  Gra Żyna
  6 grudnia 2015 at 15:10

  U nas niezmiennie, odkąd córcia skończyła 10 miesięcy, króluje ulica Czereśniowa. Mamy trzy części czas na uzupełnienie pozostałych. Najbliższy zakup „Zima na ulicy Czereśniowej”. Obecnie Róża ma 17 m-cy i potrafi przeglądać te książki po kilkadziesiąt minut. Polecam

  • Reply
   MamaCarla
   6 grudnia 2015 at 18:33

   Kilkadziesiąt minut?! Nie wierzę! ;) A raczej: zazdroszczę! My mamy Lato na ulicy Czereśniowej i dwie książki Mamoko, ale niestety jeszcze Tosi nie interesują.

 • Reply
  TosiMama
  7 grudnia 2015 at 09:54

  Książki pod choinkę – przeznt idealny:)

 • Reply
  Zwykła Matka
  7 grudnia 2015 at 10:52

  Znamy kilka! Mnie osobiście urzekła książka o Cynamonie – lubimy wiersze :)

 • Reply
  10 prezentów na Święta dla dziecka first minute - MamaCarla.pl
  16 listopada 2018 at 13:15

  […] Książki na prezent pod choinkę dla 2-4-latka […]

Zostaw komentarz